انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات موردی در Mac OS X

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: مشکلات موردی در Mac OS X

پستتوسط nilean » 24 سپتامبر 2015, 23:33

123ali نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان....ایا برنامه ی notepad ++برای مک وجود دارد ؟ یا بجای اون از چی میشه استفاده کرد ؟(نوت پد پلاس پلاس واسه طراحی وب تو ویندوزه.)
ممنون

علی‌‌جان،
گاهی سوالی پیش میاد که احتیاج فوری به پاسخ‌اش داشته باشی و در این مواقع (در واقع در تمام اوقات) قدم اول جست‌وجو هست. شما اول باید سایت مادر این برنامه رو پیدا کنی که اینه:
https://notepad-plus-plus.org

دقیقا همین بالای صفحه اینطور نوشته شده که:
Notepad++ is a free (as in "free speech" and also as in "free beer") source code editor and Notepad replacement that supports several languages. Running in the MS Windows environment, its use is governed by GPL License.

همون‌طور که تو قسمت بولد شده می‌بینی؛ اشاره کرده که صرفا در محیط ویندوز قابل اجراست و اگه تو صفحه‌ی دانلود‌ها هم بری می‌بینی لینکی برای دانلود نسخه‌ی مک وجود نداره.

اما در مورد قسمت دوم سوالت هم به همین صورت می‌تونی به جواب برسی. یه جست‌وجوی ساده‌ی گوگل این نتایج رو برات به همراه داره که همگی در همین رابطه صحبت کردن:

با یه نگاه ساده‌ به این لینک‌ها که کمتر از نیم ساعت وقت می‌بره می‌تونی یه دید به نسبت خوب داشته باشی از نرم‌افزارهای جایگزین.

علی جان، این اولین سوال شما هست که من دارم پاسخ می‌دم چون به صورت کلی فروم رو صرفا از طریق خوراکش و خوراک‌خوان پیگیری می‌کنم هر روز.

این انجمن در تمام این سال‌ها یکی از بهترین‌ انجمن‌هایی بوده که دیدم. جو دوستانه‌ی حاکم، کاربران بسیار با سواد و پیگیر و هزار مورد دیگه دلیل اثبات این حرفمه. و خوب، می‌دونم باید قدرش رو دونست، باید به همین شکل حفظش کرد. می‌دونم تمام این کاربرها همگی انرژی محدودی برای پاسخ‌گویی به سوالات دارن و به همین دلیل، به شخصه ترجیحم اینه که تنها زمانی سوال بپرسم که تا حد امکان زیر و روی اینترنت رو جست‌وجو کردم و پاسخ مطمئنی پیدا نشده.

من نمی‌تونم به جای سایر اعضا صحبت کنم. فقط به شخصه می‌تونم بگم بر اساس خوراک انجمن، شاهد بودم که چه بخشی از این انرژی صرف پاسخ سوالات همین شکلی شده. و صمیمانه به عنوان یه کاربر مثل خودت، صرفا پیشنهاد می‌دم یک سری اصول ساده مثل همین و بی‌غلط نویسی و چند چیز دیگه رو رعایت کنیم.

همه‌ی چیزی که گفتم فقط به این دلیل بوده که آدم گاهی احساس می‌کنه حتما باید کاری کنه و یا چیزی بگه. امیدوارم جسارتی اگر بوده، تو و مابقی دوستان بر من ببخشین.
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط 123ali » 25 سپتامبر 2015, 02:26

خیلییییییییی ممنون نیلیان خانوم، لطف کردین
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط 123ali در 25 سپتامبر 2015, 13:00.
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط Ilia » 25 سپتامبر 2015, 04:43

نیلیان جان، بسیار از راهنماییت متشکرم. نوشته‌ات عالی بود.
ویرایش:
از آنجایی که این مبحث بسیار پراکنده و بزرگ شده است و هر از چندگاهی سؤالات تکراری در آن مطرح می‌شود، تصمیم ما بر آن شد که مبحث را قفل کنیم و در آینده مطالب مفید آن را به ویکی منتقل کنیم.
از کاربران گرامی هم خواهشمندیم پیش از طرح سوال جدید با استفاده از قابلیت جستجوی سایت به دنبال جواب سؤالات خود باشند.
با تشکر، مدیریت ایرماگ
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان