انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تفاوت core ها باهم درچيست؟

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

تفاوت core ها باهم درچيست؟

پستتوسط hanoo » 09 ژوئن 2011, 06:00

سلام وخسته نباشيد به تمام اساتيد اين سايت.من مك بوك پرو كورتو دوو دارم اما core i5 i7 هم هست اينها نشانگرچي هستند و چه فرقي با هم دارند درضمن اگرسوالم مبتديانه هست عذر ميخوام.يك سوال ديگه هم دارم ايا امكان خريدن DVD نسخه بتاي ليون هست؟وايا لينكي باقابليت رزيوم واسه دانلود موجودهست؟
hanoo

پست‌ها : 77

Re: تفاوت core ها باهم درچيست؟

پستتوسط m_16 » 09 ژوئن 2011, 09:03

دوست عزیز سری core 2 due دیگه داره قدیمی می شه ولی درباره ی اون دو تا ی دیگه:
core i5: این مدل در دو حالت ۲ و ۴ هسته ای ارایه می شه و در اون هسته ها در ارتباط بهتر سریعتر و حتی نزدیک تری هستند پس عملا حتی مدل ۲ هسته ای اون ها هم از core 2 due مشابه بهتر عمل می کنه.
core i 7: این مدل هم ۲و ۴هسته ای داره(۴ هسته ایش معمول تره) و قیمتش هم ۲۰۰ دلار نسبت به مدل مشابه core i5 گرون تره. یک برتری هم داره اون هم یک تکنولوژی به نام hyper-threading هم بهره می گیرند که می تونه در صورت لزوم با دو قسمت کردن فعالیت های هر هسته عملا هشت هسته ی مجازی ایجاد کنه!
ویژگی های مشترک: هر دو این سری قابلیت turbo boost (این قابلیت در سری core i3 وجود ندارد) دارند به این معنی که در مواقع مورد نیاز به طور خودکار cpu اورکلاک می شه. یک نکته ی مهم دیگه این که سری core i از یک کارت گرافیک یکپارچه ی اختصاصی(البته خیلی قوی نیست) هم اسفاده می کنن
m_16

پست‌ها : 40

پستتوسط hanoo » 11 ژوئن 2011, 06:08

سلام ممنون ازجوابتون من كور تو دوو دارم ولي كمبود سرعت احساس نكردم البته درحد يك كاربر مبتدي بوق مثل خودم.جوابتون راتاحدي فهميدم ولي اگرامكان داره بيشترتوضيح دهيد اخه ميخواهم m375 خودم راباتوضيحات شما و راهنماييتون عوض كنم و i5 يا i7بگيرم مگركورتو دوو دوهسته اي نيست؟مشكلش ازكجاست؟مثلا درموبايلهاي دوهسته اي يك گيگا هرتز ايا در داخل سيپيو دوتاهسته ٥٠٠كيلوهرتزي قرار داده اند؟اگر اينجوره اين تقسيم كردن واقعا به سرعت پردازش كمك ميكنه؟من الان ايفون ٤دارم ايا سرعت سامسونگ دو هسته اي راقعا حدود ده برابر cpu معمولي يك گيگا هست؟از اينكه حوصله بخرج ميديد و منو راهنمايي ميكنيد ممنونم ببخشدي ايا قسمت دوم سوالم درپست اول جوابي داره يا دراين سايت نبايدمطرح شود؟
hanoo

پستتوسط Ilia » 11 ژوئن 2011, 08:50

Hanoo جان، اگر کامپیوترت سرعتش برایت مناسب است و با آن مشکلی نداری، پولت را نگه دار تا وقتی که دیگر از پس نیازهایت بر نیاید، آن موقع برو و عوضش کن. تا آن موقع، i7 هم جایش را به یک چیز قویتری خواهد داد.

کامپیوتری که نیازهای شما را بخوبی برآورده میکند را فقط به صرف اینکه یکی جدیدترش آمده عوض کردن، کار عقلانی‌ای نیست. مگر آنکه نمیدانی که با پولت چه کنی. :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliGhz » 11 ژوئن 2011, 09:18

hanoo نوشته است:[نمایش]
يك سوال ديگه هم دارم ايا امكان خريدن DVD نسخه بتاي ليون هست؟وايا لينكي باقابليت رزيوم واسه دانلود موجودهست؟

این پرسش‌تان را بهتر بود در این تاپیک مطرح می‌کردید:
viewtopic.php?f=4&t=2182

اما لاین رسما فقط از طریق Mac App Store عرضه می‌شود و تا کمتر از یک ماه دیگر در دسترس است. نسخه‌های بتای فعلی را هم قاعدتا باید بتوانید در تورنت پیدا کنید.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط m_16 » 11 ژوئن 2011, 14:04

همانطور که دوستان گفتن اگر واقعا کامپیوتر فعلی جوابگوی نیازتان است ارتقا ندهید ولی اگر قصد ارتقا دارید توصیه می کنم (تا اواسط july) صبر کنید تا آن زمان نسل جدید macbook air ها به بازار خواهد آمد که احتمالا از پردازنده ی sandy bridge استفاده می کنند و با توجه به اینکه شما با core 2due کمبودی حس نمی کنید بهتر است مک بوک ایر بگیرید تا علاوه بر زیبایی بیشتر سبک تر هم باشد. در آخر تصمیم نهایی با شماست.
در ضمن وقتی میگن cpu فلان موبایل 1gig دو هسته ای یعنی ۲تا هسته که هر کدوم ۱ گیگاهرتز قدرت دارند که در مجموع می شه ۲گیگاهرتز.
m_16

پست‌ها : 40

پستتوسط Ilia » 11 ژوئن 2011, 16:49

hanoo نوشته است:[نمایش]
من مك بوك پرو كورتو دوو دارم اما core i5 i7 هم هست اينها نشانگرچي هستند و چه فرقي با هم دارند…؟

نوشتن یک جواب که راحت بشود برای این سوال نوشت و فهم آن ساده باشد سخت است. این مقالهٔ خوبی در این باره است:
http://www.chotocheeta.com/2009/11/28/d ... rocessors/

و اینجا مقایسهٔ خوبی از مقایسهٔ سرعت آنها با هم (هر چند که کمی قدیمی است):
http://www.anandtech.com/show/2832/10

اما در خلاصه‌ همانطور هم که قبلا گفتم، عوض کردن و انتخاب کامپیوتر باید بسته به نیاز شما باشد تا آنچه که الان در بازار است. همینطور کامپیوترهای جدید ممکن است چیزهای جدید یا مشخصه‌های متفاوت داشته باشند که متمایزشان بکند و مسئله فقط تفاوت سرعت یا مدل پراسسورشان نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط hanoo » 17 ژوئن 2011, 05:52

ازتوجه تان واقعا ممنونم
hanoo

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 22 مهمان