انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

macOS High Sierra version 10.13

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: macOS High Sierra version 10.13

پستتوسط sangiiin » 07 آوریل 2018, 06:03

Behnam نوشته است:[نمایش]
بله همانطور که ایلیا گفت یک هارد خارجی با دو برابر ظرفیت هارد مک باید انحصاراً برای تایم‌ماشین مک اختصاص داشته باشد و نه هیچ چیز دیگر. بعد به تایم‌ماشین می‌گویید از این هارد برای کارت استفاده کن و بقیهٔ امور را بدست تایم‌ماشین می‌سپارید (و عملاً آن را فراموش می‌کنید!). با وضعیت اینترنت (حتی اینجا هم دانلود فایل خیلی وقت می‌برد) فوت و فن‌هایی که برای گرفتن بک‌آپ کامل از کل دانلود سیستم عامل لازم است منتفی نمی‌شود، ولی تایم‌ماشین بدون هیچ دنگ و فنگ اضافه می‌تواند از اینستالر بک‌آپ بگیرد (ضمن اینکه از همه چیز کامپیوتر بک‌آپ می‌گیرد) و اگر بروز رسانی با مشکلی روبرو شد، می‌توان از تایم‌ماشین خواست که کامپیوتر را به وضعیت لحظهٔ قبل از بروز رسانی بازگرداند.
من یادم هست که قبل از راه انداختن اینستالر از تایم‌ماشین خواستم که یک بک‌آپ از کامپیوترم بگیرد. ولی یادم نبود که دقیقاً کِی بروز رساندم. برای این امر به تاریخ پست قبلی‌ام در این تاپیک نگاه کردم و بعد پوشهٔ Applications را در فایندر باز کردم و از تایم‌ماشین خواستم که به آن تاریخ برگردد. عکس آن را ضمیمه می‌کنم. همانطور که می‌بینید اینستالر های سیرا در تاریخ اول آوریل ثبت شده است. این اینستالر وقتی که سیستم را نصب می‌کند خودش را پاک می‌کند ولی چون من از تایم‌ماشین قبل از نصب خواستم که بک‌آپ بگیرد همانطور که می‌بینید آن را در تایم‌ماشین دارم.
حالا اگر به روز رسانی با مشکلی روبرو می‌شد، می‌توانستم از تایم‌ماشین بوت کنم و کامپیوتر را به آن وضعیت قبل از بروز رسانی برگردانم ضمن اینکه اینستالر را هم حاضر و آماده دارم که اگر بخواهم دوباره امتحان کنم. این البته کل فایل سیستم عامل نیست و مشکل اینترنت را حل نمی‌کند. [شاید هم بکند و به کل فایل هم دسترسی داشته باشد ولی امتحان نکرده‌ام] ولی اگر اینترنت مشکل عمده‌ای نباشد، بقیهٔ امور را همان اینستالر به پیش می‌برد. اینها همه البته وقت می‌برد. ولی به تخصص خاصی نیاز ندارد. این مثلاً مشکلات خاص ویژهٔ ایران (بازی با dns و غیره) را حل نمی‌کند ولی اگر کامپیوتر زمانی خوب کار می‌کرد و مشکلی نداشت، با تایم‌ماشین می‌توانید بدون هیچ دغدغه به آن زمان برگردید! آنهایی که مک دارند و از تایم‌ماشین استفاده نمی‌کنند بدون شک دیوانه هستند!
Screen Shot.png

ممنون بابت توضیحات خوبت :thumbs_up:
sangiiin
 
پست‌ها : 6
تاریخ عضویت: 07 آوریل 2018, 00:27

قبلی


بازگشت به سیستم عامل مک


کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان