انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

OS X 10.10, Yosemite — یوسمیتی

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: OS X 10.10, Yosemite — یوسمیتی

پستتوسط iSam » 01 اوت 2015, 11:18

درست گفتي ايليا جان، اصلا يادم نبود! همين الآن اين كار را كردم. ممنون از راهنماييت، ببين مشغوليت چه به روز من آورده!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط pooriya.kh » 01 اوت 2015, 21:28

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
با سلام
در قسمت اطلاعات کامپیوتر من نوشته که نزدیک ۸۳ گیگابایت از فضای هارددیسک من رو برنامه ها اشغال کردند ، این در حالیه که برنامه های خیلی کمی رو کامپیوتر من در حال حاضر نصب هست و حجم کل فولدر Applications نزدیک ۸ گیگابایت هست ! اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .

تصویر

عذرخواهی میکنم از اینکه باز میپرسم اما متاسفانه سوال بنده در بین بحث گم شد . اگر پاسخ بدید ممنون میشم !
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Ilia » 02 اوت 2015, 06:53

پوریا جان اولا همهٔ برنامه‌ها که در فولدر اپلیکیشن‌ها نیستند و دوما مطمئنا چیزهایی که آنها در فولدر لایبرری سیستم هم نصب کرده‌اند یا استفاده میکنند هم در این فضا محسوب شده است.

برای دیدن همهٔ برنامه‌ها، برنامهٔ System Information.app را که در فولدر یوتیلیتی‌هایت هست اجراء کن. بعد از ستون عمودی دست چپ. برو داخل قسمت Software و در آنجا بزن روی Applications تا همهٔ برنامه‌های نصب شده را در سمت راستش ببینی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Mehdi.y » 08 اوت 2015, 02:24

با سلام
در spotlight چگونه میشود در دیکشنری معنی فارسی کلمات را دید تنظیمات مربوطه را نتوانستم پیدا کنم
ممنون
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پاسخ: پرسش‌های یک تازه وارد در مورد مک

پستتوسط shayan.masodi » 19 سپتامبر 2015, 19:48

دوستان با سلام
آیا با اپدیت از ۱۰.۹.۵ به یوسمیتی, آفیس ۲۰۱۱ من همچنان کار میکند ؟
با تشکر
shayan.masodi

پست‌ها : 1

پاسخ: پرسش‌های یک تازه وارد در مورد مک

پستتوسط Arzhang » 20 سپتامبر 2015, 10:35

بله. اما ممکن است نیاز به آپدیت داشته باشد
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط chavosh » 24 سپتامبر 2015, 21:22

دوستان از آپدیت ۱۰.۱۰.۴ به بعد، با دستور "sudo trimforce enable" در ترمینال، براحتی میشه قابلیت Trim را فعال کرد. این برای کسانی که مک هاشون رو با اس‌اس‌دی‌های third-party از نوع ساتا آپگریت کردن خبر خوبی است. با فعال کردن Trim سیستم عامل، فضاهای خالی دیسک رو، از قبل آمده نوشتن میکنه تا هنگام نوشتن زمانی تلف نشه. این قابلیت فقط رو هاردهای ارجینال اپل که با خود مک ارائه میشد بوده، ولی الان هاردهای شرکت های دیگه هم با این روش کار خواهند کرد.

با Trim غیر فعال، وقتی فایلی پاک میشد در حقیقت آدرس فایل پاک میشد نه خود فایل و این زمانیکه هارد نزدیک به پرشدنش میشد برای نوشتن مکافات بود. ابتدا سیستم عامل فایل‌های به ظاهر پاک شده را بایستی پاک میکرد و بعد نوشتن انجام میشد. خلاصه اینکه پرفرمنس هاردهای متفرقه با این روش زیاد میشه. طبق معمول بکاپ قبل از فعال سازی فراموش نشه.
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط khatami » 04 ژوئن 2016, 16:37

درود بر شما. راستش من امروز هدایت شدم به این لینک ولی هرچه میگردم نمیتونم لینک مربوط به پاک کردن و از نو سازی مک بوک خودم را پیدا کنم..... لطفاً‌نام فردی را که پست زده + تاریخ دقیق و موضوع پست را بفرمایید تا از گیجی دربیام.... تعداد پست ها زیاده و من نمیتونم اصل مطلب را پیدا کنم..... می بخشید از ناشی بودن بنده است و نه ترتیب اینجا....♥♥♥♥
God and love are identical
Meher Baba0MacBook Pro 15" )
iPhones 7 & 5s,
https://www.facebook.com/mohsen.khatami
http://T.me/oshofarsi
https://t.me/words_Mohsen_Khatami
نماد کاربر
khatami

پست‌ها : 312

پستتوسط Ilia » 05 ژوئن 2016, 23:53

ارژنگ قبلا جواب شما را داده:
Arzhang نوشته است:[نمایش]
…برای نصب پاک و پاکیزه‌ی سیستم عامل پیشنهاد می‌کنم این پست را بخوانید:
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=3733
اگر پله به پله جلو بروید نیازی به پرداخت ۳۰۰۰ روپیه‌ی نپالی ندارید. البته توضیحاتش برای سیستم عامل یوسمیتی‌ست ولی مراحل برای ال کپتین همین است.

اما توجه داشته باشید که اگر اینکار را بکنید، همهٔ برنامه‌ها، فانت‌ها، ستینگ‌ها، داکیومنت‌ها و غیره از مک شما پاک خواهد شد و بایستی دوباره آنها را نصب کنید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان