انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نصب مکینتاش روی ایسوس (لطفا راهنمایی کنید)

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

نصب مکینتاش روی ایسوس (لطفا راهنمایی کنید)

پستتوسط mac lover98 » 30 ژانویه 2016, 19:44

سلام اساتید عزیز.
خسته نباشید.
من لپ تاپ ایسوس مدل A550LD دارم. امروز Mac OS 10.10 Yosemite رو خریدم ولی بوت نمیشه تا بتونم از بوت نصبش کنم روی لپ تاپم. داخل سی دی نصبش هم فایلی جهت مشاهده چیزی نیست.
عزیزان لطفا بصورت مبتدی بگین چیکارا کنم تا بتونم مک رو روی ایسوسم نصب کنم.
منتظر نظراتتون هستم.
mac lover98

پست‌ها : 4

پاسخ: نصب مکینتاش روی ایسوس (لطفا راهنمایی کنید)

پستتوسط Behnam » 30 ژانویه 2016, 20:05

تا دیگران به زحمت نیفتاده‌اند، من به عنوان حالگیر رسمی این انجمن وظیفهٔ خود می‌دانم به اطلاعتان برسانم که سیستم عامل مک تنها روی کامپیوترهای اپل قابل نصب است!
البته برای اهل فن که با برنامه نویسی و هک کردن دستگاه‌ها آشنایی دارند، روش‌هایی برای نصب آن روی کامپیوترهای غیر مک هم وجود دارد که اصطلاحاً به آن هکینتاش می‌گویند (یعنی با ترفندهای خاصی موانع دور زده شده و سیستم عامل مک روی کامپیوتر غیر مک نصب شده است). اما این راه حل طبعاً ثبات و استحکام یک کامپیوتر مک را ندارد و دارندهٔ آن خودش باید به امور برنامه نویسی و هک کردن وارد باشد و علاقه داشته باشد تا مدام مشکلاتی را که پیش رو خواهد داشت تر و خشک کند. البته این کار من نیست و با توجه به اینکه شما از این موضوع اساسی بی‌خبر بودید، گمان می‌کنم که کار شما هم نباشد!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط mac lover98 » 30 ژانویه 2016, 20:19

ینی شما میفرمایید هیچ راهی نداره من مک رو ایسوس نصب کنم؟
خب لاقل اگه اطلاعی در زمینه بوت کردن سی دی نصبش دارین بفرمایید : )
mac lover98

پستتوسط Behnam » 30 ژانویه 2016, 21:00

دوست عزیز همانطور که گفتم من هیچ اطلاعی ندارم. اکثر اعضای این انجمن هم چون مکینتاش دارند هیچ تجربه‌ای در این زمینه ندارند. بطور خلاصه باید گفت که ساختن هکینتاش به زحمتش نمی‌ارزد مگر برای کسانی که اهل فن هستند و اصولاً نفس این چالش برایشان جذابیت دارد.
بهرحال من واژهٔ «هکینتاش» را جستجو کردم و این لینک را پیدا کردم. مربوط به یک نسخهٔ قدیمی‌تر سیستم عامل می‌شود ولی احتمالاً اطلاعات ارزنده‌ای را در اختیار شما خواهد گذاشت.
http://www.i-phone.ir/forums/thread90103.html
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط saeidk » 30 ژانویه 2016, 23:06

دوست عزیز از نظر من این کار به زحمتش نمی ارزد و اگر می توانید دست کم یک مک مینی تهیه کنید تا واقعاً مک داشتن را تجربه کنید
اگرچه می دانم که کمی گران است
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط mac lover98 » 31 ژانویه 2016, 00:10

من با هزینش مشکلی ندارم ولی نمیخام این لپ تاپ رو از دست بدم چون یه هارد یک ترا تقریبا پر از اطلاعات مهم است از طرفی دوست دارم مک داشته باشم که سوال پرسیدم. با اینحال اگه باز از ذهنم نره بیرون مجبورم مک بگیرم ولی از زحمت انتقال اطلاعات از این لپ تاپ به اون مک جدید اذیت آور هست.
mac lover98

پستتوسط Behnam » 31 ژانویه 2016, 00:50

زحمت انتقال فایل‌ها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر در مقایسه با هکینتاش ساختن هیچ است! برای هکینتاش سازی در گام اول باید هارد ایسوس را reformat کنید که این به خودی خود هر چیزی را که در آن داشته باشید از میان خواهد برد. شما اگر یک مک مینی یا هر مک دیگر هم بخرید، سعی کنید از آن به عنوان یک ابزار متفاوت با آن چیزی که در پی‌سی داشته‌اید استفاده کنید و انتظار نداشته باشید که همان کارهایی که روی پی‌سی انجام می‌دادید به همان صورت روی مک ادامه دهید. برای آن کار باید یک محیط مجازی ویندوز روی مک بسازید (چیزی که معکوس آن متأسفانه امکان ندارد و نمی‌شود یک محیط مجازی مک روی ویندوز ساخت) و برنامه‌های ویندوزی خود را به آن منتقل کنید. یا همان کامپیوتر ویندوزی را بطور مستقل داشته باشید.
بهرحال برای حفظ اطلاعات مهم، داشتن یک هارد خارجی و یک بکاپ از کامپیوتر امری ضروری است. مک یا غیر مک. این به نظر من از داشتن مک اهمیت بیشتری دارد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط mac lover98 » 31 ژانویه 2016, 00:59

ممنون از آقا بهنام و آقا سعید.تشکر ازتون
mac lover98

پستتوسط Ahmad » 31 ژانویه 2016, 02:37

با سلام، به ایرماگ خوش آمدید
علاوه بر راهی که دوستمان بهنام به آن اشاره کرد و لینکش را در پست خود قرار داد راه ساده‌تر و کم دردسرتر این است که از طریق مجازی سیستم عامل مک را در درون سیستم عامل ویندوز نصب کنید. برای انجام اینکار نه نیاز به هک کردن دارید و نه نیاز به داشتن اطلاعات پیچیده دیگر.
تا آنجا که من اطلاع دارم ۲ عدد برنامه مجازی ساز وجود دارد که شما می‌توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید.
۱. VirtualBox، که برنامه‌ای مجانی است
۲. VMWare که قیمتش حدود ۶۰ دلار است
برای اینکه بدانید این برنامه‌ها چگونه کار می‌کنند به لینک‌ها زیر مراجعه کنید. نیز می‌توانید در یوتیوب جستجو کنید در آنجا می‌توانید تعداد زیادتری از فیلم‌های آموزشی در اینمورد پیدا کنید.

موفق باشید
احمد
https://www.youtube.com/watch?v=Nod7cpxzxLc

http://lifehacker.com/5938332/how-to-ru ... virtualbox
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان