انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

OS X 10.10, Yosemite — یوسمیتی

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: OS X 10.10, Yosemite — یوسمیتی

پستتوسط Behnam » 19 اکتبر 2014, 09:14

iSam نوشته است:[نمایش]
الآن امتحان کردم، میشه یک کارهایی باهاش کرد. فقط متعجبم که اگر قراره این آیکن ادیت همیشه خاموش باشه، چرا هست! باز هم ممنون.

اون دکمهٔ Highlight فقط موقعی فعال می‌شه که Preview یک PDF رو باز کرده باشه. در اون حالت هم تنها در موردی قابل استفاده هست که PDF از یک فایل متنی باشه و نه مثلاً اسکن (عکس) کتاب. ولی برای PDF متنی امتحان کردم و کار می‌کنه.
برای ویرایش عکس باید از منو tool>adjust color یا tool>adjust size رو انتخاب کنی. اتفاقاً قابلیت‌های خوبی داره ولی به سطح pixelmator طبعاً نمی‌رسه. برای Highlight روی عکس یا PDF اسکن شده هم می‌تونی از ابزار Markup استفاده کنی.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Masiha » 19 اکتبر 2014, 18:25

با لینک پوریای عزیز، یوسمیتی را دانلود و با موفقیت نصب کردم.
جلوه‌های بصری زیبا و قابل توجهی دارد، البته بعضی نرم‌افزار‌ها از جمله متلب و پاراللز در آن کار نمی‌کنند.
با تشکر ویژه از ایشان و همه دوستان گل ایرماگ که همیشه هوای هم را دارند.
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Behnam » 19 اکتبر 2014, 19:06

پاراللز گویا باید آخرین نسخهٔ ۹ باشد تا کار کند. برای من که مشکلی پیش نیامد ولی هربار که پاراللز را روشن می‌کنم پیامی میاد که یاالله به نسخهٔ ۱۰ ارتقاء بده! البته این برای بهره‌گیری از چیزهای ویژهٔ یوسمیتی است که فعلاً من نیازی به آن پیدا نکرده‌ام. ولی نسخهٔ ۹ اگر بروز باشد قاعدتاً باید کار بکند. مال من که کار می‌کند. نسخهٔ ۱۰ اینجا ۸۰ دلار است. ارتقاء از ۹ به ۱۰ اینجا ۵۰ دلار است. من که تا زمانی که کار می‌کند (و احتمالاً بعد از آن!) روی نسخهٔ ۹ می‌مانم.
در About Parallels Desktop این اطلاعات در مورد نسخهٔ من هست:
Build 9.0.24251
(Revision 1052177, Thursday, August 28, 2014)
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Masiha » 19 اکتبر 2014, 21:19

ممنون بهنام جان از توضیحات کاملت، پاراللز من نسخه ۸ بود و خدایش بیامرزد
مورد دیگری که متوجه آن شدم این است که «فایندر» اندازه پنجره‌اش را بعد از هر ری‌استارت به یک حالت اولیه و البته کوچک برمی‌گرداند و فرمی که من پنجره را تنظیم کرده بودم، نگه نمی‌دارد.
آیا برای شما نیز اینطور است؟
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پستتوسط Behnam » 19 اکتبر 2014, 22:17

الآن امتحان کردم و یک ریستارت کردم. پنجرهٔ فایندر به اندازهٔ آخرین پنجرهٔ فایندری که بزرگ کرده بودم باز شد و مشکلی نداشت. آیا فایندر را در preferencesش تنظیم کرده‌اید و در view options تغییراتی داده‌اید؟ من این کار را کرده‌ام (نمای ستونی را انتخاب کرده‌ام با تغییراتی در سایدبار) و این تنظیمات پس از ریستارت حفظ شده‌اند. چیزی که متوجه شدم این است که اگر بجای ریستارت، log out کنم و بعد log in برخی از تنظیمات مثل عکس دسکتاپ و غیره به دیفالت خود برمی‌گردند ولی در ریستارت این پیش نمی‌آید!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Mehdi.y » 19 اکتبر 2014, 22:36

Behnam نوشته است:[نمایش]
Ilia نوشته است:[نمایش]
yosemite.jpg

مثل نسخهٔ قبلی و حتی مفصلتر، باز جان ساریکوزا مادر همهٔ ریویوها رو در مورد یوسمیتی در ۲۵ صفحه در ارس نوشته:

http://arstechnica.com/apple/2014/10/os-x-10-10/

میشه ایبوکش رو هم از اپل استور خرید.

خواندمش. ممنون. البته قسمت‌های آخر آن دربارهٔ برنامه‌نویسی را درز گرفتم. فعلاً عاشق دو چیز شده‌ام. Spotlight و iCloud Drive. بالاخره اپل در مورد iCloud سر عقل آمد! علاوه بر این دو، در ماوریکس یک باگی بود که هر بار restart می‌شد desktop picture انتخابی من غیبش می‌زد و باید دوباره در سیستم پریفرنسز انتخابش می‌کردم. این باگ هم در یوسمیتی از میان رفته!
چیز سومی که خیلی دوست دارم و از قلم افتاد قابلیت تغییر نام فایل‌های یک پوشه به صورت گروهی در فایندره.
............
چیز چهارم: بازگشت ⌘+S برای ذخیره کردن!

بهنام جان انگار قابلیت تغییر نام فایل‌های یک پوشه به صورت گروهی در فایندره اضافه شده است البته من خودم هنوز اپدیت نکرده‌ام اما اگر چند فایل را با هم بگیری و در کلیک راست rename را بزنی باید انجام شود فرصت امتحان داشتی یک اطلاعی از نتیجه را بده
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Behnam » 19 اکتبر 2014, 22:44

بد نوشتم. منظورم همین بود که این قابلیت به یوسمیتی اضافه شده است. امتحان کردم و خیلی خوب و راحت بود. البته وقت نگذاشتم که ببینم اگر بخواهم به شکل خاصی فایل‌ها را نامگذاری کند چه تنظیماتی را باید وارد کنم ولی آشکارا این قابلیت را به شکل محدود دارد. به شکل محدود منظورم این است که نمی‌توان پنجاه تا پوشه با تمام فایل‌هایشان را یکجا تغییر داد که این به نظر من خیلی کم خطرتر است و بهتر. از بازگشت S⌘ هم خیلی خوشحالم!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Masiha » 19 اکتبر 2014, 23:57

Masiha نوشته است:[نمایش]
ممنون بهنام جان از توضیحات کاملت، پاراللز من نسخه ۸ بود و خدایش بیامرزد
مورد دیگری که متوجه آن شدم این است که «فایندر» اندازه پنجره‌اش را بعد از هر ری‌استارت به یک حالت اولیه و البته کوچک برمی‌گرداند و فرمی که من پنجره را تنظیم کرده بودم، نگه نمی‌دارد.
آیا برای شما نیز اینطور است؟

الآن امتحان کردم و یک ریستارت کردم. پنجرهٔ فایندر به اندازهٔ آخرین پنجرهٔ فایندری که بزرگ کرده بودم باز شد و مشکلی نداشت. آیا فایندر را در preferencesش تنظیم کرده‌اید و در view options تغییراتی داده‌اید؟ من این کار را کرده‌ام (نمای ستونی را انتخاب کرده‌ام با تغییراتی در سایدبار) و این تنظیمات پس از ریستارت حفظ شده‌اند. چیزی که متوجه شدم این است که اگر بجای ریستارت، log out کنم و بعد log in برخی از تنظیمات مثل عکس دسکتاپ و غیره به دیفالت خود برمی‌گردند ولی در ریستارت این پیش نمی‌آید!

من ۲ روش زیر را برای بازگردانی تنظیمات به حالت اولیه پیاده کردم ولی افاقه نکرد
Mac won't remember finder settings!
Finder window default preferences not working
طی چند بار آزمایش، (همانطور که شما هم فرمودید)، فهمیدم که تغییر سایز فایندر، ربطی به ری‌استارت شدن ندارد (چون گاهی اوقات تنظیماتش پا برجا می‌ماند)
احتمال قریب به یقین، زمانی اتفاق می‌افتد که دستگاهی در Shared یا Devices سایدبار فایندر، اضافه یا کم شده باشد.
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پستتوسط Ilia » 20 اکتبر 2014, 00:47

…چیز چهارم: بازگشت ⌘+S برای ذخیره کردن!

کامند+s که بود. Save as رفته بود که هنوز هم جایش را به داپلیکیت داده.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط pooriya.kh » 20 اکتبر 2014, 00:57

گویا گزینه handoff فقط برای آیفون و مک هایی که بلوتوث ورژن ۴ دارن کار میکنه . من توی تماس تلفنی مشکل ندارم ولی بقیه گزینه ها کار نمیکنه . مک بوک آلومینیوم ۲۰۰۸ دارم که بلوتوثش ورژن ۴ نیست !
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Behnam » 20 اکتبر 2014, 01:58

Ilia نوشته است:[نمایش]
…چیز چهارم: بازگشت ⌘+S برای ذخیره کردن!

کامند+s که بود. Save as رفته بود که هنوز هم جایش را به داپلیکیت داده.

راست میگی پاک قاطی کردم!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط نیما » 20 اکتبر 2014, 11:23

پوریای عزیز اون لینکی که دادی اتفاقی براش افتاده؟ حدود ۳ گیگ از دانلود من باقی مونده.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط alireza3335 » 20 اکتبر 2014, 11:54

البته در ۵ دقیقه اول استفاده‌ام از یوسمیتی یکی دو تا باگ پیدا کردم که حتی منجر به خاموش شدن ناگهانی کامپیوترم نیز شد! ولی انصافا خیلی خوب شده :)
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط alireza3335 » 20 اکتبر 2014, 12:17

برای من هم که ورژن ۹.۲ پاراللز را دارم، باز نمی‌کند. نمی‌دانم به خاطر ویندوز XP است یا به خاطر ورژن پاراللز است.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Pooria Azimi » 20 اکتبر 2014, 12:27

نیما نوشته است:[نمایش]
پوریای عزیز اون لینکی که دادی اتفاقی براش افتاده؟ حدود ۳ گیگ از دانلود من باقی مونده.

به‌نظر نمی‌رسه – الآن امتحان کردم و حداقل برای من که کار می‌کنه هنوز...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان