انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

OSX 10.4.8

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

OSX 10.4.8

پستتوسط GK » 30 سپتامبر 2006, 00:58

دوستان
حتماً می‌دانید که بروزرسانی OSX 10.4.8 از یکی دو ساعت قبل آماده شده است.
اگر این ارتقا نسخه را انجام داده و مطلب جدیدی از قبیل تغییر مثبت یا منفی در مورد کارکرد آن به نظرتان رسید، به ویژه مربوط به زبان فارسی، لطفاً این‌جا گزارش دهید تا دیگران نیز استفاده به ببرند.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ilia » 30 سپتامبر 2006, 05:39

با سلام،
من آپدید کردم. بنظر میاد که فارسی خوب کار میکنه. بعضی از فونتهای خود مک هم که قبلا از کار افتاده بودند (مثل البیان، کوفی و بغداد) هم دوباره کار مکنند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ali_Omid » 30 سپتامبر 2006, 09:33

با سلام
سایر دوستان آیا از تغییر سیستم فارسی خبری دارند؟
من این آپدیت را دانلود کرده ام ولی هنوز نصب نکرده ام. منتظرم بدانم آیا فونتهای سری x درست کار میکند. اگر فونتهای البیان و... دوباره کار میکنند آیا فونتهای ملل و PC هم در برنامه هایی چون فتوشاپ ام ای درست کار میکنند؟
با تشکر
Ali_Omid

پست‌ها : 144

پستتوسط GK » 30 سپتامبر 2006, 11:53

با سلام مجدد
گویا که این نسخه امکان استفاده از قلم‌های Open Type اپل را در MS Word مایکروسافت می‌دهد. آیا قلم‌های فارسی را نیز؟؟؟؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ahmad » 30 سپتامبر 2006, 13:38

GK نوشته است:[نمایش]
آیا قلم‌های فارسی را نیز؟؟؟؟

دوستان سلام

این بروزرسانی هیچ تغییری را در رابطه با زبان فارسی به سیستم اضافه نکرده‌است. آنچه از قبل کار می‌کرده اکنون نیز به همان نحو عمل می‌کند و آنچه نیز به درستی کار نمی‌کرده اکنون کماکان به همان وضع سابق است.
در ضمن سفاری نیز هنوز از اصدار سابق wbkit استفاده می‌کند و نه جدیدترین نسخهٔ آن امری که باعث می‌شود مشکل تراز متن فارسی نیز کماکان نادرست نمایش داده شود. 
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط GK » 30 سپتامبر 2006, 13:44

ممنون احمد جان
ممکنه نگاهی بیاندازی به Mail ببینیم برحسب شانس و معجزه ! دو کار RSS و HTML پشتیبانی می‌شوند یا نه ؟ ( دارم خواب و رویا می‌بینم ولی خب... ! )
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 30 سپتامبر 2006, 13:51

گمان می‌کنم منظورشان از قلم‌های OpenType قلم‌های با پسوند otf باشد که در دنیای لاتین به عنوان قلم‌های OpenType شناخته می‌شوند و نه قلم‌های با پسوند ttf که عموماً در خط عربی - فارسی مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای حروفچینی از تکنولوژی OT هم استفاده می‌کنند. البته ادوبی چند قلم عربی otf دارد ولی گمان نمی‌کنم منظورشان آن قلم‌ها باشد.
به هر حال مشکل اصلی MS Word برای مک این است که از نظم حروف راست به چپ پشتیبانی نمی‌کند و این مشکل ربطی به فانت ندارد.
من OS 10.8 را از طریق software updater خود مک دانلود کرده و نصب کردم و فعلاً بنظرم نمی‌رسد که برای فارسی فرقی کرده باشد. اما کنجکاوم که بدانم آیا دارندگان مک‌های اینتلی می‌توانند از XW Zar در TextEdit استفاده کنند و با نصب آن فانت، آیا در سفاری با سایت ایرماگ مشکلی ندارند یا دارند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Mahmood » 15 نوامبر 2006, 10:13

من جاهای مختلف در مورد این update خبر بد شنیده بودم در mac های intel مشکلات زیادی ایجاد میکنه یک موردش از کار افتادن firewire و از موارد دیگه میشه مشکلات مربوط به quit کردن نرم افزار ها مثل safari البته باذ هم هست اگه کسی بر خورد با این مشکلات یا مشکل شبیه داره بنویسه
البته در ppc این مشکلات ظاهرا ایجاد نمیشه

ممنون
Mahmood

پست‌ها : 8

پستتوسط Ali.Rastegar » 15 نوامبر 2006, 14:56

مشکلاتی که فرمودین لزوما برای همه پیش نمیان و بعضا راه حلهایی دارن، باید خودتون بسنجید که آیا در بروزرسانی مشکل خاصی که قبلا داشتید حل شده یا نه، برای نصب نرم‌افزار مورد علاقه‌تون باید حداقل اون بروزرسانی رو داشته باشید یا نه و... .
من با PowerPC همیشه بروزرسانیها رو میگیرم و تا به حال مشکل خاصی پیش نیومده برام.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان