انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با هارد اکسترنال در مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

مشکل با هارد اکسترنال در مک

پستتوسط Nav ! D » 22 اوت 2017, 13:09

سلام دوستان.

من طبق معمول با هاردهام به مشکل خوردم و نمیدونم باید چیکار کنم ...
من ۳تا هارد متصل به آیمک دارم فرمت هر ۳ NTFS هست. از Paragon NTFS هم استفاده میکنم.

حالا مشکل اینه که من بدون هیچ مشکلی میتونم فایل روی این هاردها کپی کنم کنم ٬ ولی برعکسش رو نمیتونم و ارور میده.
البته موضوع فقط همین نیست. این ارور دادن ها کاملا شانسیه. مثلا همین الان که دارم این متن رو مینویسم خبری از این ارور نیست و بدون مشکل میتونم کپی کنم. ولی یک ساعت پیش هیچ راهی نداشتم برای کپی کردن از هارد اکسترنال به فلش. که در آخر مجبور شدم توسط ترمینال فایل رو به هارد خود آیمک انتقال بدم از اونجا بریزم تو فلش.

کلا اکثر مواقع از داخل هاردها نمیتونم چیزی کپی کنم به سادگی و دردسر دارم.

یه مشکل دیگه هم دارم این که Trash خالی نمیشه. یه فولدر ۰ کیلوبایتی مونده توش که پاک بشو نیست. اگه راه حلی دارید راهنمایی کنید لطفا
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پاسخ: مشکل با هارد اکسترنال در مک

پستتوسط Arzhang » 22 اوت 2017, 18:52

من مواقعی که این طور مشکلات توضیح‌ندادنی بهش برمی‌خورم پیشنهادم تعویض تمیز سیستم عامل است. البته این راه حل نیست ولی مشکل را حل می‌کند مخصوصاً موقعی که یک چیزی مثل آن فولدر صفر کیلوبایتی روی مخ آدم باشد.
من چند سال بود که سیستم عامل را ارتقا می‌دادم و در تمام آپدیت‌ها روی دسکتاپ، هر وقت فولدرهایم را مرتب می‌کردم، با یک ری‌استارت همه چیز به حالت اول برمی‌گشت. حل نشد تا تعویض تمیز سیستم عامل.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: مشکل با هارد اکسترنال در مک

پستتوسط Ilia » 22 اوت 2017, 21:42

مشکل سیستم مک نیست. NTFS فرمت ویندوز است. بایستی مطمئن بشوید که نسخهٔ پاراگون آپدیت باشد و اگر باگی هست، آنرا با سازندگان پاراگون NTFS گزارش کنید و از آنها کمک بگیرید.

یا اینکه اگر امکانش را دارید از فرمت‌هایی که مک آنها را ساپورت میکنند (در درجه اول HFS+ یا حداقل exFat) استفاده کنید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان