انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نصب نبودن نرم افزارهای keynote, pages روی MacBook Pro

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

نصب نبودن نرم افزارهای keynote, pages روی MacBook Pro

پستتوسط hiran » 13 فوریه 2017, 19:42

سلام. من امروز مک بوک پرو مدل MF841 خریدم. سیستم عاملی که روی آن نصب است macOS Sierra ورژن 10.12.2 است. اما نرم افزارهایی مانند Pages, Number, Keynote, iMovie روی آن نصب نیست. از روی App Store هم که می خواهم نصب کنم مجانی نیست. مگه این نرم افزارها Built-in Apps نیستند؟
من به مک وارد نیستم. ممکنه این نرم افزارها نصب باشند اما در Dock نمایش داده نشود؟
hiran

پست‌ها : 16

پاسخ: نصب نبودن نرم افزارهای keynote, pages روی MacBook Pro

پستتوسط Ilia » 14 فوریه 2017, 00:28

بله. قاعدتا آنها بایستی با مک شما بیایند. لیست برنامه‌ها در قسمت Built-in Apps این لینک هست:
http://www.apple.com/macbook-pro/macos/

شما وقتی در برنامه‌ای نیستید، با فشار دادن دکمه‌های Command+n یک پنجره باز میشود. و فشار همزمان دکمه‌های Command+shift+a شما را به فولدر برنامه‌ها (Applications) خواهد برد. ببینید که آیا آنها آنجا هستند یا نه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط hiran » 14 فوریه 2017, 01:00

هیچ خبری از اینها نیست. اصلا هیچ کدام از نرم افزارهای iWorks و iLife وجود ندارند. اصولا اگر وجود داشتند در App Store باید نشان می داد که نصب هستند.
به نسخه ۱۰.۱۲.۳ هم آپدیت کردم. اما تغییری حاصل نشد.
پیوست‌ها
Screen Shot 2017-02-13 at 11.58.10 PM.png
hiran

پستتوسط Ali.Rastegar » 14 فوریه 2017, 02:09

از ظاهر امر اینطور به نظر می‌رسد که دستگاه فرمت شده و سیستم عامل جدید نصب شده است، نه سیستم عاملی که از اول همراه آن نصب بوده.
اگر قبل از نصب سیستم عامل جدید، روی دستگاه Apple ID وارد نکرده باشند و خصوصا با آن Apple ID برنامه‌های مورد نظر را اجرا نکرده باشند، الان نباید مشکلی باشد و می‌توانید برنامه‌ها را به ID خودتان وصل کنید.
یعنی شما اگر Apple ID ساخته‌اید باید بتوانید در Mac App Store با آن login کنید، بعد از قسمت Purchased ببینید که برنامه‌های مذکور را می‌آورد؟
اگر هستند گزینه Download را بزنید تا آن برنامه‌ها در Apple ID شما ثبت شوند و از این به بعد در باقی بخش‌های App Store، مانند صفحه مخصوص برنامه هم باید اینکه شما صاحب برنامه هستید اعمال شده باشد و نیازی به خرید نباشد.
اما اگر با Apple ID خودتان وارد شده‌اید و قسمت Purchased در Mac App Store خالی است، اپل نوشته که در این صورت باید با AppleCare تماس بگیرید و در صورتی که حداکثر ۳۰ روز از تاریخ خرید از اپل گذشته باشد (و نه لزوما تاریخی که شما خریده‌اید، مهم تاریخی است که نزد اپل ثبت شده)، می‌توانید برنامه‌ها را دریافت کنید.
در این صفحه توضیح داده است:
http://www.apple.com/creativity-apps/mac/up-to-date/
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط hiran » 14 فوریه 2017, 02:23

با اپل ای دی خودم که وارد میشوم در قسمت Purchased میگه چیزی نخریده اید. AppleCare هم بعیده که به کاربرانی که در ایران هستند پاسخ بده!
نمیشه به ورژن قبلی دانگرید کرد؟ یا اگر سیرا را به صورت clean install نصب کنم آیا keynote و pages را داره؟
hiran

پستتوسط hiran » 14 فوریه 2017, 02:41

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
از ظاهر امر اینطور به نظر می‌رسد که دستگاه فرمت شده و سیستم عامل جدید نصب شده است، نه سیستم عاملی که از اول همراه آن نصب بوده.
http://www.apple.com/creativity-apps/mac/up-to-date/

من دستگاه را به عنوان دستگاه نو خریدم. یعنی ممکنه که نو نباشه؟ ظاهرا شرکتی است که به صورت قانونی واردات میکنه!!!
hiran

پستتوسط Ali.Rastegar » 14 فوریه 2017, 03:13

hiran نوشته است:[نمایش]
با اپل ای دی خودم که وارد میشوم در قسمت Purchased میگه چیزی نخریده اید. AppleCare هم بعیده که به کاربرانی که در ایران هستند پاسخ بده!

امیدوار بودم اینطور نباشد.

نمیشه به ورژن قبلی دانگرید کرد؟ یا اگر سیرا را به صورت clean install نصب کنم آیا keynote و pages را داره؟

می‌توان نسخه قبلی سیستم عامل را روی دستگاه نصب کرد، اما گمان نمی‌کنم کمکی بکند. نصب سیستم عامل به صورت Clean Install، یعنی فرمت کردن و نصب سیستم عامل، پس فقط منجر به نصب سیستم عامل می‌شود، نه برنامه‌های جانبی. بعد باز باید در Mac App Store با ID خودتان وارد شوید و در قسمت Purchased ببینید آن برنامه‌ها را می‌آورد، اگر بیاورد تازه می‌توان آنها را دانلود و نصب کرد. اما گمان نمی‌کنم حالا که برای ID شما آن برنامه‌ها را نمی‌آورد، با نصب مجدد سیستم عامل فعلی یا نسخه‌های قدیمی هم تفاوتی بکند.

منظور من از نصب شدن سیستم عامل جدید این بود که سیستم عامل از نو نصب شده، حالا می‌خواهد نسخه‌ای جدیدتر از سیستم عامل اولیه همراه دستگاه باشد یا عینا همان نسخه.
من دستگاه را به عنوان دستگاه نو خریدم. یعنی ممکنه که نو نباشه؟ ظاهرا شرکتی است که به صورت قانونی واردات میکنه!!!

ممکن است، اما نمی‌توانم با قطعیت بگویم. به نظرم اینکه چنین نسخه جدیدی از سیستم عامل روی دستگاه شما نصب بوده (10.12.2) عجیب آمد، اما الان نگاه کردم و دیدم اپل هنوز مدل ۲۰۱۵ را هم می‌فروشد، پس ممکن است سیستم عاملش را به‌روز کرده باشد.
اما اینکه اصلا هیچ نشانی از برنامه‌هایی مثل Keynote نیست دیگر واقعا عجیب است، خصوصا که در قسمت Purchased هم نیست.

در جستجویی هم که داشتم به این مسئله اشاره شده بود که مهم این است که آیا آن برنامه قبلا با یک Apple ID دیگر استفاده شده است یا خیر:
https://discussions.apple.com/thread/73 ... 0&tstart=0
و اگر استفاده شده باشد با ID جدید دیگر برنامه را نمی‌آورد.
توصیه من این است که با فروشنده تماس بگیرید و بپرسید آیا تاکنون از این دستگاه استفاده شده است؟ اگر بله با Apple ID استفاده شده است؟ اگر نه آیا پیشنهادی برای نصب این برنامه‌ها به صورتی که به ID خودتان متصل شود دارند؟

در مقام مقایسه، من چند ماه پیش MacBook Pro پانزده اینچ سری ۲۰۱۵ را خریدم، این برنامه‌ها را دانلود شده داشت و اجرای آنها تنها نیازمند این بود که با Apple ID وارد شوم تا به اکانت من متصل شوند.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط hiran » 14 فوریه 2017, 03:27

متشکرم برای کمک و وقتی که گذاشتید.
hiran

پستتوسط Ali.Rastegar » 14 فوریه 2017, 03:36

خواهش می‌کنم، امیدوارم که به نتیجه مطلوب برسید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان