انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نصب ویندوز روی Macbook Air

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

نصب ویندوز روی Macbook Air

پستتوسط Ehsan_10537 » 19 ژانویه 2015, 20:22

سلام به همگی خسته نباشین...
من میخوام یه مک بوک ایر 2014 بگیرم و الان طبق تحقیقاتی که راجبش انجام دادم فهمیدم که نصب ویندوز روی مک بوک ایر سخت تر از نصبش روی مک بوک پرو هستش...میخ.استم ببینم صحت داره؟
و همچنین دیدم که روش های مختلفی واسه نصب ویندوز وجود داره میخواستم تفاوتشون رو بدونم و همینطور شیوه ی نصبش...
خیلی ممنون میشم اگه دوستان جواب بدن...
با تشکر... :blush: :relieved:
Ehsan_10537

پست‌ها : 3

پاسخ: نصب ویندوز روی Macbook Air

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 ژانویه 2015, 12:51

سلام احسان گرامی،

آخرین مک من تولید ۲۰۱۱ هست و خیلی دنبال نصب ویندوز روی مک‌هام نیستم، برای همین ممکنه چیزی باشه که من ازش خبر نداشته باشم، اما حدس می‌زنم دلیلی که بعضی‌ها گفتن نصب روی مک‌بوک ایر سختتر هست، نبود درایو DVD در ایر باشه.
اگر منظور همین بوده، الان مک‌بوک پروهای رتنا (مدل‌هایی که صفحه نمایش با وضوح بالا دارن) هم دیگه درایو DVD ندارن، پس برای جفتشون مراحل مشابهی رو باید طی کنید.
و این مراحل چندان سخت نیست، نیاز به یک فلش دارید که بوت کمپ فرمتش می‌کنه و اینستالر ویندوز رو روش کپی می‌کنه. اگر دسترسی به درایو اکسترنال ندارید فکر کنم یک Image سالم از دیسک ویندوز کارتون رو راه میندازه.
این کارها برای نصب به شیوه Boot Camp هست، یعنی نصب ویندوز به طور مستقل، در پارتیشن خودش و بوت کردن دستگاه با ویندوز.
راه حل دیگه استفاده از نرم‌افزارهای مجازی‌سازی (Virtualization) مثل VMWare Fusion، Parallels Desktop یا VirtualBox هست که امکان نصب و بوت ویندوز از داخل سیستم عامل مک رو فراهم می‌کنن و نیاز به تغییر پارتیشن‌بندی نیست.
طبعا شیوه دوم در صورتی که برنامه‌های ویندوزی که لازم دارید روی ماشین‌های مجازی به خوبی کار کنن ترجیح داره.

ضمنا این برنامه‌های مجازی‌سازی (حداقل دو مورد اول) امکان بوت کردن ویندوز نصب شده به شیوهٔ Boot Camp رو هم دارن، پس اگر به شیوه بوت کمپ نصب کردید و خواستید تست کنید ببینید مجازی‌سازی چطوره، لازم نیست از نو نصب کنید.

پی‌نوشت: شاید یکی از سختی‌هایی که میگن این باشه:
viewtopic.php?f=4&t=3531&p=40296
که امیدوارم الان نسخه جدید بوت‌کمپ این مسئله رو به طور خودکار حل کنه و از نظر استفاده از USB 3 هم قاعدتا مک‌بوک پرو رتنا باید با ایر مشابه باشه.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ehsan_10537 » 20 ژانویه 2015, 13:48

سلام...داداش علی ممنون که جواب دادی ...فقط یه سوال دیگه دارم اونم اینکه بعد از نصب ویندوز روی مک بوک دیگه دردسر و مشکلی در کار کردن باهاش وجود نداره؟منظورم اینه که همونطوری که با pc روی محیط ویندوز بدون هیچ مشکلی کار میکنم واسه اینم همینطور خواهد بود؟
Ehsan_10537

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 ژانویه 2015, 13:54

خواهش می‌کنم.
اگر اون ماجرای USB 3 حل نشده باشه، باید اول اون درایور رو نصب کنی، اگر حل شده باشه که قاعدتا باید بدون مشکل کار کنه.
اگر با ویندوز بوت کنی احتمالا به اندازه سیستم عامل مک از انرژی به طور بهینه استفاده نمیشه و باطری زودتر تموم میشه، اما نباید مشکل خاصی باشه.
در کل توصیه می‌کنم اگر برنامه‌های مورد نظرت روی ویندوز نصب شده به شیوهٔ مجازی به خوبی کار می‌کنن از این شیوه استفاده کنی، چون در اکثر موارد سرعت و کیفیت خوبی دریافت خواهی کرد و نیاز به ریستارت کردن دستگاه برای تغییر سیستم عامل نیست.

البته اگر در عمل تمام استفاده‌ات از ویندوز خواهد بود، شاید لپ‌تاپ‌های هم‌قیمت برندهای دیگه رو هم بخوای یه نگاهی بندازی.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ehsan_10537 » 20 ژانویه 2015, 14:06

اها که اینطور...خیلی ممنونم داداشم...دست گلت درد نکنه...
من اگرم بخوام فقط از ویندوز استفاده کنم بازم لپتاپ اپل رو به عنوان دیوایسم انتخاب میکنم چون کیفیت ساختش محشره اصن یه چیزه دیگس...بازم ممنون از لطفت...
Ehsan_10537

پستتوسط Ali.Rastegar » 21 ژانویه 2015, 02:07

خواهش می‌کنم، امیدوارم هر تصمیمی که می‌گیری ازش راضی باشی. :)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان