انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لئوپارد کجایی؟ کجایی؟

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پستتوسط Behnam » 18 ژانویه 2007, 04:24

درسته. ولی گرافیک اپل همیشه یک الگانس و ظرافتی داشته و دارد که می‌ترسم در لئوپارد بخاطر جلب توجه نسل جدید مشتریان بالقوه که با بازی‌های ویدئو و گرافیک های short span بزرگ شده‌اند، کمی مخدوش بشه.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Parham » 18 ژانویه 2007, 04:51

راستش رو بخواهی. من فعلآ تنها چیزی که روی لئوپارد عزیز دیدم که برام عجیب آمد این سیستم جدید backup هست. دوستانی که مثل من خیلی backup میگیرن میدونن که اینکار همینجوریش خیلی جا میگیره. چه برسه به اینکه سیستم بخواد از هر عملی یک backup برای خودش بگیره. ولی بهر حال لابد یک فکری کرده اند و چیز جدیدی خواهیم دید. چیزی که حتمه اینه که از اولین کسانی که میدوئه چشم بسته لئوپارد عزیز رو میخره خودمم!!
آخرین ویرایش توسط Parham on 18 ژانویه 2007, 15:09, ویرایش شده در 2.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Behnam » 18 ژانویه 2007, 05:12

آه من همیشه محافظه کار بوده‌ام! جاگوار را درجا خریدم چون چیتا در واقع نسخهٔ بتا بود که اپل به عنوان نسخهٔ اول OS X به خورد ما داد! ولی در مورد پانتر و تایگر صبر می‌کردم که اول دوستان مزه مزه کنند!
اما آیپاد را از اولین کسانی بودم که خریدم. منظورم زمانی است که هنوز روی PC کار نمی‌کرد و اصلاً آن سر و صدائی را نداشت که امروزه دارد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Parham » 18 ژانویه 2007, 15:24

نه، من چیتا رو از روز اول که در آمد نصب کردم. یادمم هست که روز ها خودم رو خونه حبس کرده بودم و فقط با OS X ور میرفتم! ولی پانتر رو مجبور شدم یه مدتی استفاده نکنم چون بخاطر کارم از مکم دور بودم. آیپاد اولی رو هم خیلی دلم میخواست بخرم ولی اینکارو نکردم و گذاشتم تا به نسل سوم رسید تا خریدم. اما همیشه غبطه خوردم که نتونستم سال ۱۹۸۴ وقتی هنوز دانشجو بودم اولین مکینتاش رو بخرم. اگر اونو میتونستم تهیه کنم صد در صد خیلی مسیر زندگیم عوََض میشد. حالا بهتر یا بدترشو نمیدونم!
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Ali.Rastegar » 18 ژانویه 2007, 16:12

Vista شاید از نظر effect پیشرفت کرده باشه اما برای همینها سیستم نسبتا قوی احتیاج داره. در حالی که Mac OS X این دوره رو طی کرده و الان اکثر مکها حداقل از Quartz Extreme پشتیبانی میکنن. Vista در نگاه اول جذابه اما وقتی واقعا باهاش کار کنی باز اشتباهات اعصاب خرد کن رابط کاربر رو میبینی. UAC اصلا کارایی که باید نداره و فقط کاربر رو اذیت و خونسرد تر از گذشته میکنه. کاربری قبلا در ویندوز بدون خواندن پیغامها OK میزد و Wizardها رو Next،‌حالا در جواب سوالهای وقت و بیوقت UAC هم Continue رو خواهد زد!
منم نگرانم که اپل برای مقابله با Vista برخی از ظرافتها رو رعایت نکنه.
درمورد آینده‌ی رابط کاربر برنامه‌ها به نظرم شاید CoreAnimation برای بعضی برنامه‌ها خوب باشه اما اگر مسیری که Toast 8 طی کرده برای بقیه هم طی بشه اصلا خوشحال نخواهم شد. رابط Toast 8 برای مقابله Disco انیمیشنی شده که هیچ تاثیر مثبتی روی کاراییش نداره. البته از برخی جهات کار کردن باهاش آسونتر شده که ربطی به انیمیشنها نداره.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط iSam » 18 ژانویه 2007, 19:08

Ali.Samadi نوشته است:[نمایش]

خوب همه مطالبتون رو خوندم و لینکهای علی را هم دیدم , در اصل شیرفهم شدم و فقط آرزوی من مثل عی رستگار اینه که اپل چشماش برای دادن لئوپارد بازتر باشه .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک