انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مقاله درباره ی مکنتاش

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

مقاله درباره ی مکنتاش

پستتوسط ahmad_macosx_flash » 01 سپتامبر 2006, 12:14

سلام من تازه وارد ایرماگ شدم. من دانشجوی سال اول نرم افزارم. لطفا اگر کسی مقاله ای داره درباره ی مکنتاش و بررسی آن بهم بگه . ممنون هر جا گشتم ;-(
ahmad_macosx_flash

پست‌ها : 3

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 سپتامبر 2006, 13:14

منظور شما بررسی سخت‌افزاره یا سیستم‌عامل؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط ahmad_macosx_flash » 01 سپتامبر 2006, 15:48

منظورم سیستم عامل مکنتاشه ممنون
ahmad_macosx_flash

پستتوسط Ahmad » 02 سپتامبر 2006, 14:16

با سلام
شما می‌توانید اطلاعات زیادی را در این مورد در آدرس زیر مطالعه کنید.
http://developer.apple.com/macosx

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Rastegar » 03 سپتامبر 2006, 02:53

اگر میخواهید با بنیادش آشنا بشید کتاب Mac OS X Internals خیلی عالیه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط ahmad_macosx_flash » 03 سپتامبر 2006, 19:37

احمد جان ممنون . من دنباله ی مقاله ی فارسی مکنتاشم و می خوام یک مقاله پر محتوا به دانشجو های دانشگاه بدم که هم تبلیغ بزرگی واسه اپل. گرچه اپل به این تبلیغات احتیاج نداره.
ahmad_macosx_flash

پستتوسط Ahmad » 03 سپتامبر 2006, 21:04

با سلام

در این مورد، یعنی توضیح جنبه‌های فنی سیستم عامل، کتابی به فارسی وجود ندارد (تا آنجائی که من می‌دانم). من توصیه می‌کنم که شما اینترنت را بدین منظور جستجو کنید و مطالبی را که در این مورد جالب می‌یابید ترجمه کرده و خلاصه‌ای از آن را به عنوان پروژهٔ خود عرضه کنید. در پایین چند لینک دیگر که در این مورد معلوماتی دارند را برایتان قرار می‌دهم. به هر حال شما به عنوان دانشجوی دانشگاه در رشتهٔ کامپیوتر راهی بجز مطالعهٔ متون انگلیسی ندارید. اگر فکر می‌کنید که در عرض این چهار سالی که قرار است در این رشته تحصیل نمایید به مطالب فارسی در این رشته دستری خواهید داشت و می‌توانید کار خود را از این طریق راه بیندازید سخت در اشتباه هستید. من می‌دانم که در ایران متاسفانه آموزش زبان انگلیسی در مرحلهٔ دبیرستان بسیار ضعیف بوده و دانشجو پس از ورود به دانشگاه در این مورد یعنی مطالعهٔ کتب درسی به زبان انگلیسی به مشکلات زیادی بر می‌خورد ولی این واقعیتی است و شما باید سعی کنید جرات مطالعهٔ متون فنی را به زبان اصلی را به خود بدهید، در ابتدا البته سخت خواهد بود و شما باید بطور مرتب از لغتنامه استفاده کنید ولی کم کم راه خواهید افتاد و اینکار پس از مدتی آسان خواهد شد.

۱ـ مقالات آرس تکنیکا شامل ۲۱ بخش
http://arstechnica.com/reviews/os/macosx-10.4.ars

۲ـ تاریخچه، در سایت ویکی پدیا، باضافهٔ معلومات عمومی و مفید دیگر در اہنباره
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Mac_OS_X

۳ـ اطلاعاتی از شرکت اپل به زبان ساده در این مورد راجع به تمام اجزای سیستم. به مدارک پی‌دی‌اف در سمت راست صفحه توجه شود.
http://www.apple.com/macosx/techspecs

موفق باشید
احمد  
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط tgordi » 04 سپتامبر 2006, 03:39

اگر کسی بخواد یک سری کتاب راجع به مک ترجمه کنه و در ایران به چاپ برسونه با چه کسی باید تماس بگیره؟

توفیق
tgordi

پست‌ها : 4

پستتوسط REZAgh » 04 سپتامبر 2006, 11:07

من فکر میکنم با توجه به اطلاعات ذی قیمیت آقای علی رستگار که همیشه در مقالات و پاسخها به صورت جامع و کامل منعکس شده است. ایشان می تواند یک مقایسه کلی از سیستم عامل مک با سیستم عامل های رایج مثل سولاری و ویندوز و .... داشته باشند.
که البته این نهایت لطف ایشان است که با توجه به مسئولیت سنگین اداره سایت در کنار تحصیل به ارایه این موضوعات وقت گیر نیز می پردازند.
قبلا به ایشان خسته نباشید عرض می کنم.
ُسید رضا قافله باشی
تنها کسانی که انسان را می شناسند می توانند برایش کار کنند- زمان بهترین حکم را خواهد کرد
نماد کاربر
REZAgh

پست‌ها : 54

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 سپتامبر 2006, 12:49

tgordi نوشته است:[نمایش]
اگر کسی بخواد یک سری کتاب راجع به مک ترجمه کنه و در ایران به چاپ برسونه با چه کسی باید تماس بگیره؟
توفیق

با انتشاراتیها! من متاسفانه نمیتونم کمکی بکنم خودمم دنبال جایی هستم که کتابمو چاپ کنه.
rezagh نوشته است:[نمایش]
من فکر میکنم با توجه به اطلاعات ذی قیمیت آقای علی رستگار که همیشه در مقالات و پاسخها به صورت جامع و کامل منعکس شده است. ایشان می تواند یک مقایسه کلی از سیستم عامل مک با سیستم عامل های رایج مثل سولاری و ویندوز و .... داشته باشند.
که البته این نهایت لطف ایشان است که با توجه به مسئولیت سنگین اداره سایت در کنار تحصیل به ارایه این موضوعات وقت گیر نیز می پردازند.
قبلا به ایشان خسته نباشید عرض می کنم.
سید رضا قافله باشی

شما لطف دارید. مقایسه کردن سیستم عاملهای ویندوز و مک و Solaris حتی در مقایسه‌های دوتایی(مثلا ویندوز با مک، مک با Solaris) هم هر کدام بیشتر از یک مقاله احتیاج دارند. علاوه بر اینها من نمی‌توانم ادعا کنم که تمام خصوصیات و معایب آنها را می‌دانم. پس مقایسه‌ی کامل نه در صلاحیت من است نه در مقاله می‌گنجد. اما سعی می‌کنم در آینده نظرات شخصی خودم را در مورد هرسه‌ی آنها بنویسم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان