انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لاین up to date نميشه چكاربايد بكنم؟

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

لاین up to date نميشه چكاربايد بكنم؟

پستتوسط hanoo » 07 اوت 2011, 05:57

سلام به همه دوستان.من ليون راازيك سايت دانلودكردم پيشنمايش٤بود اينقدرازليون خوشم امدكه بعد اسنوليوپاردراپاك كردم و ليون رانصب كردم البته چندروزي روي درايواكسترنال نصب بود بعد لئوپاردراپاك كردم و ليون رانصب كردم بعداز نصب يك up to date گرفتم چون هنوزليون بصورت رسمي منتشرنشده بود يك اپ ديت ٩٠٠ مگي بهم دادو توي توضيحات نوشت به كساني كه پريويوو ٤دارن توصيه ميشود اين راحتما نصب كنند بعد كه ليون بصورت رسمي منتشرشدهروقت اپ ديت ميزنم ميگه سيستم اپ ديته درصورتي كه توي همون سايت ١٠.٧.٢كمبو را ديدم با حجم سيصدوخورده اي مگ پس نتيجه گرفتم ١٠.٧.١منتشرشده اما سايت اپل اجازه نصب بهم نداده در ضمن همين ١٠.٧.٢راهم كه ميخواهم نصب كنم پيغام ميده موارد مورد نيازراپيدانميكنه وقادربه نصب نيست ايا تمام اين مسائل بخاطر اصل نبودن ليون هست؟(اخه همه كه نميتونن چيزپي ان و گيفت كارت و اينترنت سرعت بالا داشته باشند)اگر امكان داره راهنماييم كنيد ممنون
hanoo

پست‌ها : 77

Re: لاین up to date نميشه چكاربايد بكنم؟

پستتوسط Ilia » 07 اوت 2011, 06:19

hanoo جان، درستش لایِن است و آخرین نسخهٔ رسمی آن 10.7 است. ممکن است که شما نسخه‌های بتایی را دیده باشید و غیره. اگر خود Software Update برایتان آپدیتی را پیشنهاد نمیکند. معنی‌اش این است که آخرین نسخه را دارید. نگران نباشید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 07 اوت 2011, 06:37

همون‌طور که ایلیا گفت، ۱۰٫۷٫۱ فعلاً وجود خارجی نداره (حتی بتاش هم نیست!) و ۱۰٫۷٫۲ هم فقط بصورت بتا و برای developer ـها توزیع شده (برای تست بیشتر iCloud) و نمی‌تونید نصبش کنید. این که اپل هنوز ۱۰٫۷٫۱ رو حتی بصورت بتا برای تست هم بیرون نداده، یا نشون‌دهندهٔ اینه که تا حداقل ۲۰-۳۰ روز دیگه خبری از ۱۰٫۷٫۱ نیست، یا این‌که ۱۰٫۷٫۱ خیلی زود سروکله‌ش پیدا می‌شه، ولی فقط باگ‌های عادی و «نامربوط» به برنامه‌ها (مثل dim شدن مانیتورهای جانبی در فول‌اسکرین) رو حل می‌کنه (اولین آپدیت اسنولپرد ۲ هفته بعدش منتشر شد)...

راستی کاملاً بی‌ربطه به بحث، اما از طرز نوشتن عدد ۴ (که شما ٤ نوشته‌ایدش)، معلومه که از ساختار استانداردی برای کی‌بردتون استفاده نمی‌کنید... من همیشه از layout ساخت خودم استفاده کرده‌م، اما کاملاً مطمئنم که ۳ کی‌بردی که اپل با اسنولپرد (و احتمال قوی، لاین) بیرون می‌ده، همگی استاندارد هستند و کاراکترهای فارسی دارند. بهتره از اون‌ها استفاده کنید. از صفحهٔ mobileMe بهنام هم این layout ـها قابل دریافت هستند که باید در /Library Keyboard Layouts کپی بشن: https://public.me.com/behnam
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 اوت 2011, 13:09

اگر از متن شما درست برداشت کرده باشم شما Developer Preview 4 را نصب کرده بودید و بعد فقط Software Update را اجرا کرده‌اید. در این حالت شما همچنان Developer Preview 4 را دارید و باید نسخهٔ نهایی را تهیه و روی آن نصب کنید. از این به بعد می‌توانید به‌روزرسانی‌های رسمی برای لاین را نصب کنید. توصیه می‌کنم دنبال هر به‌روزرسانی که در سایت‌های متفرقه(منظور غیر از Software Update و بخش پشتیبانی سایت اپل) می‌بینید از جمله نسخهٔ آزمایشی به‌روزرسانی‌های جدید مثل همان ۱۰/۷/۲ نباشید، اینها فقط برای developerها و افرادی که قصد تست کردن ساخته شده‌اند، نه اینکه شما روی سیستم اصلی خود آنها را نصب کنید. اگر این کار را بکنید هم خودتان را با باگهای زیادی مواجه می‌کنید و هم چون اجازهٔ دریافت این نرم‌افزارهای آزمایشی(بتا) را نداشته‌اید حتی امکان گزارش اشکالات به اپل هم ندارید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط hanoo » 08 اوت 2011, 10:20

دوستان ازهمه ممنونم ایلیا خان وپوریاجان و علی جان واقعا ممنون من که بوقم ازراهنماییهایه شما اساتید هم من کاملا بعد از ایفون به مک علاقه مند شدم هم با تبلیغاتم انگار اپل پسرخاله منه چندتا از دوستام نیز mac book pro خریدندو ازراهنمایی پیروزجان هم حتما پیروی میکنم فقط سه تا سوال دیگه دارم اگر لطف کنید جوابم را بدهید:۱-من لیوپارد را پاک کردم چون کاربر حرفه ای نیستم ایا نداشتن اسنوليوپار مشکلی در لاین تولید نمیکنه؟۲-واز اون دوتا DVD که اپل با اسنو بهم داده چیزی باید روی لاین نصب کنم یا نه۳-بعضی از دوستان از عدم پشتیبانی اسنو از فارسی شکایت دارند ولی من که به مشکلی برنخوردم مطمینا مشکل از کمبود اطلاعات منه اگر میشه راهنماییم کنید یا لینکی بهم بدید تا با مطالعه اون اصل مطلب دستم بیاد.من ایفون داشتم ولی تمام اطلاعاتم و نحوه کار با مکینتاش را از این سایت یاد گرفتم از همه اساتید ممنونم
hanoo

پست‌ها : 77

پستتوسط Ilia » 08 اوت 2011, 16:42

hanoo جان،

- نصب تمیز لاین مشکلی ایجاد نمیکنه.

- احتمالا الان شما برنامه‌های iLife را نباید دیگر در کامپیوترت داشته باشی. بعضی از آنها بسیار برنامه‌های بسیار مفیدی هستند مثل آیفوتو. اگر خواستی، آنها را از طریق یکی از آن دو دیسک که گفتی میتوانی دوباره نصب کنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان