انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کدام mac os ???

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

کدام mac os ???

پستتوسط shahrooz999 » 23 سپتامبر 2006, 23:51

salam
man ye ibook g3 ba 700GHZ CPU va 128 Mg ram daram
roo ye Panther nasbe, ama sor atesh kheyli payine, masalan tooye oon kar ba photoshop va offic nashodani va soratesh vahshatnak payine
mikhastam bebinam ke che system ameli sorate laptopam ro payin nemiare va man mitoonam bahash be khoobi ba photoshop kar konam? hata agar ba mac os 9 soratesh ziad mishe masalei nist

dar payan man be hich manbae narmafzari vasl nistam, raftam paytakht ke CD mac bekharam ama kheyli geroon bood be nesbate baghie CD ha, mikhastam agar momkene meghdari narm afzar az jomle Mac Os x va 9 dar ekhtiaram bezarin
vaghean mamnoon misham, mikhastam laptobamo befroosham ama pashimoon shodam va bayad eteraf konam ye ki az tarafdaraye applam, kheyli ba PC motefavete
Montazare pasokhe doostan dar har do zamine hastam
mamnoon
shahrooz999

پست‌ها : 31

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 سپتامبر 2006, 15:00

شهروز جان مک شما بسیار قدیمی است و طبیعی است که سرعت کار مطلوب نباشد. اما بزرگترین مشکل شما میزان بسیار کم Ram است که اگر آن را بتوانید ارتقا دهید تا حد قابل ملاحظه‌ای افزایش سرعت خواهید داشت. Mac OS X 10.3(Panther) که شما دارید با مقداری Ram بیشتر به گمانم بهترین گزینه است، هم یه خاطر قدیمی بودن سیستم ضعیفتری احتیاج دارد و هم همچنان توسط اکثر برنامه نویسهای مک پشتیبانی می‌شود.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط رضاافشار » 24 سپتامبر 2006, 15:20

شهروز جان شما میتونی نوت بوکتو تا تقریبا ۷۵۰ مگابایت ارتقا بدی و همینطور که علی گفت میتونی افزایش سرعت قابلی رو مشاهده کنی،
اما در مورد کار با فوتوشاپ باید بگم که به محض اینکه عکسها یی که باید در فوتوشاپ وارد بشند حجمشون از یک مگا بایت بیشتر باشه ممکنه باز با وجود ارتقا حافظه موقت کندی در کار با فوتوشاپ رو به مرور ببینی.
رضاافشار

پست‌ها : 96

پستتوسط shahrooz999 » 24 سپتامبر 2006, 19:28

mamnoon az rah namayitoon, be nazare shoma agar Mac Os 9 berizam , kheyli moshkel daram?
agar momkene az nazare narm afzari ham be man komak konid, chon man hichi barnameye mac nadaram, va hamoon tor ham ke goftam, gheymateshoon be nesbate PC kheyli balast va baraye man momken nist
bazham az rahnamayitoon mamnoonam
shahrooz999

پستتوسط Behnam » 25 سپتامبر 2006, 01:00

راستش شهروز جان من زمانی با فایل های ده دوازده مگابایتی در فتوشاپ روی یک مک با ۱۲۸MB رَم و پروسسور 603e یا چیزی مشابه این عنوان (قبل از تراشه‌های G3) که حالا دقیقاً یادم نیست و با سرعت سرسام آور ۲۷۵MHz کار می‌کردم! پس شدنی بودنش شدنی است و احتمالاً صرفه به این است که اگر صرفاً هدفت فتوشاپ است در نوت بوکت روی همان OS 9 بمانی که هم جمع و جور تر است و هم سریعتر. اما از خیر امور به زبان فارسی بگذر چون با استاندارد کنونی مطابق نیست.
فقط برای هر تغییری در فایل های بزرگ در فتوشاپ باید صبر ایوب داشته باشی! ولی کار کردنش کار خواهد کرد و کرش نمی‌کند.
اگر مقیم ایران هستی باید یک راه حل محلی برای پیدا کردن برنامه‌ها پیدا کنی چون ظاهراً این کار از طریق اینترنت به این سادگی نیست. ولی اگر برای کار روی فتوشاپ روی این مک قدیمی صبر ایوب داری، باید برای دانلود کردن از طریق اینترنت از مراجع p2p نیز کارت راه بیفتد!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 26 سپتامبر 2006, 08:07

شهروز خان،

آیبوک شما میتونه خیلی سریعتر کار کنه به شرطی که:

۱- رمش رو تا جایی که میتونی زیاد کنی. فکر میکنم تا حدود ۷۰۰ مگ میتونی رم داشته باشی. این موثرترین کاره.

۲- هاردت رو با یه هارد سریعتر عوض کنی. الان هاردهای ۲/۵ اینچی ۷۲۰۰ rpm موجودند که بسیار از هارد کامپیوتر شما سریعتر هستند.

۳- از OS9 استفاده کنی، سیستمت سریعتر کار میکنه،

۴- اگه خواستی از ۱۰ استفاده کنی، حتما از Tigher یا ۱۰/۴ استفاده کن که از پنتر سریعتره، اما تنها در صورتی که ۷۰۰ مگ رم رو داشته باشی. OSX خیلی رم میخواد و چون سیستم شما رم کم داره، مجبوره که از Virtual Memory استفاده کنه، (یعنی از هاردت بجای رم استفاده کنه) و کل سیستم کند میشه تا حدی که بی استفاده میشه.

۵- از استفاده همزمان از چند تا برنامه بزرگ خودداری کن، باز به علت کمبود حافظه.

اگه این کارها رو بکنی، هنوز از کامپیوترت بخوبی میتونی استفاده کنی. در غیر این صورت، پول جمع کن و یه مینی جدید بخر. :-)

موفق باشی، ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

فوتوشاپ Preference

پستتوسط farnik » 27 سپتامبر 2006, 22:47

در ضمن شهروز جان
حتما در فوتوشاپ Preference رو روی هاردت بذار و از Scratch disk خارجش کن.
موفق باشی
نماد کاربر
farnik

پست‌ها : 19

پستتوسط shahrooz999 » 04 اکتبر 2006, 22:07

سلام
از راهنمایی هاتون ممنون
یه سوال دیگه دارم
Mac Os man 10.3.5
mikhastam be 10.3.9 updatesh konam, agar mohebat konid va linke download in updato be man bedin vaghean mamnoon misham, gheyr azin agar linke daghighe download mac os 9 be man az rooye internet bedid kheyli kheyli mamnoon misham,
ba tashakor
shahrooz999

پستتوسط Behnam » 05 اکتبر 2006, 01:37

تا زمانی که از یک سیستم عامل به سیستم عامل دیگر جهش نکرده‌اید، کلیهٔ نسخه های جدید تر یک سیستم عامل، مثلاً OS 10.3 باید قاعدتاً بطور خودکار دانلود شوند. شاید ارتباط اینترنت شما مقطع است و به updater مک فرصت نداده است که کارش را بکند. به هرحال اگر روی سیب سمت چپ بالای صفحهٔ خود کلیک کنید می‌توانید Software Update را انتخاب نموده و پانتر خود را به آخرین نسخهٔ آن ارتقاء دهید.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 05 اکتبر 2006, 18:32

اگر میخواهید بدون واسطه‌گری Software Update مستقیما خودتون دریافت کنید:
http://www.apple.com/support/downloads/ ... e1039.html
برای Mac OS 9.x لینک مستقیم نیست، torrent هست، که بحثش البته در ایرماگ ممنوعه اما اگر خواستید برام پیغام بفرستید راهنماییتون کنم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط farnik » 06 اکتبر 2006, 10:57

شهروز جان
من سی دی آپدیت رو دارم . با من تماس بگیر تا برای شما بفرستم.
farnik@tavana.net
نماد کاربر
farnik

پست‌ها : 19

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان