انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فکتوری ریست Mac OS X در پاراللز دسکتاپ

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

فکتوری ریست Mac OS X در پاراللز دسکتاپ

پستتوسط the end » 27 ژانویه 2016, 17:31

دوستان سلام،
من به دلایلی روی parallels desktop مک نصب کردم، و احتیاج دارم این رو هر چند وقت یک بار فکتوری ریست کنم،
می خواستم ازتون سوال کنم که آیا راهی هست، که من اینرو بدون نصب مجدد، فقط به حالت اولیه برشگردونم، آیا کسی ایده ای داره برای اینکار؟
این رو هم اضافه کنم که در پارالل فقط میشه به منوی ریکاوری رفت، اونم نرم افزاری ، دکمه های کیبورد عمل نمیکنند،

من همه اینکار ها رو فقط به خاطر آیتونز انجام میدم، چون این برنامه بعد انجام چندین بار فرآیند ی که من ازش میخوام، دیگه اون کار رو انجام نمیده، هرچی کش، Preferences و فایل مربوط به آیتونز هم بود پاک کردم و دوباره نصبش کردم، روی چندین ورژن مختلف آزمایش کردم ولی درست نشد، نمیدونم چی رو کجا ذخیره میکنه که با چک کردنش، جلوی کار من رو میگیره،

اما رو پارالل با همون سیستم خودم که تست کردم مشکلی نبود اما باز سقف عملکرد داره، یا باید سیستم عامل رو دوباره نصبش کنم یا به کل ریستش کنم،
لطفا سریع ترین راه ممکن رو بهم معرفی کنید.
ممنون
نماد کاربر
the end

پست‌ها : 65

پاسخ: فکتوری ریست Mac OS X در پاراللز دسکتاپ

پستتوسط Ali.Rastegar » 28 ژانویه 2016, 02:56

من تجربهٔ کار با Parallels رو ندارم اما در کل یکی از اولین امکانات نرم‌افزارهای مجازی‌ساز اینه که به شما امکان میدن در هر لحظه snapshot از ماشین مجازی خودتون تهیه کنید و هر وقت خواستید دقیقا به همون وضع برگردید. ممکنه نرم‌افزارهای مختلف اصطلاح مختلفی به کار ببرن، اما اکثرا این امکان رو دارن.
مهم اینه که بعد از نصب سیستم عامل نو، خودتون دستی یک snapshot تهیه کنید، بعد هم مراقب باشید وقتی مثلا خواستید ماشین مجازی رو ببندید snapshot جدید بگیره و قبلی رو جایگزین نکنه.
بعدا هر وقت خواستید ماشین مجازی رو می‌تونید به اولین snapshot خودتون برگردونید.

الان یک جستجو کردم ظاهرا پاراللز هم از همین اصطلاح snapshot استفاده می‌کنه و اینجا مراحلش رو توضیح داده:
http://kb.parallels.com/en/5691

(ضمنا من عنوان مبحث را کمی تغییر دادم).
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar در 28 ژانویه 2016, 17:32.
دلیل: اصلاح اشکال تایپی
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط the end » 28 ژانویه 2016, 17:08

ممنون از محبت شما، علی آقای عزیز
پاسختون مشکل من رو حل کرد، واقعا ممنونم
من دقیقا همچین چیزی می خواستم، و فکر میکردم که تنها گزینه فکتوری ریست هست، اما راه شما خیلی سریع تر و راحت تر بود،
مرسی
نماد کاربر
the end

پست‌ها : 65

پستتوسط Ali.Rastegar » 28 ژانویه 2016, 17:32

خواهش می‌کنم، خوشحالم که حل شد :blush:
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878