انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات موردی در Mac OS X

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: مشکلات موردی در Mac OS X

پستتوسط AliGhz » 08 نوامبر 2011, 19:16

خب معما چو حل گشت آسان شود :-)

یک سرچی انجام دادم (http://tinyurl.com/bmufvwj) و محل تغییر کنتراست را فهمیدم (تصویر پیوست). نمی‌دانم چرا لغزندۀ! مربوطه کمی به سمت راست رفته و کنتراست را زیاد کرده بود و در نتیجه نوارها دیده نمی شدند. الان همه چیز به حالت عادی برگشت :-)

----------
جالبه که الان، تصویر پست قبلی هم درست دیده می شود؛ یعنی نوارها کاملند! بنابراین آن تصویر، اصلا نمی‌توانست مشکل را نشان بدهد!
پیوست‌ها
Screen Shot ۱۳۹۰-۰۸-۱۷ at ۱۸.۱۲.۴۲.png
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 08 نوامبر 2011, 19:36

حالا یک مورد دیگر:

اخیرا بارها پیش می‌آید که هنگام تایپ کردن، متن گیر می‌کند (انگار گیر یک پردازش سنگین باشد!). به عبارت دیگر، گاهی پیش می‌آید که پدیدار شدن کاراکترها روی صفحه، هم‌زمان و هم‌سرعت با فشار دادن کلیدها نیست.

در این مورد چه نظری دارید؟ فکر کنم در اسنولپرد چنین مشکلی نداشتم. بدی‌اش این است که بعضی وقت‌ها وسط تایپ متن گیر می‌کند و آن دایرۀ رنگارنگِ چرخان پدیدار می‌شود و باید صبر کنم تا گیرش رفع شود.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AmiN.D » 09 نوامبر 2011, 00:46

آقا داشتم مثه انسان کار میکردم یهو دیدم از ردیف بالا کلید های روشنایی و صدای کار نمیکنه بعد خواستم شات دوان کنم نمیشد هیچ کاری نکرد بعدنم مجبور شدم زوری با گرفتن دکمه پارو خاموپش کنیم:|
+اینکه دو سه روز صدای تق تق انگار یه چیز فلزی میخوره به لپ تاپ گاهی میاد!!!!!!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط ehs.ehsan » 09 نوامبر 2011, 13:15

امین جان حواست به هاردت باشه. مشکل اول احتمالا hard freeze هست و دومی هم به همون ربط داره. البته همه اینها "احتمالا" هست. در هر صورت بکاپ رو داشته باش.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط AmiN.D » 09 نوامبر 2011, 14:06

الان دارم پرمیشن هارو ریپیر میکنم.آخه ضربه ندیده که بگم از هارد هست..حالا به نظرتون جیکار کنم؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط AmiN.D » 10 نوامبر 2011, 16:22

شاید مسخره باشه اما فک میکنم از باتری..اما باتری که صدا نداره:|
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط nasraa » 11 نوامبر 2011, 10:09

درود به دوستان
با عذر خواهی اگر گفتگوی قبلی را می برم.
دو سه روزی هست که widget - weather برای مک بوک من کار نمی کند. وقتی هم آنرا برمی گردانم و روی accuweather.com کلیک میکنم وقتی safari باز می شود می خواهد با wwwa.accuweather.com به آن سایت برود که نمی تواند. و پیام زیر را میدهد:
Server Error in '/NWO' Application.

Configuration Error

Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: The browser or gateway element with ID 'safari1plus' cannot be found.

Source Error:

Line 4: -->
Line 5: <browsers>
Line 6: <browser refID="safari1plus">
Line 7: <controlAdapters>
Line 8: <adapter controlType="System.Web.UI.WebControls.Menu" adapterType="" />

Source File: \\adcfs4\data\AccuWeb2\pub2004\NWO\App_Browsers\BrowserFile.browser Line: 6

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:4.0.30319; ASP.NET Version:4.0.30319.1
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط nasraa » 13 نوامبر 2011, 22:17

هنوز مشکلم باقیست .
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط AmiN.D » 13 نوامبر 2011, 22:32

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
الان دارم پرمیشن هارو ریپیر میکنم.آخه ضربه ندیده که بگم از هارد هست..حالا به نظرتون جیکار کنم؟

دوستان مشکلات همچنان باقیس/کسی نرم افزار خوبی برای تست سخت افزار سراغ نداره؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ali.Tajik » 13 نوامبر 2011, 23:58

nasraa نوشته است:[نمایش]
درود به دوستان
با عذر خواهی اگر گفتگوی قبلی را می برم.
دو سه روزی هست که widget - weather برای مک بوک من کار نمی کند. وقتی هم آنرا برمی گردانم و روی accuweather.com کلیک میکنم وقتی safari باز می شود می خواهد با wwwa.accuweather.com به آن سایت برود که نمی تواند. و پیام زیر را میدهد:
Server Error in '/NWO' Application

سلام نصرا
اول آنکه این ابزارک پیش‌بینی وضع آب و هوا به صورت پیشفرض در لاین و تا آنجا که به خاطر دارم پلنگ و برفی‌اش همیشه متعلق به یاهو و Weather Channel بوده و هیچ وقت با Accuweather کاری نداشته. حالا نمی دانم شما کدام منظورتان است. برای اطمینان رفتم و نسخه‌ی "هواشناسی دقیق " اش را هم از صفحه خودشان گرفتم*، هیچ کدام نه سایت هایشان و نه ابزارک هایشان مشکلی نداشتند. دوم، این مشکل شما را نمی دانم از چه ناشی می شود، اما انگار که به تنظیمات مرورگرتان مربوط است، برای امتحان اگر که امکان یا حوصله‌اش را دارید، آدرسی که برنامه با سافاری شما را ارجاع می دهد، بر روی اپرا یا فایرفاکس کپی/پیست کنید، اگر که مشکل حل شد، سافاری را از منو بالا ریست بکنید : "Reset Safari"، یا در نهایت ابزارک را دوباره دانلود و نصب کنید.

Screen Shot 1390-08-22 at 10.21.12 PM.png
مقایسه ظاهری دو ابزارک

از اینجا به صفحه ابزارک ها دسترسی دارید:
http://www.apple.com/downloads/dashboard/information/

*.این Accuweather هم عجب Widget جالبی‌ست. حیف که یک مقدار در استفاده از رنگ‌ها افراط کرده. اما این‌طور که می‌گوید، قرار است امشب حول و حوش ساعت ۳ صبح باران ببارد تا ۴! حالا معلوم می‌شود!

Screen Shot 1390-08-22 at 10.41.29 PM.png
Accuweather Widget
Screen Shot 1390-08-22 at 10.41.29 PM.png (62.03 KiB) - بازدید 11394 بار

از اینجا می‌توانید این ابزارک را دانلود کنید (مستقیم دانلود می‌شود):
http://www.accuweather.com/adc2004/pub/images/interest/downloadcenter/AccuWeather_com.zip
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط nasraa » 14 نوامبر 2011, 01:39

ممنون علی عزیز
ولی منظورم همان ابزارک اصلی هواشناسی اپل هست که عکس آنرا در سمت راست گذاشتی. در سیستم پلنگ (قبل از برفی) آنرا accuweather ساپورت می کرد. من هم سیستم leopard استفاده می کنم.
سفری را ریست کردم درست نشد.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط Ali.Tajik » 14 نوامبر 2011, 17:37

درست می‌فرمایید، من از خاطرم رفته بود قیافه و عملکرد آن Widget را و آن ریست کردن سافاری هم بطبع کمکی نمی‌کرد. یک جستجوی مختصر، گویا که دردسر فراگیری است در سیستم عامل‌های پلنگ و ببر! نتیجه‌ای برایش پیدا نکردم، گویا هنوز تازه است این مشکل. بیشتر هم استفاده از برنامه‌های جایگزین را پیشنهاد کرده‌اند، که خب «خر‌ِ خودِ آدم نمی‌شود!»:

https://discussions.apple.com/thread/3479034?start=0&tstart=0
https://discussions.apple.com/message/16714505#16714505
http://www.cubeowner.com/forums/index.php?showtopic=14568

- در جست‌وجوها به این ترفند برخوردم، راست‌اش مشکلی را حل نمی‌کند ... اما، باحال است!
http://www.macworld.com/article/142465/2009/08/weatherdash.html
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط nasraa » 15 نوامبر 2011, 08:49

راستش من هم خیلی در وب برای این موضوع جستجو کردم ولی راه حلی پیدا نکردم. من فکر می کنم این موضوع می تواند هم بدلیل محدودیت های جدید اینترنتی ایران باشد و هم اشکالات / محدودیت های اینترنت سایت های خارجی برای ایران باشد.
ولی به هر حال این ابزارک را خیلی دوست داشتم. کاشکی دوباره کار کند.
باز هم ممنون.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط javadkh65 » 15 نوامبر 2011, 12:45

سلام nasraa شما ننوشته بودی از Leopard استفاده میکنی! تو پست یکی قبل از آخر این رو نوشتی! من Snow Leopard رو دقت نکردم اما توی Leopard این ویجت از AccuWeather.com استفاده میکرد (همونطوری که شما هم نوشتی) و امروز من از سر کنجکاوی تصمیم گرفتم برم توی Leopard و نگاه کنم که روی Leopard قدیمی من کار میکنه یا نه که البته کار نمیکرد. حتی پس از اتصال قندشکن هم کار نمیکرد.
پیوست‌ها
WW.jpg
WW2.jpg
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط nasraa » 16 نوامبر 2011, 00:14

ممنون
این ابزارک در leopard از wwwa.accumweather.com استفاده می کند. (wwwa)!
هفته پیش safari نمی توانست به آن برود و پیام خطا می داد. ولی حالا به سایت میرود و در قسمت بالا نوشته under construction و در قسمت پایین آن چیزهایی دیده میشود که مربوط به فیلتر شدن است.
نماد کاربر
nasraa

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان