انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات موردی در Mac OS X

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

مک حافظهٔ فیل دارد

پستتوسط Behnam » 10 آوریل 2011, 21:15

چند سال پیش تلویزیون پسرکی را نشان می‌داد که از سر شیطنت بچه فیلی را آزار می‌داد. صحنهٔ بعدی مرد میان‌سالی را نشان می‌داد که برای بهتر گرفتن عکس یادگاری به صف فیل‌هایی که در خیابان حرکت می‌کردند نزدیک‌تر شد که ناگهان یک فیل پر هیبت با خرطومش یک توسیلی محکم به او زد!
کل داستان و ماجرا در خاطرم نمانده ولی این صحنه به خوبی در یادم مانده چون بلافاصله مرا یه یاد مکینتاش انداخت!
بله. حافظهٔ فیل. این اولین چیزی هست که به نظرم می‌رسد. و این حافظه در فایل‌هایی نگه داشته می‌شود که معمولاً نامرئی هستند و اگر هم مرئی شوند لزوماً نام و هویت آنها نشانگر فایل‌های مرئی نخواهند بود. بخصوص این در مورد فایل‌هایی که در سطح سیستم عمل می‌کنند صادق است. البته من این را از روی دانش نمی‌گویم. برداشت تجربی من است.
بهترین پرهیز از این توسیلی خوردن ها این است که هر جا که ممکن است، فایلی را که تغییر می‌دهی تغییر نام هم بده. من برای خودم یک پسوند عددی تاریخ را انتخاب کرده‌ام. مثلاً picture.jpg می‌شود picture0410.jpg. فردا که باز تغییری در آن بدهم می‌شود picture0411. این پسوند می‌تواند هر چیز دیگری باشد که به کارت بهتر بخورد. ولی مهم این است که نسخهٔ قبلی نسبت به نسخهٔ بعدی هویت متفاوتی داشته باشد.
این برای پرهیز بود. برای رفع شر از کشه‌های ماندگار، من معمولاً از OnyX استفاده می‌کنم.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Not Responding

پستتوسط AliGhz » 05 مه 2011, 02:26

مدتی است که بعضی از برنامه‌ها، بعضی مواقع Not Responfing می‌شوند:

- Mac App Store در زمان اجرا، و زمانی که روی هر آیتم بالای پنجره مثل Purchased کلیک می‌کنم. مدتی باید بگذرد تا دوباره به حالت عادی برگردد.*

- Font Book در زمان اجرا، و باعث می‌شود سی‌پی‌یو تقریبا ۱۰۰٪ کار کنند و فن‌ها حسابی به صدا درآیند. البته خود این برنامه توان سی‌پی‌یو را نمی‌گیرد؛ بلکه با اجرایش این اتفاق می‌افتد و همۀ برنامه‌های دیگر که با فونت سر و کار دارند (حتی همین تایپ کردن الان) کند می‌شوند. این هم پس از کمی عادی می‌شود.

Permission-ها را با Onyx درست کردم. اما اثری نداشت. کسی می‌تواند بگوید که علت از چه می‌تواند باشد و راه حلش چیست؟

------------------
* در مورد مک اپ استور، مشکل از زمانی شروع شد که بیشتر از یک ماه پیش، برنامه‌ای را خریدم و چون حجمش زیاد بود، گذاشتم دانلود کنم. حدود نیم ساعت بعد برگشتم و دیدم آنتی‌فیلتر از کار افتاده بود و برنامه هم نصفه دانلود شده بود. آن را Resume کردم و در کادر جست‌وجو، نام برنامۀ دیگری را وارد کردم که آن را هم دانلود کنم. در همین حین، مک‌ اپ استور Not Responding شد و چندین بار آن را Force Quit کردم. و از همان موقع این رفتار را دارد و درست نشده. کاری را هم که اینجا گفته شده بود انجام دادم اما درست نشد: https://discussions.apple.com/message/1 ... D=13360942
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: Not Responding

پستتوسط Ilia » 05 مه 2011, 06:12

Mac App Store کلا زیادی کند است. بعضی وقتها کلی حوصلهٔ من را سر میبرد.

ببین چقدر فانت نصب داری. برای امتحان هم شده، تمام آنهایی را که خودت نصب کرده‌ای را خارج و زیپ و پاک کن و ببین که کامپیوترت بعد از restart درست میشود یا نه. شاید فانت خرابی داری که سیستمت را دچار مشکل کرده.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

مشکلات موردی در Mac OS X

پستتوسط mamadreza7 » 22 مه 2011, 13:30

سلام خدمت دوستانم !!من جدیداً خیلی‌ مشکلای مختلفی‌ با مکینتاشم پیدا کردم!!الان تو این تولبار یک عکس اشتباهی‌ اومدی اما هرکاری می‌کنم نمیتونم پاکش کنم!! قبلان میکشیدمش کنار پاک میشد اما الان نمی‌شه!!
mamadreza7

پست‌ها : 138

Re: place

پستتوسط mamadreza7 » 22 مه 2011, 14:18

اینم عکسش
پیوست‌ها
Screen shot 2011-05-22 at 1.25.33 PM.png
Screen shot 2011-05-22 at 1.25.33 PM.png (45.78 KiB) - بازدید 12618 بار
mamadreza7

پستتوسط mamadreza7 » 22 مه 2011, 14:19

اینم verify disk permissions اصلا عادی نیست :-( داره عصبیم میکنی
پیوست‌ها
Screen shot 2011-05-22 at 1.45.06 PM.png
mamadreza7

پستتوسط Ilia » 22 مه 2011, 17:11

قبلا میشد همینطوری کشید و انداختش بیرون، اما الان بایستی دکمهٔ command را نگه داری و بعد آنرا بکشی بیرون.

برای دومی هم بزن روی دکمهٔ Repair Disk Permissions. چیز مهمی نیست، عصبی نشو. :-)

علت آنکه چیزهایی که نمیخواهی به آن لیست Place اضافه میشوند احتمالا این است که وقتی در فایندر هستی، اگر اشتباها بزنی روی Command + t آن چیزی که select است به آن لیست اضافه میشود.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط mamadreza7 » 22 مه 2011, 18:20

مرسی‌ واسه رهنمأییت!!شما همیشه جواب داشتین مرسی‌ از اطلاعات پرتون
mamadreza7

مشکل با configd

پستتوسط Mehdi.y » 24 ژوئن 2011, 23:27

با سلام
مشکل عجیبی که با مک پیدا کردم مربوط به زمان در سفر بودن بود. چون دسترسی به اینترنت نبود در Activity Monitor فایل یا برنامه configd تمامی cpu را مشغول می‌کرد بطوری به خاطر گرمای تولید شده مجبور به خاموش کردن لپتاب شدم اما وقتی به اینترنت وصل شد همه چیز به حالت عادی درآمد از سر کنجکاوی چند بار اینترنت را قطع کردم و پس از ریستارت دوباره این مشکل پدیدار شد اما با اتصال به اینترنت مجددا برطرف شد. کسی از دوستان علت آن را می‌داند.
با تشکر
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پاک شدن سیستم عامل

پستتوسط reza388 » 28 ژوئن 2011, 15:58

با سلام خدمت اساتید
دوستان بنده می خواستم روی مک بوک ویندوز نصب کنم که متاسفانه دیگه نه ویندوز بالا اومد و نه مک ممنون می شوم راهنمایی کنید چگونه می توانم دوباره از نو پارتیسن بندی کنم و مک را نصب کنم من مک 10.6.3 هک شده را دانلود کردم ولی روی apple یک علامت ایست می زند و مراحل ادامه پیدا نمی کند ممنون می شوم راهنمایی کنید.
با تشکر
reza388

پست‌ها : 1

Re: مشکل Password در Mac Os X

پستتوسط browman » 14 ژوئیه 2011, 23:10

من password مک بوک پروم رو هرچی میزنم قبول نمیکنه(قبل از اومدن سیستم عامل)یعنی نمیتونم هیچ کاری باهاش بکنم.وقتی روشنش میکنم برای استفاده از computer رمز میخواد. چی کار میشه کرد؟
browman

پست‌ها : 4

پستتوسط Ilia » 15 ژوئیه 2011, 02:55

این را ببین:
viewtopic.php?f=20&t=1924
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط browman » 15 ژوئیه 2011, 20:12

تشکر خیلی زیاد از کمکتون.فکر کنم منم باید بگم دیسک رو واسم بفرستن.راه دیگه ای نداره که بشه دیسکش رو گیر اورد؟
browman

پستتوسط Ilia » 15 ژوئیه 2011, 20:23

این دو حالت داره. یا بطور معمولی برایش پسورد گذاشته‌ای یا اند که با همانطور که اینجا توضیح داده شده بود، با یک دیسک اینستالر لئوپارد یا اسنولئوپارد یا دیسک اصلی کامپیوتر راحت میشود ریستش کرد. اما اگر روی Firmware آن پسورد گذاشته باشی یا شند آنرا به این راحتی‌ها نمیشود برداشت.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط browman » 18 ژوئیه 2011, 17:08

firmware رو چطوری پسورد میزارن؟ آخه من یه کارایی توقسمت پسورد کردم ولی نمیدونم firmware بود یا نه .از اون به بعد هم بود که دیگه پسورد رو قبول نکرد!!
browman

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 23 مهمان