انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درخواست راهنمایی درمورد منوی cut

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

درخواست راهنمایی درمورد منوی cut

پستتوسط hanoo » 14 اوت 2011, 05:55

سلام.من ميخواستم cutرادرلاين داشته باشم يكي ازدوستان سايت لطف كردند نرم افزار moveaddict رامعرفي كردند من نصبش كردم زيادسردرنياوردم چون تو منو گاهي دوتا كپي كنارهم يا كات كپي ظاهرميشد اگرامكان داره درمورد نحوه كاربااين نرم افزارراهنماييم كنيد.وايا اصلا تحت هرشرايطي منوي cut درراست كليك ظاهرميشه؟ويا باروشهاي خاص ازcut تحت اين نرم افزارميشه استفاده كرد؟
hanoo

پست‌ها : 77

Re: درخواست راهنمايي درمورد منوي cut

پستتوسط Behnam » 14 اوت 2011, 07:02

من به سایت moveaddict رفتم و به نظرم چیز تازه‌ای آمد. ولی این راهکار برای داشتن کلیدهای میانبر برای کات و پِیست است. نصبش نکردم و نمی‌دانم آیا در گزینش‌های راست‌کلیک موش هم تأثیری دارد یا نه. البته من هنوز چندان با لاین کار نکرده‌ام ولی بطور کلی در مک فایل را نمی‌توان cut کرد.
در مک فرمان cut تنها برای محتوای متن ظاهر می‌شود. اگر یک پاراگراف را از یک متن انتخاب کنید، اگر یک عکس را (نه به صورت فایل بلکه درون متن) انتخاب کنید و غیره، با راست‌کلیک کردن می‌توان cut را انتخاب کرد. اما در مک بطور معمول (و بدون نصب moveaddict) نمی‌توان یک پوشه یا پرونده را کات کرد. چنین انتخابی در راست‌کلیک ظاهر نمی‌شود. حالا همان فایلی را که نمی‌توان cut کرد، اگر بر روی نامش موش را مدتی نگه دارید تا انتخاب شود و راست‌کلیک کنید، باز خواهید دید که cut ظاهر می‌شود چون باز اینجا قضیه مربوط به متن (نام فایل) است و نه خود فایل.
روش معمول جابجا کردن پوشه و پرونده در مک drag & drop است. روی پرونده کلیک می‌کنید و آن را به جای دیگری می‌کشید. راست‌کلیک کردن به شما امکان کپی کردن فایل می‌دهد (Duplicate) و یا ایجاد یک شورت‌کات (Alias). این آیکان alias را باز با drag & drop می‌توانید به هرجایی در کامپیوترتان بکشید (در هر هارد درایوی) و شورت‌کات کار خواهد کرد. با راست‌کلیک می‌توانید فایل را پاک هم بکنید (Move to Trash). کپی هم می‌توانید بکنید که وارد حافظهٔ کامپیوتر می‌شود و هرجای دیگر می‌توان آن را پیست کرد (Paste Item). این در راست‌کلیک ظاهر نمی‌شود مگر اینکه قبلاً چیزی را در حافظهٔ کامپیوتر کپی کرده باشید.
شاید چون من هیچوقت فایلی را cut نکرده‌ام و به آن عادت ندارم این را می‌گویم ولی به نظرم می‌آید که داشتن چنین امکانی اصلاً چیز خوبی نیست و خطر از دست دادن فایل زیاد است. همان drag & drop خیلی مطمئن‌تر است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: درخواست راهنمایی درمورد منوی cut

پستتوسط Ilia » 14 اوت 2011, 07:09

برنامهٔ اضافی لازم ندارد.

در لاین این امکان را اضافه کرده‌اند. فایل یا فولدر را کپی کنید و بجای پیست معمولی، Comand+Option+v را بزنید. فایل منتقل میشود که همان کار cut را میکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Behnam » 14 اوت 2011, 07:14

آه این چیز خوبی است چون بی‌خطر است. cut کردن فایل را برمی‌دارد، بعد اگر فراموش شد و چیز دیگری در این فاصله copy کردی دیگر خدا حافظ!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: درخواست راهنمايي درمورد منوي cut

پستتوسط Pooria Azimi » 14 اوت 2011, 07:24

من تجربه‌ای با این برنامه ندارم، اما برنامهٔ TotalFinder (که پولیه)، هم این امکان رو به فایندر اضافه می‌کنه. TotalFinder البته کار اصلی که می‌کنه، اینه که به پنجره‌های فایندر tab اضافه می‌کنه که واقعاً کار کردن با فایندر رو لذت‌بخش‌تر می‌کنه.

http://totalfinder.binaryage.com/

البته، می‌تونید به‌جای Finder+TotalFinder از برنامهٔ بی‌نظیر Path Finder استفاده کنید که هر امکانی که تصورش رو بکنید داره: viewtopic.php?f=3&t=1579&p=21773

---

ادیت ۱: من خودم از فایندر و تب‌های TotalFinder استفاده می‌کنم و خیلی هم cut به‌دردم نمی‌خوره. اما بعضی وقت‌ها (مخصوصاً با لپتاپ) کار رو سریعتر می‌کنه (مخصوصاً کسی مثل من که دوست داره بیشتر با کیبورد کار کنه تا ترک‌پد). اما همون‌جور که بهنام گفت، اگر بی‌دقتی به‌خرج داده بشه (در کات کردن) بعضی مواقع ممکنه عواقب ناخوشایندی داشته باشه.

ادیت ۲: تا ارسال رو بزنم، ۲ جواب دیگه هم داده شد و انگار لاین این امکان رو داره. اما جوابم رو پاک نمی‌کنم شاید برنامه‌های TotalFinder و Path Finder به‌دردتون بخوره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط hanoo » 14 اوت 2011, 22:34

ازاین که به این کاملی وقت میگذارید و راهنمایی میکنید واقعا ممنونم
hanoo

پست‌ها : 77

پستتوسط amirazizi » 15 اوت 2011, 02:49

راحت ترین راه move کردنه

اگر موقع درگ کردن فایل ها دکمه command رو نگه دارید move می شن . اکر هم هنگ کرد یا برق رفت یا هر چیزی هیچ مشکلی نداره چون فقط بعد از اینکه move درست انجام بشه فایل ها رو پاک می کنه
amirazizi

پست‌ها : 482

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان