انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Mavericks — موریکس

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: Mavericks — مَوِریکس

پستتوسط AmiN.D » 23 اکتبر 2013, 16:23

در حال دانلود موریکس هستم. اما از اونجایی که گفته بودن برای ارتقا به لاین نیاز هست، میخواستم بدونم که الان که رولی اسنو لئوپارد هستم مشکلی پیش نمیاد؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ilia » 23 اکتبر 2013, 16:31

Mehdizadeh نوشته است:[نمایش]
اگه بخواهیم فایل دانلود موریکس برای clean install یا برای اینکه بتونم به دوستم بدم ، رو داشته باشیم باید چکار کرد ؟

برنامهٔ App Store را راه بیندازید و بعد موریکس را بخرید. وقتی داونلود تمام شد، قبل از اینکه بزنید نصب شوید، برید به داخل فولدر Applications. در آنجا یک فایل مثل عکس زیر پیدا خواهید کرد. از آن یک کپی جای دیگری بگیرید و بخودش دست نزنید. بعد برگردید و بگذارید که مراحل نصب تمام بشود. این فایل بعد از نصب موریکس اتوماتیک دیلیت خواهد شد.
MavericksInstaller.png

Mehdizadeh نوشته است:[نمایش]
در حال دانلود موریکس هستم. اما از اونجایی که گفته بودن برای ارتقا به لاین نیاز هست، میخواستم بدونم که الان که رولی اسنو لئوپارد هستم مشکلی پیش نمیاد؟

نه موریکس به لاین یا مانتین لاین احتیاجی ندارد و مستقیما بر روی اسنولپرد نصب میشود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Mehdizadeh » 23 اکتبر 2013, 16:44

دست گلت درد نکنه ایلیا جان
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط dete » 23 اکتبر 2013, 21:54

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
مک‌بوک پروی من قدیمی‌تره (۲٫۵۳ گیگاهرتز)، اما وقتی روی بتای دوم موریکس بودم کاهش سرعت چشمگیر نبود، و طبق شنیده‌ها سرعت در نسخه‌های بعدی خیلی هم بهتر شده! به‌خاطر استفادهٔ بهینه از رم و کنترل مصرف انرژی، من حدس می‌زنم سرعت موریکس از شیر کوهی هم بیشتر باشه (هرچند، تا خودم بخوام ۵٫۳ گیگ رو دانلود کنم (و وسطش ۲۰ بار قراره دانلود قطع بشه) چند هفته‌ای طول خواهد کشید!)

----

review ـی ۲۴ صفحه‌ای جان سیراکوزا از موریکس هم چند ساعت پیش در آرس گذاشته شد: http://arstechnica.com/apple/2013/10/os-x-10-9/

این ریویو به‌صورت رایگان روی سایت آرس قابل خوندنه، منتها می‌تونید ۵ دلار بدید و نسخهٔ iBook ـش رو بگیرید: https://itunes.apple.com/us/book/os-x-1 ... &at=11l6SN

قربانت پوریا جان ... درد اینترنت حلزونیمون مشترکه ... یه چند روزی دانلودش طول خواهد کشید ... امیدوارم بهتر باشه
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط iSam » 24 اکتبر 2013, 00:41

من هم نصبش کردم (هملن لحظه که معرفی شد). حالا که نصب شده، فایل اینستالر (dmg) رو از کجا پیدا کنم و برای خودم بکاپ داشته باشم؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط iSam » 24 اکتبر 2013, 01:10

مثل اینکه بعد از نصب پاک میشه. میشه یکی که بکاپ داره، یکجا آپلود کنه که من بردارم؟ ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2013, 01:32

دوباره میتونی خودت از سایت اپل دانلود کنی.
Launch the App Store and option-click the Purchases tab. An "Install" button should appear next to it. Click it to re-download the installer. You can use this option-click-Purchases trick to re-download any purchase.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 24 اکتبر 2013, 02:00

ممنون، الآن پیداش کردم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط AmiN.D » 24 اکتبر 2013, 15:45

فکر کنم رزوم نشدن هم خودش مشکلی باشه.دیشب تا ۸۰۰مگ دانلود شده بود و امروز دوباره از اول
--
در ضمن اینجا میتونن روش clean inistall رو بخونید:
http://t.co/u1Paz0zIIi
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Nav ! D » 25 اکتبر 2013, 13:22

قبلا یه برنامه ای بود به نام QSmile واسه دسترسی به اموجی و اسمایل های مختلف ( که میشد اسمایل های جدید بهش اضافه کرد)

جالبه بدونید در Mavericks شکلک های اموجی و برنامه ای با این منظور به صورت درون ساخت قرار گرفته است.
یعنی هرجا که دارید تایپ میکنید توسط شرتکات CMD+CTRL+SPACE میتونید به شکلک ها دسترسی داشته باشید.

کسی qsmile رو نداره آیا؟
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط Ali.Tajik » 25 اکتبر 2013, 14:28

Maverick معادل‌ اش در فارسی می‌شود مثلا جانور؟ دیکشنری مک من که بیشتر بر روی «حیوون بی‌صاحاب» تاکید دارد!!

Screen Shot 2013-10-25 at 1.22.11 PM.png
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط ehs.ehsan » 25 اکتبر 2013, 18:40

maverick به آدم بی‌طرف هم می‌گویند. مطمئنا دوستان ساکن کانادا و آمریکا معنی دقیقتری می‌توانند بدهند.

البته اگر به دنبال این هستید که بدانید چرا اپل چنین اسمی روی osx گذاشته به دنبال معنی لغت نباشید. Mavericks ساحلی در کالیفرنیاست و از این به بعد هم نام مناطق دیدنی کالیفرنیا روی سیستم‌ عامل مک گذاشته خواهد شد. این موضوع با مانیفست جدید اپل که تاکید دارد"Design by Apple in California" ارتباط معناداری خواهد داشت و دیگر خبری از شیر و پلنگ نخواهد بود.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط AmiN.D » 25 اکتبر 2013, 18:47

تا جایی که یادم هست قبلن بحث شده بود و اگر اشتباه نکنم منظور از این لعنت به یک مکان هست نع معنی لغوی آن
Mavericks is a surfing location in Northern California, USA. It is located approximately 2 miles (3.2 km) from shore outside Pillar Point Harbor, just north of the town of Half Moon Bay at the village of Princeton-by-the-Sea.
--
Mavericks is the name of a surfers' beach in California, and word is the new theme for Apple OS names going forward will be California locations. (Feel free to name some of your favorite ideas in this theme in the comments below.)
http://en.wikipedia.org/wiki/Mavericks_(location)
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Behnam » 25 اکتبر 2013, 21:45

ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]
maverick به آدم بی‌طرف هم می‌گویند. مطمئنا دوستان ساکن کانادا و آمریکا معنی دقیقتری می‌توانند بدهند.

ماوریک به آدم قابلی‌ هم می‌گویند که کمی‌ خودمحور است و کار `تیمی` از نقاط قوت او نیست! ولی‌ معمولاً `تیم` به وجود او نیاز دارد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط the end » 25 اکتبر 2013, 23:19

آقا این پوست مارو کند تا 2 روز طول کشید 2,5 گیگ گرفتم یه بار pause کردم دوباره استارت کردم رفت از اول راه دیگه نداره؟
نماد کاربر
the end

پست‌ها : 65

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 24 مهمان