انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سوال در بارهٔ مصرف رم و اکتیویتی مانیتور

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

سوال در بارهٔ مصرف رم و اکتیویتی مانیتور

پستتوسط hanoo » 16 نوامبر 2011, 03:51

سلام من از وقتی لاین را نصب کردم برنامه فری مموری را هم روش نصب کردم که میزان رم خالی را نشون میده وقتی دارم یک فیلم را تبدیل فرمت میکنم که حتی مدت فیلم کمه بازهم میزان رم به ۸ یا ۹ مگ کاهش بپیدا میکنه ایا این طبیعیه؟اخه تو اسنو این مشکل نبود و ایا برنامه کوچکی هست که رم را خالی کنه؟اخه توی ایفون برنامه ای برای خالی کردن رم هست اگر امکان دارد لطف کنید راهنماییم کنید.ممنون
درضمن کامپیوترمن مک بوک پرو ۱۳ اینچ کور تو دوو است با ۴ گیگ رم DDR2
hanoo

پست‌ها : 77

Re: مشکل با رم مک بوک پرو

پستتوسط ehs.ehsan » 16 نوامبر 2011, 05:20

این برنامه ها را امتحان نکرده ام ولی فکر کنم به درد شما بخورد.
http://www.macupdate.com/app/mac/39573/memoryfreer
این یکی کارهای بیشتری هم انجام میدهد.
http://download.cnet.com/Lion-Cache-Cle ... 27219.html
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Ilia » 16 نوامبر 2011, 08:10

Hanoo جان،

بگذار کامپیوترت کارش را بکند و به کار مهندسان اپل اعتماد کن. اگر کامپیوترت رم مصرف میکند، لابد لازمش دارد و حتما نباید این مصرف تنها مختص به کاری که شما میکنید باشد یا آنقدر مصرف کند که شما انتظارش را دارید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط hanoo » 16 نوامبر 2011, 10:12

ممنون از راهنمایی شما دوستان
hanoo

پست‌ها : 77

Re: آيا اين ميزان مصرف رم طبيعى است؟

پستتوسط AliGhz » 16 نوامبر 2011, 11:47

پيشنهاد من اين است كه بى خيال اين برنامه هايى شويد كه مدام مصرف رم و سى پى يو و سايكل باترى و دماى سيستم و.... را در منوبار جلوى چشمتان نمايش ميدهند. به قول ايليا، بگذار كامپيوتر كارش را بكند. هر وقت هم نياز به اين اطلاعات بود، activity monitor هست. معمولا activity monitor من هميشه باز است و وقتى دستگاه كندى نامعقولى دارد يا احساس ميكنم اينترنت كند يا قطع شده، آن را نگاه ميكنم. يك لينكى قبلا پوريا گذاشته بود كه درباره مصرف رم در مك توضيحات خوبى داده بود. الان يك سرچ جزئى كردم مبحثش را پيدا نكردم، اگر پيدايش كردم ميگذارم اينجا. اما خلاصه اش اين كه اگر مقدار رم آزاد خيلى كم شده بود و اين امر سرعت دستگاه را خيلى كم كرده بود، ميتوانيد چند تا برنامه را ببنديد، و بعد از لحظاتى، رمِ در اختيار آنها آزاد ميشود. گاهى وقتها هم يك رى استارت لازم است تا آت و آشغال هاى رم را بيرون بريزد و سرعت دستگاه نرمال شود.

اما در كل، بهتر است با برنامه هاى third party نحوه مصرف رم را نه مانيتور (نظارت) كنيد و نه انگولك. اين Moc OS X است نه ويندوز :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: آيا اين ميزان مصرف رم طبيعى است؟

پستتوسط AliGhz » 16 نوامبر 2011, 15:47

آن لینک را پیدا کردم؛ و دیگر هیچ حس خاصی ندارم که می‌بینم این یکی هم فیلتر است:
http://sg80bab.blogspot.com/2007/03/is- ... emory.html
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: پرسش‌های کسی که تازه به مک مهاجرت کرده

پستتوسط Alireza321 » 11 اکتبر 2012, 23:07

ببخشید من مک بوک ایر ۲۰۱۲ با ۴ گیگ رم دارم...حافظه ی گرافیکی آن از نوع share هست
اگر امکانش هست در مورد تک تک اطلاعات نمایش داده شده در کادر قرمز رنگ یک توضیح کوچک بدهید...چون وقتی ram پر میشود حافظه ی inactve من بالای 1GB هست ولی حافظه ی free من زیر 10mb ه؟!!!!!
http://up.vatandownload.com/images2/ue6 ... a55b7u.png
Alireza321

پست‌ها : 26

Re: پرسش‌های کسی که تازه به مک مهاجرت کرده

پستتوسط Pooria Azimi » 11 اکتبر 2012, 23:53

Inactive در تقریباً تمام موارد استفادۀ عادی معادل free عمل می کنه. فقط سیستم به جای این که داده ها رو از بین ببره، موقتاً نگهشون داشته که اگر نیاز بهشون پیدا کرد دوباره مجبور نباشه لودشون بکنه از دیسک. اگر جای دیگه برنامه ای به حافظه نیاز داشته باشه inactive ـها دور ریخته می شن و اطلاعات برنامه های جدید جایگزینش می شن.

بهترین کار اینه که اصلاً و ابداً به این اعداد و ارقام نگاه نکنید. سیستم عامل خودش بهتر می دونه که چه کاری باید بکنه و همون کار رو انجام می ده.

در حالت کلی، حافظۀ خالی = حافظۀ free + حافظۀ inactive

توضیحات بیشتر در http://support.apple.com/kb/HT1342 اومده، که البته نیازی نیست بخونید یا بهش توجه کنید چون این کار سیستم عامله و من و شما کار خاصی نمی تونیم و نباید راجع بهش بکنم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: سوال در بارهٔ مصرف رم و اکتیویتی مانیتور

پستتوسط میم مثل مهدی » 13 اکتبر 2012, 09:02

سلام
یه مدتیه سیستم من بدون دلیل هنگ میکنه و حتی command+esc هم عمل نمیکنه و مجبور میشم که سیستم رو خاموش روشن کنم! میخواستم بدونم دلیل این چیه؟ و ایا ممکنه که سیستم ویروسی شده باشه؟

ضمنا من اون اوایل که خریدم سیستمم رو روش ویندوز نصب کردم و حالا که چک میکنم میبینم که اصن ویندوز دیگه باز هم نمیشه
میشه بگین چطو میتونم از دستش خلاص شم و پاکش کنم و هارد رو به حالت عالی برگردونم به شکلی که مشکلی برا مک بوجود نیاد؟

ممنون
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پست‌ها : 209

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان