انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نصب ویندوز روی مک

موضوعات دربارهٔ نسخه‌های قدیمی سیستم عامل مکینتاش

نصب ویندوز روی مک

پستتوسط Nonbahrami » 24 ژوئیه 2019, 04:27

سلام دوستان، من برای نصب ویندوز روی آی‌مک با مشکل ریز مواجه شدم، تا اینجای نصب میاد و دیگه گیر می‌کنه. عکسش رو ضمیمه کردم. ممنون میشم کمکم کنید. یا حق
تصویر
Nonbahrami

پست‌ها : 88

پاسخ: نصب ویندوز روی مک

پستتوسط Shokoohi » 24 ژوئیه 2019, 12:19

Nonbahrami نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان، من برای نصب ویندوز روی آی‌مک با مشکل ریز مواجه شدم، تا اینجای نصب میاد و دیگه گیر می‌کنه. عکسش رو ضمیمه کردم. ممنون میشم کمکم کنید. یا حق
تصویر

چیزی که مشخصه اینه که در بخش ساخت پارتیش گیر میکنه، اگه فقط گیر میکنه و در واقع هیچ کرش یا هنگ کردنی صورت نمیگیره، ممکنه به این خاطر این باشه که داره اطلاعات روی هارد رو برای جدا سازی و ساخت یک پارتیشن جدید سازماندهی و مرتب میکنه که بتونه از انتهای پارتیشن بخشی رو جدا سازی کنه.

البته من تجربه‌ی این کارو نداشتم ولی حدسم اینه که ممکنه زمان زیادی نیازداشته باشه برای جابجایی و سازماندهی فایلها در بخش ابتدایی پارتیشن که بتونه انتهای پارتیشن رو بدون از دست دادن اطلاعات برای نصب ویندوز جداسازی، فرمت NTFS و آماده بکنه.

ناگفته نمونه که من این مورد رو در لینوکس و ویندوز وقتهایی که بخوام یک پارتیشن حاوی اطلاعات رو به دو قسمت تقسیم کنم دیدم که ممکنه زمان زیادی صرف بشه تا این فرایند انجام و تکمیل بشه.

از چند دقیقه تا چند ساعت هم ممکنه زمان ببره و این رابطه ی مستقیم با میزان حجم اطلاعات روی هارد، قدرت سیستم و سرعت هارد دیسک داره.
Mohammad Shokoohi
-------------------
iMac 21.5" (18.1) 2017
نماد کاربر
Shokoohi

پست‌ها : 16

پستتوسط Nonbahrami » 24 ژوئیه 2019, 13:16

Shokoohi نوشته است:[نمایش]
تصویر

چیزی که مشخصه اینه که در بخش ساخت پارتیش گیر میکنه، اگه فقط گیر میکنه و در واقع هیچ کرش یا هنگ کردنی صورت نمیگیره، ممکنه به این خاطر این باشه که داره اطلاعات روی هارد رو برای جدا سازی و ساخت یک پارتیشن جدید سازماندهی و مرتب میکنه که بتونه از انتهای پارتیشن بخشی رو جدا سازی کنه.

البته من تجربه‌ی این کارو نداشتم ولی حدسم اینه که ممکنه زمان زیادی نیازداشته باشه برای جابجایی و سازماندهی فایلها در بخش ابتدایی پارتیشن که بتونه انتهای پارتیشن رو بدون از دست دادن اطلاعات برای نصب ویندوز جداسازی، فرمت NTFS و آماده بکنه.

ناگفته نمونه که من این مورد رو در لینوکس و ویندوز وقتهایی که بخوام یک پارتیشن حاوی اطلاعات رو به دو قسمت تقسیم کنم دیدم که ممکنه زمان زیادی صرف بشه تا این فرایند انجام و تکمیل بشه.

از چند دقیقه تا چند ساعت هم ممکنه زمان ببره و این رابطه ی مستقیم با میزان حجم اطلاعات روی هارد، قدرت سیستم و سرعت هارد دیسک داره.

