انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شیر کوهی — OS X 10.8 Mountain Lion

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: شیر کوهی — Mountain Lion

پستتوسط Pooria Azimi » 16 فوریه 2012, 21:18

[نمایش]
اگر کاربر iOS 5 باشید با Reminders آشنا هستید. یک اپلیکیشن برای مدیریت کارها که حالا به سیستم عامل مک او اس اکس هم اضافه می شود.

[نمایش]
باورتان می شود که سیستم عامل مک او اس اکس هم دارد دارای یک Notification Center می شود؟

:lol:

http://www.narenji.ir/4031#comments

یه بنده‌خدایی در کامنت‌ها این رو گوشزده کرده و کلی downvote گرفته! جای علی رستگار خالی.

یکی دیگه هم از مزایای سرورهای لینوکسی (مخصوصاً debian و sentos(؟!)) تعریف کرده!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 16 فوریه 2012, 21:41

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
تقریباً تمام برنامه‌های آی‌پد رو به شیر کوهی اضافه کرده‌ن، اما متأسفانه تنها برنامه‌ای که لازم بود از iOS به مک بیارن (iBook) رو نیاورده‌ن! Maps و Newsstand و YouTube هم که معقول نیست بخوان بیارن روی مک.

البته من که مطمئنم بالاخره iBooks رو روی مک هم خواهند آورد... امیدوارم این حرکتشون مصادف بشه با آپدیت کردن iTunes.

من هم شدیدا دلم میخواد که iBooks رو اضافه کنند، اما فکر میکنم که اپل میخواد خرید آیپد رو تشویق کنه.

این رو در Loopinsight نوشته بود:
I’ve only used Mountain Lion this week and I have not had a single crash from an app or the OS. While Apple is clearly still working on it and will be for some time, Mountain Lion is very stable for me.

بنظر سیستم پایداری میاد که خبر خوبیست.

اما برای Airplay اش بسیار خوشحالم. همه‌اش میگفتم که کاش این رو به مک اضافه کنند. با این داستان گیم سنترشون هم یواش یواش دارند بدجوری پا تو کفش بازار بازی میکنند. بقول معروف خوب راهش رو پیدا کرده‌اند و یک اکوسیستم درست کرده‌اند که وقتی یکی از محصولات اپل را خریدی، پای بقیه‌اش هم چه بخواهی و چه نخواهی باز میشه. با این حساب ۵۰۰ دلار هم برای سهام اپل زیاد بالا نیست.

اما اشکال این داستان اخیر در ایران، اینترنت یا بعبارت درست‌تر نبود اینترنت درست در ایرانه. خیلی از این فیچرهایی که اضافه شده وابسته به اینترنته که وضعش رو در ایران شما از من بهتر میدونید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط uzarsif » 16 فوریه 2012, 21:42

اون debian و sentos رو من نوشتم
جالبه از اونجا به اینجا :P
ولی من مک رو خیلی دوست دارم، البته بیشتر بخاطره این که می تونم کسایی رو که دوستشون دارم رو با ویژگی های خاصی که داره خوشحال کنم.
از ویندوزم خوشم نمی یاد (اسباب بازی یه)
اما Mountain Lion
دلیلی برای بیشتر دوست داشتن اپل.
MPTT2, 4S
نماد کاربر
uzarsif

پست‌ها : 37

پستتوسط Pooria Azimi » 16 فوریه 2012, 23:05

انگار «مک اُ اِس اکس» دیگه رسماً شده OS X:

تصویر
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AmirT » 17 فوریه 2012, 00:03

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
انگار «مک اُ اِس اکس» دیگه رسماً شده OS X:
\

صفحه‌ی پشتیبانی اپل:
Screen Shot 2012-02-16 at 10.57.22 PM.png
Screen Shot 2012-02-16 at 10.57.22 PM.png (38.26 KiB) - بازدید 9674 بار
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 345

پستتوسط Pooria Azimi » 17 فوریه 2012, 01:45

Ilia نوشته است:[نمایش]
باید منتظر علی رستگار باشیم که بتایش را که حاضره امتحان کنه.

متأسفانه انگار این شیر کوهی روی لپتاپ علی (مک‌بوک مشکی - http://www.everymac.com/systems/apple/m ... specs.html) اجرا نخواهد شد:

http://www.macrumors.com/2012/02/16/os- ... -graphics/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 17 فوریه 2012, 01:53

من وقتی عنوان این مبحث رو دیدم و ۱۹ تا پاسخ به اون رو، اول فکر کردم یک مبحث قدیمی و به اصطلاح زیرخاکی بوده که حالا پست جدیدی در اون نوشته شده؛ اما دیدم تاریخ اولین پستش مال چند ساعت پیشه! و به عنوان «شیر کوهی» نگاه میکردم و چیزی دستگیرم نمیشد. تا با این اینترنت!!! مبحث بالا بیاید، داشتم فکر میکردم پوریا درباره جانوری (؟) به نام شیر کوهی چه نوشته که در این مدت کم این همه بازدید و پاسخ داشته. گفتم چند ساعت از ایرماگ غافل بودم چه خبری شده :-) که خلاصه خوشبختانه صفحه بالا آمد و جریان را متوجه شدم! خیلی جالب و غافلگیرانه بود. اما واقعا امیدوارم iBooks را به آن اضافه کنند. اصولا «کامپیوتر» (لپ تاپ یا دسکتاپ) ابزار جالبی برای کتاب خواندن نیست؛ اما بودن این برنامه روی مک، حداقل برای من این خوبی را دارد که در فاصله کارهایم میتوانم گریزی به ادامۀ کتابی بزنم که صبحش آن را روی آیفون در مترو میخواندم و شاید شب پیشش روی آیپد چند صفحه ای از آن را خوانده بودم. در کل، اینکه نتوانی کتابهایت را روی مک بخوانی یا به آنها دسترسی داشته باشی، اصلا اصلا جالب نیست.

---
مک او اس جدا از همه چیزش، در نسخه ۱۰ باعث شده حداقل با نام چند تا گربه سان آشنا بشیم. نام شیر کوهی را قبلا نشنیده بودم. در یکی از شماره های اخیر نشنال جئوگرافیک، مقاله مفصلی بود درباره گربه سانان؛ و روی نسخه آیپدش تصویر و صدای تعدادی از آنها از جمله جگوار و لپرد و اسنولپرد هم بود. شنیدن صدای پلنگ برفی و لینکِ ذهنی به مک او اس ۱۰.۶ و... حس جالبی بود...
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 17 فوریه 2012, 02:00

نام این جانور/سیستم عامل در فارسی هم آهنگ زیباتری نسبت به شیر دارد. شیر کوهی مثل پلنگ برفی خوش آهنگ و زیباست؛ اما شیرِ تک سیلابی که با milk و tap هم هم‌معناست، برخلاف شخصیت جانورش آهنگ پرقدرتی نداشت و به اندازه Lion گیرا نبود. من ترجیح میدهم ۱۰.۷ را به فارسی «سلطانْ شیر» بنامم تا فقط شیر. البته با آمدن ۱۰.۸، این بیچاره هم دیگر مقام سلطنت ندارد :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط pooriya.kh » 17 فوریه 2012, 03:13

خیلی خوبه ولی نمیدونم چرا احساس خوبی نسبت به ترکیب موبایل و کامپیوتر با هم ندارم !!!!!!!
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Ilia » 17 فوریه 2012, 18:11

مصاحبۀ کوک در مورد شیر کوهی و غیره:
http://online.wsj.com/article/SB1000142 ... 52768.html
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 فوریه 2012, 22:50

خوب شد این مک مینی ۲۰۱۱ رو قبل از ماجرای ارز و … خریدم! حالا مشکل قطع شدن خط تلفن و نداشتن ADSL-ه :-)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AliGhz » 18 فوریه 2012, 11:47

مقاله David Pouge درباره شیر کوهی:
http://nyti.ms/xyS3BX
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AmirT » 18 فوریه 2012, 11:53

من این Messages رو نمیتونم دانلود کنم، کسی گرفتتش!؟ روی Download Messages Free Beta که کلیک میکنم میره به صفحه‌‌‌‌ی !Thank You همونجا میمونه، لود صفحه‌ی کامل نمیشه. آیا دانلود باید خودکار شروع بشه؟ خود سافاری دانلودش میکنه؟
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 345

پستتوسط Ali.Rastegar » 18 فوریه 2012, 15:37

به دلایل نامعلومی دانلودش به طور خودکار شروع نمیشه اما از همون صفحه در صورت استفاده از Safari با استفاده از Activity(قابل دسترسی از منوی Window) میشه لینک رو پیدا کرد:
http://appldnld.apple.com/MessagesBeta/ ... esBeta.dmg
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Mehdi.y » 18 فوریه 2012, 19:26

برای منم همچین اتفاقی افتاد که با یک مرورگر دیگر آن را دانلود کردم این مشکل مربوط به سافاری است.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 38 مهمان