انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اضافه کردن عکس به آلبوم در فوتوز (Photos)

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

اضافه کردن عکس به آلبوم در فوتوز (Photos)

پستتوسط Nonbahrami » 14 ژوئیه 2016, 22:55

سلام دوستان. متاسفانه هرچه دنبال آموزش جامع برای فوتوز گشتم نبود. این شد که این پست جدید ایجاد کردم
مشکل بنده این هست که آلبوم ساختم و یک سری عکس اد کردم. الان می خوام بازم عکس به آلبوم اضاف کنم. اما مشکل اینجاست که گزینه ای برای اضافه کردن عکس وجود نداره. می خواستم ببینم چطوری می تونم باز عکس اضافه کنم به آلبوم؟
Nonbahrami

پست‌ها : 88

پاسخ: اضافه کردن عکس به آلبوم در فوتوز (Photos)

پستتوسط Rodarvasi » 15 ژوئیه 2016, 01:24

Nonbahrami نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان. متاسفانه هرچه دنبال آموزش جامع برای فوتوز گشتم نبود. این شد که این پست جدید ایجاد کردم
مشکل بنده این هست که آلبوم ساختم و یک سری عکس اد کردم. الان می خوام بازم عکس به آلبوم اضاف کنم. اما مشکل اینجاست که گزینه ای برای اضافه کردن عکس وجود نداره. می خواستم ببینم چطوری می تونم باز عکس اضافه کنم به آلبوم؟

آقا من خودم تمام تلاشم کردم که فوتوز ،ایمیل ، و حتی آیتونز رو پاک کنم که نشد!

اینا وقتی یه عکس یا آهنگ بهشون میدی ، یا حتی باهاشون آهنگ گوش میدی ، میان از اون آهنگ و عکس یه کپی میکنن توی پوشه خودشون !!

خیلی بده !! نتونستم جلوشونو بگیرم !!! واسه لپتاپ ۱۲۸ گیگابایتی من فاجعه بود !

نظر من تازه کار به شما اینه که از برنامه های خود مک استفاده نکن :D :) :yum:
نماد کاربر
Rodarvasi

پست‌ها : 41

پستتوسط Ilia » 15 ژوئیه 2016, 02:33

- با کیبورد کامند+شیفت+i را بزنید یا
- عکس‌ها را با ماوس بکشید و بیندازید روی آیکان فوتوز در داک یا داخل صفحهٔ خود برنامه
- یا اینکه از طریق منو مطابق زیر دستورش را اجراء کنید:

Import.png
Import.png (49.69 KiB) - بازدید 5795 بار

Rodarvasi نوشته است:[نمایش]

اینا وقتی یه عکس یا آهنگ بهشون میدی ، یا حتی باهاشون آهنگ گوش میدی ، میان از اون آهنگ و عکس یه کپی میکنن توی پوشه خودشون !!

Rodarvasi، شما همون 123Ali خودمون نیستی؟

این چکمارک رو بردار، عکس‌ها وارد فوتوز نمیشود:
Photos_pref.jpg

مطمئنی که کارت برنامه‌نویسی است که چیز به این سادگی را هم بلد نیستی؟‌

آیتونز هم همین را دارد. خودم اقلا ده بار این را در ایرماگ نوشته‌ام. مثلا:
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=4008#p50571
یا:
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f= ... 225#p45949
یا:
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f= ... 210#p44609
یا:
viewtopic.php?f=26&t=1783&start=45#p23736

من با اینکه یک داستان را صد دفعه توضیح بدهم، مشکلی ندارم، اما آدم واقعا وقتی کسی چیز به این سادگی را نه جستجو میکنه، نه به جوابش توجه میکنه و آخرش هم با یه همچین اطمینانی بقیه را عوضی راهنمایی میکنه، میبرم…
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Rodarvasi » 15 ژوئیه 2016, 12:07

Ilia نوشته است:[نمایش]

- با کیبورد کامند+شیفت+i را بزنید یا
- عکس‌ها را با ماوس بکشید و بیندازید روی آیکان فوتوز در داک یا داخل صفحهٔ خود برنامه
- یا اینکه از طریق منو مطابق زیر دستورش را اجراء کنید:

Import.png

Rodarvasi، شما همون 123Ali خودمون نیستی؟

این چکمارک رو بردار، عکس‌ها وارد فوتوز نمیشود:
Photos_pref.jpg

مطمئنی که کارت برنامه‌نویسی است که چیز به این سادگی را هم بلد نیستی؟‌

آیتونز هم همین را دارد. خودم اقلا ده بار این را در ایرماگ نوشته‌ام. مثلا:
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=4008#p50571
یا:
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f= ... 225#p45949
یا:
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f= ... 210#p44609
یا:
viewtopic.php?f=26&t=1783&start=45#p23736

من با اینکه یک داستان را صد دفعه توضیح بدهم، مشکلی ندارم، اما آدم واقعا وقتی کسی چیز به این سادگی را نه جستجو میکنه، نه به جوابش توجه میکنه و آخرش هم با یه همچین اطمینانی بقیه را عوضی راهنمایی میکنه، میبرم…

آقا ایلیا چرا میزنی ؟ :fear:
نه من اون علی شما نیستم
برنامه نویسی اپل نمیکنم !‌ php و این چیزا ؛

با روی شوخی حرف زدم و جوابه دوست عزیز nonbahrami رو دادم؛ و اعلام کردم تازه کار هستم !

بعله میدونم شما همیشه کمک حال همه بودید توی این گروه و ریشه دار هستید ؛

یکی مثل من هم جای شما رو تنگ نمیکنه اینجا که داری تحقیر میکنی !
نماد کاربر
Rodarvasi

پستتوسط hamidrezamt » 15 ژوئیه 2016, 13:45

Rodarvasi عزیز از نظر من و خیلی‌ها برنامه‌نویسی چیزی جز حل مسئله و روبه‌رو شدن با چالش‌ها نیست. یک برنامه نویس خوب فردی سمج، با پشت‌کار زیاد و اغلب خوش‌فکر است. این که ایلیای گرامی از شما در مورد برنامه‌نویس بودنتان پرسیدند به نظرم به همین مورد بر‌می‌گردد، چراکه شما نه تنها جواب پرسشتان را نیافتید(که اتفاقا در همین فروم پاسخ داده شده بوده) بلکه صورت مسئله را هم پاک کرده و به دیگران توصیه می‌کنید که از خیر نرم‌افزارهای اپل بگذرند.
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

پستتوسط Ilia » 17 ژوئیه 2016, 06:07

…یکی مثل من هم جای شما رو تنگ نمیکنه اینجا که داری تحقیر میکنی !

قصد من تحقیر شما نبود. اما وقتی این را نوشتم، کلی حالم گرفته شده بود. علتش هم شما تنها نیستی، این روندی است که در این نسل جدید هست و کاسه کوزه‌اش سر شما شکست.

شاید تنها علتی که من بعد از این همه سال هنوز اینجا هستم و اینهمه پست زده‌ام، این باشد که به خیالم خواسته‌ام کمی کمکی به دیگران کرده باشم. هر چند که احتمالا آخرش خودم خیلی بیشتر از آنکه یاد داده‌ام، از دیگران یاد گرفته‌ام. اینکه چطور از مک بهتر استفاده بکنیم، شاید بیشترین دغدغهٔ من بوده. راستش معمولا به این راحتی از کوره در نمیروم، اما دیدن آن پست شما قطرهٔ آخری بود که آب را لبریز کرد.

اینکه چیزی را ندانیم عیب نیست. اما وقتی چیزی را مسلما بلد نیستیم، بهتر است که در مورد آن بپرسیم یا حداقل با چنین اطمینانی در موردش نظر ندهیم.

یادش بخیر، کاربران مک از قدیم معمولا افراد دقیق و متفاوتی بودند. دوستانی در همین ایرماگ هستند که بسیار جوان هستند، اما نمونهٔ پویایی و دقت. شاید این از خوبی‌های محبوب نبودن آن موقع مک بود که گروه خاصی را به خودش جذب میکرد. الان معلوم نیست که اصلا چرا بعضی‌ها مک میخرند؟ کسانی که اصلا نه علاقه دارند که یادش بگیرند و نه کرمش را و مشخصا از کار کردن با آنهم چندان لذت نمیبرند. با این پول میشد یک لپتاپ ویندوزی خرید با دو ترابایت هارد. رویش قشنگ برای ویندوز برنامه‌نویسی کرد و فوتوز و آیتونز هم نداشت.

میگفتیم که قبلا راهنمایی نبود که استفاده از آن را درست یاد بدهد، اما الان که هست. گوگل که هیچ، در همین ایرماگ، میشود آن بالا در جای جستجو بنویسید «آیتونز آهنگ کپی» و ببینید که جواب این سوال پیدا میشود یا نه.

این که من پرسیدم که شما واقعا برنامه‌نویس هستید، از همین مورد بود. برنامه‌نویس‌ها اصلا کارشان با جستجو است و همانطور که دوستمان گفتند، آدمهای بسیار خوشفکر و دقیقی هستند. من واقعا ماندم که چطور میشود که یک برنامه‌نویس یکبار پرفرنس آیتونز را باز نکرده باشد. یا اینکه انتظار داشته باشد که برنامهٔ mail مثلا نامه‌هایش را دانلود نکند و اصلا سوالش را جستجو نکند و غیره.

شما میتوانید از حرف من ناراحت بشوید، یا از آنطرف به آن بصورت یک نکتهٔ مفید نگاه کنید که شاید برایتان مفید باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Rodarvasi » 19 ژوئیه 2016, 22:45

Ilia نوشته است:[نمایش]
…یکی مثل من هم جای شما رو تنگ نمیکنه اینجا که داری تحقیر میکنی !

قصد من تحقیر شما نبود. اما وقتی این را نوشتم، کلی حالم گرفته شده بود. علتش هم شما تنها نیستی، این روندی است که در این نسل جدید هست و کاسه کوزه‌اش سر شما شکست.

شاید تنها علتی که من بعد از این همه سال هنوز اینجا هستم و اینهمه پست زده‌ام، این باشد که به خیالم خواسته‌ام کمی کمکی به دیگران کرده باشم. هر چند که احتمالا آخرش خودم خیلی بیشتر از آنکه یاد داده‌ام، از دیگران یاد گرفته‌ام. اینکه چطور از مک بهتر استفاده بکنیم، شاید بیشترین دغدغهٔ من بوده. راستش معمولا به این راحتی از کوره در نمیروم، اما دیدن آن پست شما قطرهٔ آخری بود که آب را لبریز کرد.

اینکه چیزی را ندانیم عیب نیست. اما وقتی چیزی را مسلما بلد نیستیم، بهتر است که در مورد آن بپرسیم یا حداقل با چنین اطمینانی در موردش نظر ندهیم.

یادش بخیر، کاربران مک از قدیم معمولا افراد دقیق و متفاوتی بودند. دوستانی در همین ایرماگ هستند که بسیار جوان هستند، اما نمونهٔ پویایی و دقت. شاید این از خوبی‌های محبوب نبودن آن موقع مک بود که گروه خاصی را به خودش جذب میکرد. الان معلوم نیست که اصلا چرا بعضی‌ها مک میخرند؟ کسانی که اصلا نه علاقه دارند که یادش بگیرند و نه کرمش را و مشخصا از کار کردن با آنهم چندان لذت نمیبرند. با این پول میشد یک لپتاپ ویندوزی خرید با دو ترابایت هارد. رویش قشنگ برای ویندوز برنامه‌نویسی کرد و فوتوز و آیتونز هم نداشت.

میگفتیم که قبلا راهنمایی نبود که استفاده از آن را درست یاد بدهد، اما الان که هست. گوگل که هیچ، در همین ایرماگ، میشود آن بالا در جای جستجو بنویسید «آیتونز آهنگ کپی» و ببینید که جواب این سوال پیدا میشود یا نه.

این که من پرسیدم که شما واقعا برنامه‌نویس هستید، از همین مورد بود. برنامه‌نویس‌ها اصلا کارشان با جستجو است و همانطور که دوستمان گفتند، آدمهای بسیار خوشفکر و دقیقی هستند. من واقعا ماندم که چطور میشود که یک برنامه‌نویس یکبار پرفرنس آیتونز را باز نکرده باشد. یا اینکه انتظار داشته باشد که برنامهٔ mail مثلا نامه‌هایش را دانلود نکند و اصلا سوالش را جستجو نکند و غیره.

شما میتوانید از حرف من ناراحت بشوید، یا از آنطرف به آن بصورت یک نکتهٔ مفید نگاه کنید که شاید برایتان مفید باشد.

:mask: :mask: آقا من دیگه هیچی نمیگم :mask: :mask: :mask:
نماد کاربر
Rodarvasi

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان