انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لئوپارد کجایی؟ کجایی؟

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

لئوپارد کجایی؟ کجایی؟

پستتوسط GK » 13 ژانویه 2007, 13:27

دوستان سلام
امروز صبح، یک کولی پیر آمد در خانه‌ی من، سرش را کرد لای در و گفت :
از آنجایی که :
- تاریخ رسمی انتشار ویستا به ۳۰ ژانویه تعیین شده است
- استیو جابز حتی کلمه‌ای نیز در مورد لئوپارد بر زبان نیاورد
- اپل دو هفته تاخیر در ارسال بروزرسانی سنتی خود به adc دارد
من یک Apple Special Events را برای ۲۹-۳۰ همین ماه پیش بینی می‌کنم

البته، دوستان متوجه باشید که این گفته کولی پیر است و بنده هیچ مسئولیتی را قبول ندارم !!!!! :-D :-D
آه ! داشت یادم می‌رفت، کولی پیر این را نیز اضافه کرد : اگر آرزو دارید بدانید گرافیک جدید لئوپارد شبیه چی خواهد بود، OS آیفون جدید را بدقت نگاه کنید !!! :lol: :lol:
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ahmad » 13 ژانویه 2007, 15:22

سلام ق.خ

ممنون بابت این اطلاعات. من بي صبرانه منتظر لئوپارد هستم. از اینکه در نمایشگاه مک‌ورلد هیچ صحبتی از آن نشد خیلی تعجب کردم.

راستی این قضیهٔ دیکشنری‌ها به کجا انجامید. من جواب آخرین ایمیلی که به شما نوشتم دریافت نکردم.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Behnam » 13 ژانویه 2007, 17:09

این کولی پیر راجع به وضع قلم ها در لئوپارد چیزی نگفت؟!
من گمان میکنم که بهتر باشد بحث قلم ها و مرورگرها را به پس از لئوپارد موکول کنیم چون فعلاً تو با اینتلت مشکلاتی داری که من با پاور پی‌سی ام ندارم و این امر،کار تبادل اخبار و اطلاعات را خیلی پیچیده می‌کند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 13 ژانویه 2007, 19:06

بهنام جان، خودت میدونی که کولی‌ها زیاد «اهل قلم» نیستند !!!!!!
احمد جان، این‌ها بیشتر شایعه و پیشگویی و تحلیل داده هاست تا اطلاعات. امری که در آن شکی نیست اینکه لئوپارد در راه است و دیگر نمی‌تواند زیاد دیر کند. پس به قول بهنام، بهتر است ما به فکر قلم های خود باشیم.
راجع به لغت‌نامه‌ها، چند روز پیشتر از این دوست هموطن خواسته ام فایل‌های texte & utf-8 تمام زبان‌ها را برایمان بفرستد. امیدوارم از اینکه ایمیلم را نه به فنگلیش و نه به انگلیسی بلکه به فارسی نوشتم، از دستم نرنجیده باشد !!!! :lol:
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط iSam » 13 ژانویه 2007, 19:21

این کولیه نگفت که من کی پولدار میشم تا برای همتون یک لئوپارد کادو بدم ؟ :lol: :lol: :lol:
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط GK » 13 ژانویه 2007, 19:25

saman_g3 نوشته است:[نمایش]
این کولیه نگفت که من کی پولدار میشم تا برای همتون یک لئوپارد کادو بدم ؟ :lol: :lol: :lol:

چرا اتفاقاُ، سامان جون. گفت که هر موقع که درساتو خوب بخونی و قبول شی و بری پیش اپل جای iPapy رو بگیری :lol: :lol:
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ahmad » 13 ژانویه 2007, 19:39

GK نوشته است:[نمایش]
.
راجع به لغت‌نامه‌ها، چند روز پیشتر از این دوست هموطن خواسته ام فایل‌های texte & utf-8 تمام زبان‌ها را برایمان بفرستد. امیدوارم از اینکه ایمیلم را نه به فنگلیش و نه به انگلیسی بلکه به فارسی نوشتم، از دستم نرنجیده باشد !!!!

Merci beaucoup

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط iSam » 13 ژانویه 2007, 19:39

پس عمر من به اون قد نمیده , باید جا رو داد به جونترا جیگر :lol: :lol: .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط GK » 13 ژانویه 2007, 23:00

Ahmad نوشته است:[نمایش]

ممنون بابت این اطلاعات. من بي صبرانه منتظر لئوپارد هستم. از اینکه در نمایشگاه مک‌ورلد هیچ صحبتی از آن نشد خیلی تعجب کردم.

احمد جان
من هم با تو همنظرم. استیو جابز به نوعی «پدر» یا دست کم «پدرخوانده» osx است. اینکه چند روز پیش هیچ اشاره‌ای به لئوپارد نکرد بدون تردید به عمد و قصد بود. و این عمد و قصد به جز یک خبر نامترقبه در آینده چه می تواند باشد؟
درضمن، در نظر داشته باشیم که ۳۰ ژانویه می افتد به سه شنبه : روز سنتی برای keynote های اپل :P
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 13 ژانویه 2007, 23:10

شاید کاربرد os x در iPhone مستلزم تغییراتی در لئوپارد بوده که آماده شدن آن را به تأخیر انداخته است. آنقدرها روی آن تاریخ حساب نکن!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 13 ژانویه 2007, 23:24

گویا اپل آیفون را مخفیانه اواخر ۲۰۰۵ در امریکا و اوایل ۲۰۰۶ در فرانسه به ثبت رسانده بود. چهار ماه دیگر در بازار خواهد بود، یعنی اینکه هم اکنون در خط تولید است. به نظر من تاخیر در معرفی لئوپارد به خاطر آیفون بوده است. اگر آخر این ماه ویستا بیرون بیاید و اپل همچنان به بروزرسانی 10.4.9999 تایگر خود ادامه دهد، کلاهش پس معرکه است. نه، من فکر نمی کنم، امیدوارم که اپل چنین خطایی مرتکب نشود.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 13 ژانویه 2007, 23:30

os 10.4.9 که هنوز بیرون نیامده است (آمده است؟) که آخرین نسخهٔ تایگر خواهد بود. اپل هم به نظر من هیچ رقابتی با ویستا ندارد. مایکروسافت است که با os x رقابت دارد و با ویستایش حتی به پای تایگر هم نمی‌رسد. نمی‌گویم عجله ای نیست. ولی این عجله برای خود کاربران مک (بویژه اینتلی) است و نه در رابطه با ویستا.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 13 ژانویه 2007, 23:51

ای بابا، بهنام جان از آخر این ماه پی سی های جدید همراه با ویستای نصب شده به بازار سرازیر خواهند شد. اگر نوسازی پارک های شرکت های کوچک و بزرگ را نیز در نظر بگیری، پیش بینی میلیون ها و شاید چند میلیارد دلار برای سال ۲۰۰۷ می شود. فکر می کنی که ضرورت و عجولت این موضوع در ذهن اپل نیست؟ وقتی کاربری پی سی جدید و ویستای جدید خود را خرید، تا چند سال بعد دیگر به فکر switch به مک نخواهد افتاد. جنگ است برادر، جنگ مایکرو اقتصاد.
کاربران مک (بویژه اینتلی) ها چندان عجله ندارند. مک خود را دارند و اغلب ویستا را روش زده‌اند !
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط iSam » 13 ژانویه 2007, 23:59

قلی راست میگه , آخر جنگه . ولی من میگم مایکروسافت داره کم رنگ میشه , بخصوص با رفتن بیل گیتس . اگر اپل نجنبه اینهمه بازاری را که گرفته و دیگه اسمش مثل قدیم نیست که همه نشنیده باشن , به راحتی از دست میده .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Behnam » 14 ژانویه 2007, 00:11

بسیار خوب توشه!
ولی ابعاد نگرانی اپل از فروش pc های نو مجهز به ویستا آنقدرها بزرگ نیست. اولاً اپل می‌داند که برای نفوذ کردن در دنیای ادارات و شرکت‌های بزرگ هنوز خیلی کار دارد. برخی معتقدند که این بخش برای همیشه به انحصار مایکروسافت درآمده است و اگر خطری وجود داشته باشد از جانب لینوکس است و نه os x. برای بخش مصارف شخصی هم فصل خریدهای نوئل به پایان رسیده و جماعت هنوز از گیجی شرابخواری تعطیلات دیروز و بی‌پولی امروز بیرون نیامده‌اند! ماه فوریه فصل داغ فروش کامپیوتر خانگی نیست. برای بخش اداری هم اپل کار کارستان را یکسال پیش با انتقال به اینتل به انجام رساند و بقیهٔ امور به ریتم خود پیش خواهد رفت. آنهائی که در بخش شرکتهای بزرگ از همین امروز به مک قکر می‌کنند هرگز ویستا مشغلهٔ ذهنی آنها نبوده است.
نماد کاربر
Behnam

بعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 23 مهمان