انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۸

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

کنفرانس ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۸

پستتوسط Amir_S » 12 سپتامبر 2018, 21:57

در حالی که آنقدر از اپل نا امید هستیم که حتی کسی این تاپیک را نساخته بود…
قراردادن الکتروکاردیوگرام در اپل‌واچ آنقدر برایم جذاب بود که نتوانستم در موردش ننویسم!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پاسخ: کنفرانس ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۸

پستتوسط Ilia » 12 سپتامبر 2018, 22:12

آیفون ۶ و نیم اینچی!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Amir_S » 12 سپتامبر 2018, 22:17

تا به حال که آیفون چیز خیره‌ کننده‌ای نداشته!
ویرایش: خوب این نورال انجین نسبتا خاص بود… ولی نه آنقدر که مرا حتی در شرایط مالی خوب متقاعد به خرید کند.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 12 سپتامبر 2018, 23:16

آیفون‌های رنگی همیشه برایم جذاب بوده‌اند… اما این قیمت گذاری در مقایسه با دوره 5s و 5c واقعا غیر قابل قبول است!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 13 سپتامبر 2018, 00:11

Amir_S نوشته است:[نمایش]
در حالی که آنقدر از اپل نا امید هستیم که حتی کسی این تاپیک را نساخته بود…
قراردادن الکتروکاردیوگرام در اپل‌واچ آنقدر برایم جذاب بود که نتوانستم در موردش ننویسم!

امیر جان،
ایجاد نکردن تاپیک از طرف ما هیچ ربطی به نا امیدی از اپل ندارد.

دیگر اینکه برای بنده و مطمئنا برای بسیاری دیگر محصولات اپل بسیار جذاب هستند اگر غیر از این بود که اپل تعداد مشتری‌هایی به ١.٣ میلیارد نمی‌رسید و اگر غیر از این بود اپل اولین شرکتی نمی‌بود که ارزشش از مرز ١ میلیارد دلار عبور کند.

اپل هیچ وقت شرکتی نبوده است که محصولات ارزان تولید کند ولی محصولاتش از کیفیت بسیار بالائی برخوردار است اگر غیر از این بود کسی سراغ محصولاتش نمی‌رفت. این ١.٣ میلیارد کاربر عاشق چشم و روی این شرکت نیستند.

البته من درک می‌کنم که برای ملت ایران فراهم کردن محصولات این شرکت بسیار سخت و گران است و این بابت خشم و ناامیدی می‌سود ولی خوب آقای ظریف دلیلش را بخوبی بیان کرده است: ما (بخوان ظریف و دار و دسته‌اش) خودمان این را انتخاب کرده‌ایم.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Nyaiesh » 13 سپتامبر 2018, 01:15

يادم ميايد جواني چيني براي خريدن آيپد كليه اش را فروخته بود و با افتخار جاي بخيه اش را نشان ميداد نه تنها محصولات اپل بلكه هيچيك از محصولاتِ جديد الكترونيكي ارزان نيستند و نبوده اند مگر آخرين محصول سامسونگ و هوآوي ارزانند؟
بيشك بسياري از گراني دلار و مصائبش رنج ميكشند و شايد بنده نيز يكي از آنان باشم اما ملت ايران كلمه بزرگيست به اين زودي چيزي را به آنان نسبت ندهيد بخصوص خشم و نااميدي
درشگفتم كه چگونه براي دفاع از يك شركت. تمام قد ميايستيم و چون نوبت بكشورمان ميرسد اينگونه ميسراييم
همين الان در ايران آنقدر آيفون ريخته كه شورش هم درآمده است شما كجايي كه ببيني
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Amir_S » 13 سپتامبر 2018, 10:24

احمد عزیز و محمدرضا جان، این تاپیک واقعا جای این بحث‌ها نیست!
حتما می‌دانید که جمله اول اولین پست من یک شوخی رایج بین طرفداران اپل است، به نشانه آنکه اینروزها کمتر آن wow معروفمان را برای کنفرانسهای اپل استفاده می‌کنیم.
(یک دوست ژاپنی‌ام یک گروه در تلگرام برای صحبت در مورد ایونت‌های اپل درست کرده و در دعوتش متنی با این مضمون نوشته بود اگر برای ناامید شدن دسته‌جمعی داوطلب هستید، وارد شوید :) و جمع دوستان مشترکی که در این کانال دعوت شده بودند، فقط من ایرانی بودم و اکثرا اروپایی، آسیای شرقی، آمریکایی و چند نفر هم از آمریکا شمالی و جنوبی، هند و کشورهای عربی بودند.)
بله قطعا محصولات اپل خیلی خوب، باکیفیت، جذاب و در بسیاری از موارد یک و بلکه چند سر و گردن از رقبا بالاتر هستند و مخصوصا این یکی دو سال گذشته، با وجود افزایش قیمت، اختلافشان با رقبا هم کمتر شده؛ ولی مثلا در کنفرانس دیروز، بجز الکتروکاردیوگرام، و کمی هم فیسهای جدید ساعت و کمی هم رنگ‌های جدید مدل R چیز هیجان انگیزی دیده نشد. لحن بیانشان هم که انقدر کسل کننده است که ممکن است وسط برنامه خوابت ببرد. (فکر کنم قبلا هم چندین بار گفته‌ام که اینها یک Panos Panay لازم دارند که جای جابز را در این زمینه پر کند). این جشنواره بازیهای رایانه‌ای که دو سه سال آیت وسط کنفرانس راه می‌اندازند هم که واقعا امسال شورش در آمد! طرف آمده می‌گوید به لطف پردازنده جدید و صفحه نمایش با کیفیت آیفون جدید، می‌توانید در حین مبارزه از شمشیر، سپر و جادو استفاده کنید. یعنی اگر من با آیفون قدیمی‌ام بخواهم بازی کنم، کاراکترم شمشیر ندارد؟ یا خودم باید بروم داخل بازی به کاراکترم کمک کنم؟
آن کسی هم مه داشت بازی را دمو می‌کرد، انگار اولین بار بود که بازی می‌کرد! چندین ضربه از دشمن می‌خورد و تازه یادش نی‌آمد که باید خودش هم کاری بکند!!!
و ناامیدی دیگر من از سیاستهای اپل در جلب نظر مشتری برای خرید مدلهای جدید است، وقتی خودشان می‌آیند می‌گویند ما محصولی میسازیم که سالها برایتان عمر کند تا هم خودتان سود کنید و هم محیط زیست، چرا باید یک سری قابلیت نرم‌افزاری صرفا در مدلهای جدید فعال باشد؟
مثلا واچ‌فیس‌های جدید روی مدل قبلی چه مشکلی ایجاد می‌کنند!؟ یا وقتی موتور عصبی این آی‌فون‌ها ۳۵ درصد بهتر از مدل قبلی است، چرا باید خیلی از پردازشهای تصویری که در پست‌پراسس عکس انجام می‌دهند، برای مدلهای قبلی ارائه نشود!؟ فوقش کاربر به جای یک دهم، دو دهم ثانیه ثبت می‌کند تا نتیجه را ببیند. مگر برای یک فیلتر ساده در فوتوشاپ چند ثانیه صبر نمی‌کنیم!؟

البته همانطور که گفتم، به قول مسئولین :) اینها چیزی از ارزش‌های اپل کم نمی‌کند…
همین موتور پردازشی قدرتمند، بستر خلاقیت‌های زیادی خواهد بود که نمونه‌اش را در آن اپ کمک‌آموزشی بسکتبال دیدیم. همچنین سیاستهای اپل در حوزه آموزش و سلامت. واقعا قابل تقدیر است و نمی‌توان سالها جلوتر از رقبا بودنش را انکار کرد.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط .SorousH. » 13 سپتامبر 2018, 12:54

با نظر امیر خیلی موافقم
جدیدا اپل توی کنفرانسها جوری حرف میزنه که انگار منت سر ما میزاره!
مثلا میگه "ببینید صفحه نمایش رو بزرگتر کردیم... این خفن نیست؟!"
یعنی الان بزرگتر کردن صفحه نمایش اینقدر خفنه که نیاز به برگزاری کنفرانس داره؟!!!
به نظر من بزرگترین برگ برنده ی اپل یواش یواش داره تنها منحصر به سیستم عامل هاش میشه و واقعا از لحاظ سخت افزاری داره افتضاح پیش میره
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط AliGhz » 13 سپتامبر 2018, 14:44

مهم‌ترین چیز همان کسل‌کننده بودن «نمایش» است...
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط iSam » 13 سپتامبر 2018, 15:04

مهمترین چیز نبود استیو است و بس. بدون استیو اپل، اپل نیست. حالا ما چون یوزر مک هستیم، بیاییم و هزار دلیل بیاریم، چیزی فرق نخواهد کرد!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1997

پستتوسط iSam » 13 سپتامبر 2018, 16:17

به نظر من این ورژن XR تمامی نیازها را برطرف کرده و اندازه مناسبی هم دارد فقط حیف که 3D Touch ندارد! باقی تفاوت ها در امکاناتی است که خیلی کم استفاده می شوند و ارزش پرداخت دو برابری را ندارند.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1997

پستتوسط Amir_S » 13 سپتامبر 2018, 16:57

.SorousH. نوشته است:[نمایش]
با نظر امیر خیلی موافقم
جدیدا اپل توی کنفرانسها جوری حرف میزنه که انگار منت سر ما میزاره!
مثلا میگه "ببینید صفحه نمایش رو بزرگتر کردیم... این خفن نیست؟!"
یعنی الان بزرگتر کردن صفحه نمایش اینقدر خفنه که نیاز به برگزاری کنفرانس داره؟!!!
به نظر من بزرگترین برگ برنده ی اپل یواش یواش داره تنها منحصر به سیستم عامل هاش میشه و واقعا از لحاظ سخت افزاری داره افتضاح پیش میره

البته بقیه هم خیلی کار شاقی نمی‌کنند… اما به قول سامان، این آن اپلی نیست که جابز اداره می‌کرد…
الان آیفون‌ها و آیپد‌ها و ساعت‌های اپل هم تقریبا هر سال همان اندازه پیشرفت می‌کنند که مک‌ها می‌کرده و می‌کنند. آن زمان جابز برای این تغییرات کنفرانس برقرار نمی‌کرد، فقط هر وقت محصول جدید آماده فروش می‌شد، آن را در فروشگاهش می‌گذاشت. محصولی که در کنفرانس عرضه می‌شود باید آنقدر متفاوت باشد که ارزش اجرای «نمایش» را داشته باشد، وگرنه هرقدر هم که خوب ارائه شود، کسل کننده خواهد بود… اینها که حتی نمایش اجرا کردن را هم بلد نیستند.
•••
کنفرانس‌های اپل دقیقا مثل کنفرانس‌های مایکروسافت زمان بالمر شده، مخصوصا دیشب که کوک هم مثل بالمر مرتب داد می‌زد که مثلا نشان بدهد خیلی هیجان دارد… از آن طرف در دو سال اخیر، وقتی سرفیس‌های جدید معرفی می‌شوند، آنقدر نمایششان جذاب است که هوس می‌کنم یکی بخرم… تا فردایش که جو کنفرانس فروکش می‌کند و بررسی بیشتری می‌کنم و می‌فهمم که به قول معروف «همچین مالی هم نبوده‌اند».
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Ilia » 13 سپتامبر 2018, 21:24

در اینکه نحوهٔ ارائهٔ کنفرانس‌ها بسیار حوصله سربر و تکراری شده که فکر می‌کنم که همه موافقیم.

جابز واقعا اعجوبه‌ای بود از هر نظر. هم اجرا و هم اینکه پوست همه را بکند برای نوآوری. کادر فعلی از هر دوی این ابعاد با او قابل مقایسه نیستند. بخصوص که اپل فعلی آن شرکت ریسک‌پذیر و نسبتا کوچک سابق نیست.

در اینکه دستگاه‌هایشان مرتبا بهتر میشوند هم حرفی نیست. اما قیمت‌های مدل بالا دیگر خیلی گران شده. این از این نظر که دستگاه مرغوب را بدون کم گذاشتن ارائه کنند معنی میدهد، اما عواقبش کوچکتر شدن بازار و تعداد دستگاه‌های آنها برایشان خواهد شد. چقدرش را لابد خودشان حساب دستشان است و پی‌اش را به تنشان مالیده‌اند. هر چه باشد بازاریابی اپل که یک است.

من خودم آیفون ۵اس را آنقدر استفاده کردم که دیگر در عمل جواب نمی‌داد و بعدش با وجود گرانی‌اش، آیفون ۷ پلاس را خریدم که فکر کنم تا چند سال دیگر بخوبی جواب بدهد. ولی آیا اینکه دستگاه بعدی منهم بالاترین مدل موجود آن زمان بشود را مطمئن نیستم. با این پول میشود یک مکبوک ظریف خرید…

حالا با این وضع ارزش ریال که بنظر صورت مسئله در ایران دارد پاک میشود.

مهمترین مزیتی که هنوز برای اپل نسبت به رقبا مانده، همان فلسفهٔ احترام به حریم خصوصی و هماهنگی سیستم عامل و سخت‌افزار است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Amir_S » 19 سپتامبر 2018, 23:36

و یک نمونه دیگر از رفتار خارج از فرهنگ اپل:
تا اینجای کار که آن واچ‌فیس جدید با کامپلیکیشن‌های گرد مخصوصا نسل چهارم باشد که صفحه بزرگ‌تر و گوشه‌های گرد دارد را می‌توان پذیرفت، ولی چرا باید فیس‌های جدید دیگر که در نسل چهارم تمام صفحه را پر می‌کنند در نسل‌های قبلی به یک دایره احمقانه محدود شوند!؟ همینطور فیس‌های نایکی که در نسل چهارم رنگ زمینه‌شان هم تغییر می‌کند، در مدلهای قدیمی این قابلیت را نداشته باشند!؟
کجای این کار با شعار دهان پر کن هفته پیش‌شان که محصول ما سالها برایتان عمر می‌کند تا هم شما راضی باشید و هم طبیعت سالم بماند تطابق دارد!؟
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2