واقعیتش چیزی حدود ۵ ساعت روی این مرحله موند و کرش یا هنگی هم نکرد و تقریبا هاردم خالیه. تاز مک نصب کردم. دلیل دیگه به ذهنتون نمی رسه؟
Nonbahrami

پستتوسط Shokoohi » 24 ژوئیه 2019, 14:39

[نمایش]
واقعیتش چیزی حدود ۵ ساعت روی این مرحله موند و کرش یا هنگی هم نکرد و تقریبا هاردم خالیه. تاز مک نصب کردم. دلیل دیگه به ذهنتون نمی رسه؟

لطفا دستور زیر رو توی Terminal وارد کنید و از خروجی اون یه عکس بگیرید بذارید اینجا تا بررسیش کنم

کد: انتخاب همهٔ
diskutil list
Mohammad Shokoohi
-------------------
iMac 21.5" (18.1) 2017
نماد کاربر
Shokoohi

پستتوسط Nonbahrami » 24 ژوئیه 2019, 15:21

[نمایش]

لطفا دستور زیر رو توی Terminal وارد کنید و از خروجی اون یه عکس بگیرید بذارید اینجا تا بررسیش کنم

diskutil list

خدمت شما

تصویر
Nonbahrami

پستتوسط Ilia » 24 ژوئیه 2019, 18:32

من یک جستجوی کوچک کردم. ممکن است که مشکل اینجا باشد که فرمت هارد شما APFS است:
https://discussions.apple.com/thread/8485097
و
https://www.reddit.com/r/MacOS/comments ... _and_apfs/

فکر میکنم که میشد که های‌سییرا را روی ‌HFS+ نصب کرد. اما نمیدانم که کار درستیست یا نه. یا اینکه الان اپل تغییری در این داستان داده یا خیر.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Shokoohi » 24 ژوئیه 2019, 23:43

[نمایش]

diskutil list

خدمت شما

تصویر

خب پارتیشنها عادی هستن و مشکلی از این نظر ندارن... گاهی یکی دو پارتیشن توسط بوت کمپ ساخته میشه که باعث گیر کردن توی مرحله ی پارتیشن بندی میشه.

جهت احتیاط یک بار از طریق ابزار Disk Utility هارد رو با First Aid چک کنید تا اگه مشکلی هست رفع بشه. و دوباره چک کنید ببینید ویندوز نصب میشه یا نه.

Ilia نوشته است:[نمایش]
من یک جستجوی کوچک کردم. ممکن است که مشکل اینجا باشد که فرمت هارد شما APFS است:
https://discussions.apple.com/thread/8485097
و
https://www.reddit.com/r/MacOS/comments ... _and_apfs/

فکر میکنم که میشد که های‌سییرا را روی ‌HFS+ نصب کرد. اما نمیدانم که کار درستیست یا نه. یا اینکه الان اپل تغییری در این داستان داده یا خیر.

احتمال داره از این مورد باشه، اما منطقاً اگه Boot Camp مشکلی با فایل سیستم APFSداشته باشه، قبل از شروع فرایند، اپل اخطاری رو قرار میداد تا کاربر با شکست مواجه نشه. یا اصلا اجازه نمیداد.

در هر صورت های‌سییرا رو میشه روی پارتیشن HFS نصب کرد و هیچ مشکلی هم بوجود نمیاد، فقط دو سه روش مختلف داره که من یکی از روش‌های موجود رو انجام دادم و جواب گرفتم و از نظر سختی هم روش آنچنان پیچیده ای نیست، در واقع ما حین نصب اگه عمدا فایل سیستم HFS رو انتخاب کنیم، در طول فرایند نصب خود به خود فایل سیستم کانورت میشه. و به اجبار باید از این ترفند ها برای مجبور کردن نصاب سیستم عامل به ادامه ی نصب با فایل سیستم HFS استفاده کرد.
Mohammad Shokoohi
-------------------
iMac 21.5" (18.1) 2017
نماد کاربر
Shokoohi

پستتوسط Shokoohi » 25 ژوئیه 2019, 13:00

یک بررسی کردم، دیدم توی آخرین نسخه‌ی موهاوی ( ۱۰.۱۴.۶) چنین مشکلی رفع شده، و مربوط به سیستمهایی با فیوژن درایو هست که بوت کمپ باهاشون مشکل داره.
Mohammad Shokoohi
-------------------
iMac 21.5" (18.1) 2017
نماد کاربر
Shokoohi

بازگشت به سیستم عامل کلاسیک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان