انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

رمز FileVault رو یادم نمی یاد!

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

رمز FileVault رو یادم نمی یاد!

پستتوسط Hamed Dehghani » 26 مارس 2016, 14:55

سلام
سال نوتون مبارک

تصویر
FileVault رو بدون اینکه یادم بیاد فعال کردم و به نظر اون رمز چند رقمی رو بهم گفته که اصلا یادم نیست چی بوده ؟

الان غیر فعالش کنم و دوباره فعال کنم رمز ازم می خواد و آیا رمز رو بلد نباشم میشه غیر فعال کرد ؟

فقط رمز لاگین رو بلدم !

ممنون
نماد کاربر
Hamed Dehghani

پست‌ها : 65

پاسخ: رمز FileVault رو یادم نمی یاد!

پستتوسط Behnam » 26 مارس 2016, 17:19

تنها راه حل [بجز نصب مجدد OS و ریکاوری از هرچه بکاپ رمز نشده که در دسترس دارید] همان حساب iCloud است که اگر از آن استفاده کرده باشید و پس از رمز گذاشتن روی مک به روز رسیده باشد، می‌تواند کلید رمز را در اختیارتان بگذارد. این پیامی که عکسش را گذاشته‌اید به این معناست که مک شما بطور پیشفرض به iCloud وصل نمی‌شود. این است که ممکن است که هیچگاه کلید رمز را دریافت نکرده باشد. ولی امتحان کنید و در System Preferences به بخش iCloud بروید و Sign In. من چون هیچوقت از File Vault استفاده نکرده‌ام نمی‌دانم به چه شکل عمل خواهد کرد. احتمالاً بدون نیاز به کار دیگری کلید رمز را وارد و مک را برایتان باز می‌کند. اگر شانس داشتید و چنین شد، آنگاه بلافاصله File Vault را غیر فعال کنید تا محتویات مک را از رمز بیرون بیاورد.
برای استفاده از این درجه از امنیت یا باید اسرار چند میلیون دلاری در میان باشد و یا اینکه در ایران زندگی کنید!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Hamed Dehghani » 27 آوریل 2016, 18:07

File Vault رو غیر فعال کردم ازم رمز ورودی به سیستم مک رو خواست که می دونستم و وارد کردم و الان File Vault غیر فعال است

ممنون از مشاورتون
نماد کاربر
Hamed Dehghani

پست‌ها : 65

پستتوسط Behnam » 28 آوریل 2016, 02:31

خوشحالم که به خیر گذشت!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان