انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چند ثانیه طول میکشه تا مک راه بیفته

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

چند ثانیه طول میکشه تا مک راه بیفته

پستتوسط alireza3335 » 26 ژوئیه 2016, 10:31

این خیلی خوب بود. من یه یک مشکلی مطرح کرده بودم که الان فکر کردم شاید با این حل بشه که البته فکر کنم هنوز نشده. من وقتی که مکبوک رو از sleep بیدار میکنم یا اینکه تازه سیستم بالا آمده باشد، هنگامی که می‌خواهم برای اولین بار کلیک راست بکنم (tap با دو انگشت) مدت زمان نسبتاً زیادی (در حد ۲۰ ثانیه) طول می‌کشد تا منو ظاهر شود (در Finder منظورم هست دیگر). نمیدانم حالا شاید مربوط به این موضوع باشد که امیدوارم حل شود.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پاسخ: چند ثانیه طول میکشه تا مک راه بیفته

پستتوسط Ilia » 27 ژوئیه 2016, 17:34

چک کنید که آیا در تنظیمات مکتان میزان کرده‌اید که هارد وقتی نیازی نیست، بخواب برود؟ یا آیا مک به هارد خارجی یا نتورکی و غیره وصل است؟ آیا Sharing و غیره فعال است؟ آیا مکتان رم و جای خالی در هاردتان به اندازهٔ کافی دارد؟ آیا برنامه‌های زیادی در حال کار کردن بوده‌اند؟ (مخصوصا آنهایی که اتوماتیک به اینترنت وصل میشوند مثل دراپ باکس و برنامه‌های چت و غیره) و خیلی چیزهای دیگر.

اینها و چیزهای مشابه اینها همه برای راه افتادن یا متوقف شدن زمان میبرند.

کامپیوتر در بیشتر مواقع وضع و حالت برنامه‌ها و غیره را قبل از بخواب رفتن یا چرت زدن روی هارد مینویسد. بعد از روشن یا بیدار شدن بایستی دوباره وای‌فای و بلوتوس و غیره را راه بیندازد، هارد را بیدار کند، هر چه نوشته را دوباره بخواند و لود کند، ببیند که آیا شبکه و هاردهای خارجی و غیره هنوز وصلند یا نه؟ واگر هستند آیا تغییری در آنها ایجاد شده یا نه؟ احتمالا دوباره وصل بشود به اینترنت و ماوس و پرینتر غیره و یک عالمه چیز دیگر که شما از آنها بیخبرید.

اینها طبیعیست که زمان ببرد. اگر هاردتان SSD باشد، چیزهایی که به هارد مربوط باشد سریعتر خواهد بود. اگر نه کمی صبر داشته باشید، یا چیزهایی را که لازم ندارید نصب و فعال نکنید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط alireza3335 » 28 ژوئیه 2016, 00:00

ایلیا جان این موارد را حتماً چک خواهم کرد ولی بعید می‌دانم مشکل از این‌ها باشد، البته هارد من SSD هست. ولی به یاد دارم که هر بار این اتفاق افتاد مدت زمان زیادی از بالا آمدن سیستم گذشته بود و حتی مثلاً چند صفحه در Safari هم باز کرده ام. کمی هم در اینترنت جستجو کردم ولی ظاهراً کلید‌واژه‌های مناسبی را انتخاب نکرده بودم و نتیجه جستجو جالب نبود. باز هم ممنون.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط alireza3335 » 31 ژوئیه 2016, 00:00

من کاملاً یقین یافتم همان روشی که پوریا برای ریست کردن نرم‌افزارهای منوی open with معرفی کرد، مشکلم را برطرف کرد. لطفاً این پست بنده به آن موضوع منتقل گردد.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Ilia » 31 ژوئیه 2016, 20:18

بسیار نیکو. این آدرس آن پست است:
viewtopic.php?f=4&t=3458&p=51290#p37477

اما چون ممکن است این سوال (با علتی دیگر) برای دیگران وجود داشته باشد، مبحث را ادغام نمیکنیم تا صورت مسئله گم نشود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان