انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات موردی در Mac OS X

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: مشکلات موردی در Mac OS X

پستتوسط alireza3335 » 12 مه 2015, 13:50

هنگامی که به شبکه با کابل وصل هستم، وقتی که به Wi-Fi را روشن می‌کنم و به آن وصل می‌شوم، سپس که Wi-Fi را خاموش می‌کنم دیگر نمی‌توانم با کابل شبکه از اینترنت استفاده کنم تا اینکه restart نمایم. هنگام قطع و وصل شدن وای‌فای نیز کابل شبکه را جدا نمی‌کنم. آیا راهی وجود دارد که بدون restart بتوانم از اینترنت با کابل استفاده کنم؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط AmiN.D » 13 مه 2015, 12:22

وقتی wifi قطع میشه، شما با کابلتون به روتر دسترسی دارید؟ پینگی از روتر دریافت میکنید؟ تنظیمات آی پی مربوط به کابل رو روی حالت اتومات قرار دادید یا نه؟
پینگ و از network utility میتونید چک کنید. معمولا ادرس روتر ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ هست
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

مشکل با os x yosemite

پستتوسط Neda2 » 27 مه 2015, 16:33

سلام
از وقتی سیستمم رو به yosemite آپدیت کردم نمیدونم چرا با کوچکترین تغییر گرافیکی تو صفحه ام کل سیستم ری استارت میشه مثلا وقتی
میخوام از یک پنجره به سافاری برم یا تو اپلیکیشن یه برنامه باز کنم.
گاهی هم اسپیکرم خرت خرت میکنه و صداش قطع میشه و باید لبتاب رو به دور ببندم و باز کنم تا صدا دوباره برگرده
قبلا فکر میکردم شاید مشکل از update بوده ولی وقتی از دی وی دی هم آپدیت کردم و درایو رو فرمت کردم بازم همین مشکل رو دارم به نظرتون باید yosmite رو پاک کنم و دوباره lion بریزم؟
سیستمم هم model identifier: mac book pro 6.2
Neda2

پست‌ها : 5

پستتوسط Ilia » 27 مه 2015, 17:43

ندا جان به ایرماگ خوش آمدی.

شما SMC دستگاهت را مطابق لینک زیر آپدیت کن و ببین که درست میشود یا نه:
viewtopic.php?p=41431#p41431
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: مشکل با os x yosemite

پستتوسط AmiN.D » 28 مه 2015, 00:19

Neda2 نوشته است:[نمایش]
سلام
از وقتی سیستمم رو به yosemite آپدیت کردم نمیدونم چرا با کوچکترین تغییر گرافیکی تو صفحه ام کل سیستم ری استارت میشه مثلا وقتی
میخوام از یک پنجره به سافاری برم یا تو اپلیکیشن یه برنامه باز کنم.
گاهی هم اسپیکرم خرت خرت میکنه و صداش قطع میشه و باید لبتاب رو به دور ببندم و باز کنم تا صدا دوباره برگرده
قبلا فکر میکردم شاید مشکل از update بوده ولی وقتی از دی وی دی هم آپدیت کردم و درایو رو فرمت کردم بازم همین مشکل رو دارم به نظرتون باید yosmite رو پاک کنم و دوباره lion بریزم؟
سیستمم هم model identifier: mac book pro 6.2

احیانا مدل مک بوکتون برای سال ۲۰۱۰ - ۲۰۱۱ نیست؟ چون ۶.۲ یعنی اواسط ۲۰۱۰
باید عرض کنم که متاسفانه فکر کنم به جمع کرنل پنیکی ها پیوستید! دیر یا زود باید اینجوری میشد....

از اینجا دنبال کنید : viewtopic.php?f=27&t=2620&p=45146&hilit=kernel+panic#p45146

--

ایلیا جان فکر کنم ایشون مشکل kernel panic ,دارند.
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Neda2 » 28 مه 2015, 01:56

سلام ممنون
Smc سیستم من 1.58f16 بود که باید به 17 آپدیت میکردم دانلودش کردم اینستال کرد بعدشم ری استارت ولی باز همون 16 رو تو اینفو نشون میده!!!
من خیلی از smc سر رشته ندارم مربوط به گرافیک دستگاهه؟ و اینکه به نظر شما این یه پله آپدیت انقدر تاثیر داره؟ چون متاسفانه از وقتی که سیستمم رو دوباره ریختم این مشکل ری استارت شدن اونم با کوچکترین تغییر گرافیکی زیاد شده و اعصابمو حسابی بهم ریخته...
Neda2

پستتوسط Neda2 » 28 مه 2015, 01:58

امین جان بله مید 2010
راه حلش چیه؟ چه کنم حالا.... :(
Neda2

پستتوسط Ilia » 28 مه 2015, 03:05

ندا جان،

در آن لینکی که دادم راه انجام ریست کردن SMC را لطفا انجام بدهید. کار مشکلی نیست. احیانا اگر هم مانیتور خارجی به مکتان وصل است موقتا جدایش کنید.

از جایی که شما مشکل صدا هم دارید واین موضوع بلافاصله بعد از نصب سیستم جدید پیش آمده، ممکن است که مشکل آن نباشد.

امین جان، مسلما این کرنال پنیک است. اما من هنوز مطمئن نیستم که علتش آن باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AmiN.D » 28 مه 2015, 11:23

امین جان بله مید 2010

اگه این مشکل کرنل پنیک از گرافیک دستگاه باشه، متاسفانه راه حل و درمان قطعی نداره(به خصوص اگر ایران باشید. لینکی که دادم پست قبل و دنبال کنید)
به خاطر همین و برای اطمینان گفتم که وقتی مک بالا میاد کاری نکنید، برنامه ای مثل maps و باز کنید و کمی باهاش کار کنید و ببینید چی اتفاقی می افته؟( چون برنامه ی maps به گرافیک nvidia نیاز داره و مجبوره سوییچ کنه و چون نمیتونه ریستارت میشه) یا برنامه ی فتوشاپ اگر نصب هست و اجرا کنیدو کار کنید.
یا Photo Booth که خود مک داره.
-
Ilia نوشته است:[نمایش]

امین جان، مسلما این کرنال پنیک است. اما من هنوز مطمئن نیستم که علتش آن باشد.

من هم دقیقا این مشکلات و در یوسیتیمی با سافاری داشتم. روی لئوپارد اما نه. یا مثلا اپلکیشن تورنت وقتی quit میکردم تووی لئوپارد مشکل نداشت ولی اینجا داشت. به خاطر همین حدس زیادم همین کرنل پنیک گرافیکی در مدل های ۲۰۱۰-۲۰۱۱ هستش به خصوص که مدل مک بوک هم ۲۰۱۰ (مثل مک خودم هست). البته امیدوارم که من اشتباه کنم و با smc ریست درست شه.
البته قطعی صدا یه چیز مجزا هست که قبلا تو فروم گفته شه و فقط مربوط به مک بوک های ۲۰۱۰-۱۱ نمیشه.
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Neda2 » 28 مه 2015, 13:41

پس با این تفاسیر اگر smc ریست کنم و هنوز مشکلم پا برجا باشه هیچ راه حلی نداره؟
یعنی لب تابم بدم خروس قندی بگیرم دیگه :D
شرکت هایا دفاتر تعمیراتی که تو ایران هستند از نظر سخت افزاری کاری نمیتونند انجام بدن که این مشکل رفع بشه؟حالا صداش رو با یکی دوبار باز و بسته کردن میشه حل کرد ولی اینکه با یه تغییر گرافیکی کوچیک ریستارت میکنه رسما لبتاپ بلا استفاده میشه...
Neda2

پستتوسط Amir_S » 28 مه 2015, 14:38

مشکل صدا رو قبلا در موردش بحث کردیم و ایراد از یکی از برنامه هایی ه که داره اجرا میشه و من حدس میزنم که مثل خیلی از مردم ایران وایبر داشته باشید و مشکل از اون باشه، ولی اگه دلیل کرنل پنیک مشکل کارت گرافیک باشه، متاسفانه تقریبا هیچ کاری نمیشه کرد و البته بهتره اون تاپیکی رو که امین آدرس داده برای راه حل های عملی که جلوی سوییچ بین دو کارت رو میگیرن مرور کنید، هرچند که فکر میکنم تو یوسمیتی کار نکنن :(
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Neda2 » 28 مه 2015, 15:25

نه من رو مکم وایبر ندارم
Neda2

پستتوسط AmiN.D » 28 مه 2015, 22:13

نه امیر جان اون برنامه روی یوسیتیمی هم کار میکنه و من استفاده میکنم اون ورژنی که علی رستگار عزیز فکر کنم اپلود کردن و بگیرید.
در مورد صدا نیاز به ریستارت نیست. برین توو قسمت sound بعد قسمت sound effect یه level بالا پایین کنید alret and output و تیک play user
و هم یه بار بردارید و بزارید.( برای من جواب میده- قبلش یه اهنگ پلی کنید)
خروس قندی که نمیدونم اما برای منی که بازی نمیکنم جواب میدهو. فتوشاپ اینارو با همون برنامه که علی گفته باز میکنم. اما خب خیلی حس خوبی نمیده که بدونی گرافیک نداری در واقع و آن بورد هست.
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ali.Rastegar » 29 مه 2015, 00:51

امین جان بله مید 2010

این نسخه‌ای که امین عزیز می‌گوید:
viewtopic.php?p=40349#p40349
باید در تنظیمات حتما روی Integrated Only بگذارید که از کارت گرافیک Discrete که باعث کرنل پنیک می‌شود استفاده نشود.
(نسخهٔ ۲٫۲٫۱ را از فایل پیوست داخل انجمن بگیرید، لینک Majorgeeks به نسخه ۲٫۳ به‌روز شده است که دیگر به طور دائم روی گرافیک Integrated نمی‌ماند).
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AmiN.D » 30 ژوئن 2015, 22:59

امروز کار عادی انجام میشد که یهو دیدم دور فن ها به شدت رفت بالا
اکتیوتی نشون داد که kernel _task داره ۳۶۵٪ سی پی یو مصرف میکنه. سعی کردم همه ی برنامه هارو ببندم. اما به علت داغی زیاد، خاموش شد. بعد که روشن کردم دیدم کلا تاریخ دستگاه به هم ریخته . کمی باز به محض روشن کردن و بالا اومدن شروع کرد با دور بالا کار کردن. اما زود تموم شد کارش و منم دیگه smc و ریست نکردم.
به نظرتون جدی هست؟
پ ن: در واقع هیچی به مک وصل نبود و باتری من هم توو اون لحظه ۱۰ ٪ بودو میخواستم خالی شه کامل که کالیبره کنم.
iPhone 5s
AmiN.D

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان