انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نشناختن کیبورد در ویندوز ۷

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

نشناختن کیبورد در ویندوز ۷

پستتوسط safavy2002 » 19 مارس 2016, 17:28

با سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو
دوستان بنده یه ایمک مدل MD093 Late 2012 دارم روش ویندوز ۷ نسخه ۶۴ بیتی نصب کردم
کلیه درایورها شناخته شده اعم از کیبورد نسخه بوت کمپ مخصوص ۲۰۱۲ استفاده کردم که این شماره نسخه هست BootCamp5.1.5621 الان هرکاری میکنم نمیشناسه و علامت مثلت زده و هرچی آپدیت میزنم نمیشه
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوستان قبلا ویندوز ۸ روش نصب بود بدون ایراد کار میکنه منتها چون کارم با ویندوز ۷ هست ترجیح دادم پاکش کنم بعد ۷ نصب کردم ۱۰ هم پیشنهاد ندید خواهشن
ممنون میشم باز راهنمایی و مشکل حل بشه
با سپاس
نماد کاربر
safavy2002

پست‌ها : 23

پاسخ: نشناختن کیبورد در ویندوز ۷

پستتوسط Behnam » 19 مارس 2016, 18:45

من ویندوز ۷ رو روی پاراللز دارم و تجربه‌ای در بوت‌کمپ ندارم. اما این لینک را پیدا کردم (خیلی لینک در این باره هست و ظاهراً مشکلی عمومیست). گویا مشکل اصلی این باشه که ویندوز ۷ درایور برای USB 3 نداره و برای دانلود کردنش هم چون کیبورد از کار می‌افته، عملاً کار معطل می‌مونه! این هست که نصب باید در دو مرحله صورت بگیره. یک مرحله که هنوز کیبورد مک شناخته می‌شه، در اون مرحله درایورهای لازم دانلود میشه، بعد مرحلهٔ بعدی که نصب کامل انجام می‌گیره... البته این چیزیست که در گفتگوها فهمیده‌ام و شاید هم این نباشه!
https://twocanoes.zendesk.com/hc/en-us/ ... mp-restore
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط safavy2002 » 20 مارس 2016, 10:41

Behnam نوشته است:[نمایش]
من ویندوز ۷ رو روی پاراللز دارم و تجربه‌ای در بوت‌کمپ ندارم. اما این لینک را پیدا کردم (خیلی لینک در این باره هست و ظاهراً مشکلی عمومیست). گویا مشکل اصلی این باشه که ویندوز ۷ درایور برای USB 3 نداره و برای دانلود کردنش هم چون کیبورد از کار می‌افته، عملاً کار معطل می‌مونه! این هست که نصب باید در دو مرحله صورت بگیره. یک مرحله که هنوز کیبورد مک شناخته می‌شه، در اون مرحله درایورهای لازم دانلود میشه، بعد مرحلهٔ بعدی که نصب کامل انجام می‌گیره... البته این چیزیست که در گفتگوها فهمیده‌ام و شاید هم این نباشه!
https://twocanoes.zendesk.com/hc/en-us/ ... mp-restore

ممنون ولی منکه هیچی ازش متوجه نشدم
)): :sob:
نماد کاربر
safavy2002

پستتوسط Behnam » 20 مارس 2016, 20:34

به نظر کار ساده‌ای نیست. من هم کمک چندانی ازم بر نمیاد. ولی کار شدنی است. بهرحال عجالتاً بستهٔ اینتل برای درایور USB 3 در ویندوز ۷ را دانلود کن و دم دست داشته باش چون لازمش خواهی داشت. نکتهٔ دیگه اینه که روش معمول بوت‌کمپ جواب نمی‌ده چون برای ویندوزی پارتیشن درست می‌کنه که USB 3 رو نمی‌شناسه. ظاهراً باید در یک فلش درایو کارهای مقدماتی را انجام داد و بعد روی کامپیوتر ویندوز را نصب کرد. حالا چطوری اش را نمی‌دانم!
https://downloadcenter.intel.com/download/21129
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Amir_S » 21 مارس 2016, 01:14

من یک کلکی به ذهنم می‌رسد: پاراللز می‌تواند ویندوز بوت‌کمپ را اجرا کند و طبیعتا چون سخت‌افزار مجازی و درایور‌های خودش را دارد، مشکلی در اجرا نخواهد داشت… شاید اگر ویندوزتان را از این طریق اجرا کنید و درایور‌هایی که بهنام گذاشته‌است را نصب کنید، شاید مشکل برطرف شود.
البته من تمی‌توانم تضمین کنم که جواب بدهد، ولی شاید، چون از آن یکی راه، دردسر کمتری دارد، به امتحانش بیارزد.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط safavy2002 » 21 مارس 2016, 20:12

با تشکر از دوستان عزیز
من بکلی تصمیم بر نصب مجدد گرفتم که از نو یه ویندوز ۸ یا ۱۰ نصب کنم
ممنون از دوستان گل
نماد کاربر
safavy2002

پستتوسط Behnam » 22 مارس 2016, 03:48

با امیر موافقم. به امتحانش می‌ارزد که VM برای پاراللز بسازی و آن را با درایورهای لازم به روز برسانی و بعد ببینی آیا بوت‌کمپ می‌تواند در پارتیشن خودش از آن VM کپی بگیرد یا نه. (می تواند این کار را بکند ولی آیا عدم دسترسی به درایور USB 3 به او مهلت آن را بدهد یا نه بحث دیگریست!)
یکی دو جا خواندم که کاربر به سادگی یک صفحه‌کلید قدیمی USB 2 را برداشته و به مک وصل کرده و بعد بوت‌کمپ را راه انداخته و مشکلی هم نداشته! شخصاً بعید می‌دانم ولی این کم زحمت‌ترین آزمایشی هست که می‌شود کرد!
ویندوز ۸ یا ۱۰ از آنجا که درایورهای لازم را دارند با مشکلی روبرو نخواهند شد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Amir_S » 22 مارس 2016, 13:09

نه بهنام جان من برعکسش را گفتم… پاراللز می‌تواند همین پارتیشن بوت‌کمپ فعلی را به عنوان VM خودش استفاده کند.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط safavy2002 » 22 مارس 2016, 14:14

Amir_S نوشته است:[نمایش]
نه بهنام جان من برعکسش را گفتم… پاراللز می‌تواند همین پارتیشن بوت‌کمپ فعلی را به عنوان VM خودش استفاده کند.

امیر عزیز کاملا درست میفرماید
بنده پاراللز نصب کردم بعد بوت کمپ رو شناخت منتها زیاد به دلم نچسپید
یه چیز دیگه که فهمیدم اونم این بود درایورهایی که از طریق فلش بوتیبل دانلود میشه و مستقیما وارد فلش مموری میشه و بعداز دانلود و پارتیشن اتوماتیک نصب میشه ولی من اومدم از طریق سوپر درایو همون ویندوز ۸ که نصب کرده بودم از طریق خود بوتکمپ و دانلودش کرده بودم وقتی اومد بالا و خودم دستی بوت کمپ مخصوص همون نسخه ایمکم رو بهش دادم باز مثل ویندوز ۷ کیبورد رو نشناخت
به ناچار دارم باز از اول ویندوز رو از طریق بوت کمپ مک دانلود میکنم که اون مشکل رو نداشته باشم
نماد کاربر
safavy2002

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان