انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

حملات پشت پرده

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پستتوسط REZAgh » 30 ژوئیه 2007, 12:28

راه نفوذ به آيفون

موبايل‌نيوز- سه محقق امنیتی مدعی شدند که توانسته‌اند نخستین نقطه نفوذ iPhone را پیدا کنند که از طریق آن می‌توان به سرقت اطلاعات افراد یا عملیات جاسوسی دست زد.

این تیم تحقیقاتی که از «چارلس میلر» که سابقا با آژانس ملی امنیتی همکاری داشته است، «جیک آنراف» و «جوشا ماسون» تشکیل شده است، شرکت اپل را از وجود این نقطه نفوذ با خبر کرده اند.
این سه تن به شرکت یک مهلت دو‌هفته ای داده اند که این ایراد را برطرف کنند، در غیر این صورت «میلر» اطلاعات بیشتری را در اختیار کنفرانس «بلک‌هت» که در تاریخ 2 اوت برگزار می شود، قرار خواهد داد.
بنا به اطلاعیه‌ای که از سوی این سه نفر نوشته شده است، این سه تن به وجود نقطه رخنه‌پذیر در مرورگر «Safari» در iPhone اشاره کرده‌اند.
این افراد نوشتند که مرورگر «سفری» پس از اتصال به وب‌سایت آلوده، نقطه نفوذ هکرها را بر روی iPhone فراهم می‌کند.
این تیم سه نفره همچنین اظهار داشتند: به مجرد آنکه این اتفاق افتاد، دیگر کار کاربر تمام شده است و iPhone در اختیار فرد هکر است.
و هکر از این طریق می‌تواند به خواندن پیام‌های کوتاه، دفترچه تلفن، تماس‌ها و اطلاعات «ویس میل» دسترسی پیدا کند
نماد کاربر
REZAgh

پست‌ها : 54

Re: حملا ت پشت پرده

پستتوسط omidtavakoli » 08 ژوئن 2011, 17:37

سلام . منم فکر میکردم مک هیچ وقت ویروسی نمیشه ولی ماله من شده . البته فک کنم کرم باشه . چون خودش جند تا پیج خاصو تو سفری هر چند دقیقه یه بار باز میکنه و سرعتو لپ تاپو خیلی کم کرده . نمیدونم باید چیکار کنم . ممنون میشم اگر کسی میتونه کمکم کنه
omidtavakoli

پست‌ها : 7

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 ژوئن 2011, 19:20

اگر از خانوادهٔ Mac Defender باشه ویروس یا کرم نیست اما به هر حال آزار دهنده است:
viewtopic.php?f=7&t=2678&p=27376#p27376
---
Safari هم از Preferences قسمت Extensions ببینید کار اکستنشنی چیزی نباشه.
---
اگر نسخهٔ سیستم عامل رو بنویسید بهتر میشه فهمید مشکل از کجاست.(از منوی اپل، About This Mac رو کلیک کنید)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط omidtavakoli » 08 ژوئن 2011, 19:41

MacBook Pro 2.7 GHz Core i7 , 4GB 1333 MHz DDR3 , Mac OS X Version 10.6.6
ممنون که جواب دادین . واسه من پیغام Mac Defender نمیده . فقط سه تا سایت خاصو هر چند وقت یک بار باز میکنه . سفری هم Extension نداره
omidtavakoli

پستتوسط omidtavakoli » 08 ژوئن 2011, 19:47

من وارد یک سایت عطر و ادکلن شدم بعدش یه پیغام داد که الان یادم نیست بع خودش یه آنتی ویروس به من معرفی کرد که اسمش MacShield بود بعد از دنلود و نصب همش پیغام میداد تا unistalesh کردم . اینم بگم که سایتای غیر اخلاقی باز میکنه که فیلتره و باز نمیشه
omidtavakoli

پستتوسط omidtavakoli » 08 ژوئن 2011, 19:49

الانم آنتی ویروس Sophos دانلود کردم داره اسکن میکنه ولی چیزی هنوز پیدا نکرده
omidtavakoli

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 ژوئن 2011, 21:21

همنطور که حدس می‌زدم از خانوادهٔ Mac Defender. Mac Defender با نام‌های مختلفی شناخته میشه:
MacDefender, MacProtector, MacSecurity, MacGuard, و MacShield
بعضی از این نامها رو از نرم‌افزارهای اصلی و قانونی دزدیده و نباید با اونها اشتباه بگیرید.
برای خلاص شدن از دستش راههای زیر رو دارید:
- همون Sophos اگر به‌روز باشه باید حذفش کنه.
- اگر جدیدترین updateهای اپل رو نصب کنید، یعنی Update 10.6.7 و بعد Security Update که این رو پاک می‌کنه و از نصبش در آینده جلوگیری می‌کنه:
http://support.apple.com/kb/DL1387
- خودتون می‌تونید ببندید و پاکش کنید. برای اینکار:
۱- Activity Monitor رو از Applications/Utilities باز کنید، اونجا All Processes رو انتخاب کنید و بعد اگر در قسمت Process Name یکی از اینها رو دیدید:
MacDefender, MacProtector, MacSecurity, MacGuard, MacShield
روی اون پراسس کلیک کنید و بعد از دکمه‌های اون بالا دکمهٔ Quit که قرمز هست رو بزنید.(مشابه عکس)
۲- بعد این اسمهای بالا رو با Spotlight جستجو کنید و بعد از پیدا کردن مثلاً MacShield با ظاهر یک برنامهٔ عادی، اون رو به Trash بندازید و Trashرو خالی کنید.
۳- بعد، از System Preferences به Accounts برید و از Login Items هرچیزی از اسمهای بالا خصوصاً MacShield دیدید پاک کنید.(روش کلیک می‌کنید و دکمهٔ - رو می‌زنید)
هر کدوم از روش‌های بالا باید جواب بده اما راه آخر بدون نیاز به نصب هرچیز اضافه است، هرچند توصیه میشه همیشه جدیدترین updateهای اپل رو نصب کنید.
پیوست‌ها
quitprocess.png
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط omidtavakoli » 08 ژوئن 2011, 23:04

ممنونم از کمکتون . sophos پیداش کرد ولی هنوز تو ی Accountsبودن که پاکشون کردم
omidtavakoli

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 ژوئن 2011, 12:22

خواهش می‌کنم، خوشحالم که حل شد.
اگر updateهایی رو که گفتم نصب کنید از این به بعد جلوی نصبشون رو می‌گیره. اما کار درست اینه که هیچوقت برنامه‌ای رو که خودتون برای دانلود و نصبش اقدام نکردید و خودش پنجرهٔ نصب رو آورده نصب نکنید، حتی اگر عنوان‌های گول زننده‌ای مثل آنتی ویروس داشته باشه. چون در این حالت هر سیستم عاملی که داشته باشید فرقی نمی‌کنه و در واقع خود شما بدافزار(Malware) رو نصب کردید.
توصیه می‌کنم کلاً اون تاپیک Mac Defender رو مطالعه کنید.
موفق باشید
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان