انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Mavericks — موریکس

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: Mavericks — مَوِریکس

پستتوسط saeidk » 26 اکتبر 2013, 01:06

توی تورنت نیست؟
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط aamir » 26 اکتبر 2013, 02:51

رفقا من Mavericks رو روی وبسایتم آپلود کردم، اگه کسی مشکل دانلود داره به من پیام بده تا بهش لینک بدم (شرمنده که اینجا پابلیک نمیزارم)
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط mak86 » 28 اکتبر 2013, 17:13

Ali.Tajik نوشته است:[نمایش]
Maverick معادل‌ اش در فارسی می‌شود مثلا جانور؟ دیکشنری مک من که بیشتر بر روی «حیوون بی‌صاحاب» تاکید دارد!!

Screen Shot 2013-10-25 at 1.22.11 PM.png

جدای از دلیل اپل، این رو من تو کتاب ورد اسمارت دیده بودم، شاید جالب باشه براتون. البته خود لغت الان بیشتر معنی nonconformist میده.
The word  maverick  originated in the Old West. It is derived from the  name of Samuel  A. Maverick, a Texas banker who once accepted a  herd of cattle in payment of a debt. Maverick was a banker, not a  rancher. He failed to confine or brand his calves, which habitually  wandered into his neighbors’ pastures. Local ranchers got in the  habit of referring to any unbranded calf as a  maverick.  The word is  now used for anyone who has refused to be “branded”—who has  refused to con form
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط Amir_S » 28 اکتبر 2013, 22:42

یک مشکل، یک نکته و یک سوال:
مشکلی که برای مین پیش آمده اینه که از وقتی به موریکس آپدیت کردم، گاهی یادش میره که ساعت رو باید نشون بده!
Screen Shot ۱۳۹۲-۰۸-۰۶ at ۲۱.۳۲.۴۲.png
ساعت نامرئی
Screen Shot ۱۳۹۲-۰۸-۰۶ at ۲۱.۳۲.۴۲.png (13.95 KiB) - بازدید 12287 بار

بجای
Screen Shot ۱۳۹۲-۰۸-۰۶ at ۲۱.۴۰.۰۹.png
ساعت
Screen Shot ۱۳۹۲-۰۸-۰۶ at ۲۱.۴۰.۰۹.png (13.77 KiB) - بازدید 12287 بار

•••
یک نکته ای که کشف (!) کردم اینه که میشه برای آپدیت در MAC APP Store برنامه ریزی کرد:
Screen Shot ۱۳۹۲-۰۸-۰۶ at ۲۱.۳۳.۳۶.png
انتخاب زمان برای آپدیت
Screen Shot ۱۳۹۲-۰۸-۰۶ at ۲۱.۳۳.۳۶.png (38.79 KiB) - بازدید 12287 بار

Screen Shot ۱۳۹۲-۰۸-۰۶ at ۲۱.۳۳.۰۲.png
نمایش برنامه تعیین شده
Screen Shot ۱۳۹۲-۰۸-۰۶ at ۲۱.۳۳.۰۲.png (15.56 KiB) - بازدید 12287 بار

•••
و سوال من اینه که این tonight یعنی کِی؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط iShahin » 29 اکتبر 2013, 08:05

Amir_S نوشته است:[نمایش]
و سوال من اینه که این tonight یعنی کِی؟

اگر قابلیت تنظیم ساعت نداره احتمالا اتوماتیک روی ساعت ۱۱:۵۹ تنظیم شده.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Pooria Azimi » 29 اکتبر 2013, 08:37

اگر اشتباه نکنم در موریکس آپدیت‌ها اتوماتیک دانلود و نصب می‌شن (مثل iOS 7). برای ما که در ایران مشکلات زیادی با سرعت پایین اینترنت داریم، این غیرقطعی بودن زمان شروع دانلود (و در نتیجه از دست رفتن پهنای باند و ترافیک) خیلی خوشایند نیست. بنابراین من که در موریکس هم (مثل iOS 7) این قابلیت رو خاموش خواهم کرد (در System Preferences -> Software Update فکر کنم باشه) و هر موقع که خودم صلاح دیدم اقدام به آپدیت می‌کنم!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Arzhang » 31 اکتبر 2013, 19:46

من امروز بالاخره به موریکس مهاجرت کردم. احتمالاً من جزو اندک کسانی بوده‌ام که تا به حال مقاومت کرده بودم و هنوز روی اسنو لئوپارد مانده بودم! شاید احمقانه باشد اما سیاه و سفید بودن side bar یکی از دلایلی بود که بدجوری روی مخم بود، هم‌چنین حذف شدن back و forward کردن با کشیدن سه انگشت به چپ و راست.

جز آپدیت اجباری‌ای که برای جاوا و کارت گرافیکم (CUDA 5.0.17) خواست، مشکل خاص دیگری نداشتم.

روی هم رفته به نظرم یک قدری گرافیکش نسبت به اسنو لئوپارد لَخت‌تر می‌آید. اسکرول کردن کند‌تر است. من از better touch tool استفاده می‌کنم. رفتارهای گرافیکی آن هم کند شده است (بزرگ و کوچک شدن پنجره‌ها با کندی و دنده دنده است) ضمن این که تا الآن هنوز موفق نشده‌ام جسچرهای آن را به سیستم بفهمانم. نصفه نیمه قبول می‌کند.

روی هر چیزی کلیک می‌کنم شاید حدود نیم ثانیه و شاید هم بیش‌تر مکث می‌کند و بعد کارش را انجام می‌دهد اما mission control و مینیمایز شدن پنجره‌ها با همان سرعت پیشین انجام می‌شود. شاید با آپدیت کارت گرافیکم درست شود.
حساسیتش هم به tap کردن روی ترک پد کم‌تر شده و بسیاری پیش می‌آید که مجبور می‌شوم دو بار tap کنم.

از چیز‌های جالبش، امکان ایجاد tab در فایندر بود و ایجاد امکان تگ‌گذاری برای فایل‌ها. این که می‌توانی با کلیک کردن روی رنگ تگ مورد نظرت، همه‌ی فایل‌های تگ گذاری شده در کامپیوتر را ببینی امکان خوبی‌ست که البته فکر نمی‌کنم من ازش استفاده کنم.

من هم مثل Amir_S مشکل این رو دارم که گاهی یادش می‌ره ساعت رو نشون بده، باز خودش درست می‌شه. باز دوباره...

همون‌طور که این جا http://forum.irmug.com/viewtopic.php?f=21&t=886&p=41039&hilit=%D9%85%D9%88%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%B3#p41039 هم نوشته‌ام، خوشبختانه فاینال کات ۷ رویش کار می‌کند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط kurosh_1349 » 31 اکتبر 2013, 20:32

بادرود
ارژنگ عزیز با شما موافقم.
اسنوائوپارد مانند Win XP روان است.
اگر به خاطر نیاز به آخرین نسخه های لایت روم نبود ممکن نبود اسنولئوپارد و فتوشاپ CS3 را از دست بدهم.
این مجانی بودن ماوریکس حس بد هکینتاشی مرا تا حدی بهبود داده ( باوجودی که من روی تمام PCهام از نسخه خریداری شده مانتین لاین استفاده میکردم ) .
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط Nav ! D » 31 اکتبر 2013, 20:42

من در کنار اون مشکل که فراموش میکنه ساعت رو نشون بده یه مشکل حاد دیگه اینجا دارم
داشبور الان دو روزه اینجوریه!!

تصویر

ریست اینا هم کردم...
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط Pooria Azimi » 01 نوامبر 2013, 00:46

من فرصت نکردم این مطلب رو کامل بخونم، اما انگار بعضی برنامه‌های WD اگر روی سیستم نصب باشند و دیسک خارجی رو به سیستم وصل کنید، باعث از دست رفتن اطلاعات می‌شه: http://www.macrumors.com/2013/10/31/wes ... data-loss/

برای همین، اگر از هارددیسک‌های وسترن دیجیتال استفاده می‌کنید، حتماً برنامه‌های جانبی WD رو حذف کنید وگرنه اطلاعاتتون پاک می‌شه!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Masiha » 01 نوامبر 2013, 01:02

Arzhang نوشته است:[نمایش]
... هم‌چنین حذف شدن back و forward کردن با کشیدن سه انگشت به چپ و راست. ...

خیلی ممنون از نقد ارژنگ عزیز
این ویژگی برایم خیلی مهم است. من در سه سیستم‌عاملی که داشتم، یعنی «پلنگ‌برفی»، «شیر» و «شیر‌کوهی» از همین روش برای گشت‌و‌گذار در «فایندر» استفاده می‌کردم ولی الان دیگر خبری از آن نیست :(
کنتراست نمایش رنگ آیکون برنامه‌ها هم تغییر کرده است. مثلا دو خط قرمز رنگ روی آیکون «پاراللز دسکتاپ»، الان به صورت زرشکی دیده می‌شود. اینطور هم که از تغییر آیکون‌های مجموعه‌ی «آی‌لایف» پیداست، به مرور بقیه‌ی آیکون‌ها هم به این صورت درخواهند آمد. من که آیکون‌های قبلی را خیلی بیشتر از حالت فعلی آن‌ها می‌پسندیدم و تصور «مکینتاش» با رنگ‌های «آی‌اُ‌آِس ۷» مثل کابوس است.

از محاسنش اینکه مصرف پردازنده به صورت ملموسی کم شده و «لانچ‌پد» نسبت به گذشته روانتر اجرا می‌شود. (حداقل در سیستم من)
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Ahmad » 01 نوامبر 2013, 03:43

با سلام
من نیز همین مشکل ساعت که امیر به آن اشاره کرده است دارم. در واقع این مشکل به مشکلی که از قبل در مورد نشان ندادن تاریخ وجود داشت اضافه شده است. من این را به سیستم ثبت اشکال اپل وارد خواهم کرد.

در ضمن من مشکلی پس از بروز رسانی به ماوریکس برایم پیش آمده است. قبلا در برنامه میل اگر صفحه کلید فارسی یا عربی فعال بود در هنگام کلیک روی دکمه جواب جهت متن بطور اتوماتیک راست به چپ می‌شد و جهت نما به سمت راست صفحه می‌پرید ولی پس از بروزرسانی دیگر این اتفاق نمی‌افتد. آیا دیگر دوستان نیز همین مشکل را دارند؟

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط chavosh » 01 نوامبر 2013, 11:47

بعد از نصب تمیز مَوِریکس و روی سافاری، چرخ رنگی هر چند وقت یکبار خودنمایی میکنه.اما موردی که احمد عزیز گفت رو تست کردم،مکان نما به سمت راست منتقل نشد ولی بعد از تایپ،مکان نما به راست رفت و راست به چپ نوشته شد.
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط Mehdizadeh » 01 نوامبر 2013, 15:44

سلام

cut چجوری فعال میشه ؟
undo رو چجوری غیرفعال کنم ؟

با تشکر فراوان
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط Amir_S » 01 نوامبر 2013, 15:47

اگه منظورتون در finderه، کافیه کپی کنید و موقع pastکردن، کلید option رو هم نگه دارید تا به جای copy عمل move انجام بشه…
Undo رو هم فکر نکنم بشه غیر فعال کرد!؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G