انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات موردی در Mac OS X

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: مشکلات موردی در Mac OS X

پستتوسط saeidk » 04 اوت 2014, 10:29

apple نوشته است:[نمایش]
سلام
آیا راهی برای خاموش کردن گرافیک nvidia در ویندوز ۷ بر روی مک بوک ‍پرو مدل ۲۰۱۰(۱۵ اینچی)واستفاده ویندوز فقط از گرافیک مجتمع اینتل وجود دارد؟
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

همین موضوع فکر کنم باشه:
viewtopic.php?f=27&t=2620&start=105
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط AmiN.D » 11 اوت 2014, 00:07

چند هفته هست که مک من به شدت داغ میکنه! دور فن ها ۴۰۰۰ میرسن. اصن همچین چیزی و ندیده بودم در حین کار عادی باهاش در طی ۵ سال! اکتیویتی مانیتور و چک میکنم هیچ برنامه ای نیست که cpu m و به کار گرفته باشه! جای خودشم هم جای گرمی نیست و جریان هوا وجود داره. برنامه ی جدید هم نصب نکردم. مشکل از کجاس؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 اوت 2014, 00:48

امین جان با برنامه‌هایی مثل iStat Menus چک کن ببین قطعه خاصی بیش از حد داغ میشه یا نه؟ معمولا علاوه بر CPU میشه حرارت GPU و HDD رو هم دید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AmiN.D » 11 اوت 2014, 01:06

برنامه رو دارم. هارد ۴۰
cpu 63
cup heat sink 53
base 1-40/ base 2- 40/ base 3-38
gpu 57
diod 60
-
fan speed 3700 - 4100
--
اگر قطعه ای بیش از حد داغ بشه ، راه حلش چی هست؟ توصیه میکنید من باز کنم و گردگیری کنم؟ تابه حال نکردم اینکارو
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط .SorousH. » 11 اوت 2014, 03:22

درود
دوستان مدتیه که رمم از حد نرمال و یا به عبارتی از حد همیشگیش بیشتر مشغول و مصرف میشه
از اکتیویتی مانیتور چک کردم... پروسه ی kernel_task بیشترین مصرف رو که یک گیگ هست رو به خودش اختصاص داده
کسی میدونه این kernel_task چیه و اشغال این حد از فضای رم توسط این پروسه عادیه یا نه؟
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Strasboorg » 13 اوت 2014, 18:11

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
چند هفته هست که مک من به شدت داغ میکنه! دور فن ها ۴۰۰۰ میرسن. اصن همچین چیزی و ندیده بودم در حین کار عادی باهاش در طی ۵ سال! اکتیویتی مانیتور و چک میکنم هیچ برنامه ای نیست که cpu m و به کار گرفته باشه! جای خودشم هم جای گرمی نیست و جریان هوا وجود داره. برنامه ی جدید هم نصب نکردم. مشکل از کجاس؟

دقیقا برای منم چند وقته همین مشکل رو داره ، با برنامه‌ها هم که چک میکنم همه چیز نرمال ه ولی دور فن وقتی در حال شارژ باتری هست خیلی بالا میره و دستگاه شدیدا داغ میشه
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط AmiN.D » 13 اوت 2014, 18:44

Strasboorg نوشته است:[نمایش]

دقیقا برای منم چند وقته همین مشکل رو داره ، با برنامه‌ها هم که چک میکنم همه چیز نرمال ه ولی دور فن وقتی در حال شارژ باتری هست خیلی بالا میره و دستگاه شدیدا داغ میشه

فکر کنم مک شماهم داستان kernel panic براش پیش اومده بود چند روز پیش. امیدوارم عمر دستگاه های ما رو به اتمام نباشه. من فردا پسفردا به محض تهیه یک اسپری هوا، میخوام فن هارو تمیز کنم. احتمال میدم که گرد و خاک به خاطر استفاده طی این همه سال جلو راه های عبور هوا رو گرفته باشه.
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط sadeghi » 13 اوت 2014, 22:36

مک شما واقعا داغ می شود یا فقط دور فن ها بی دلیل بالا می رود؟ اگر مشکل بالارفتن بی دلیل دور فن هاست ریست کردن SMC ممکن است مشکل را حل کند. من خودم همین مساله را با آیمک داشتم و از این طریق حل شد. روشش را در لینک زیر توضیح داده:

http://support.apple.com/kb/HT3964?view ... cale=en_US
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط AmiN.D » 01 سپتامبر 2014, 21:11

صب مك و اسليپ كردم و الان كه اوكدم همش همگ ميكنه و دور فن بالا ميره، سه بار هارد ريست كردم بازم لاگين ميكنم همينه وضع، اكتيويتي هم همه چيز نرماله، اما حتي safari هم باز نميشه :|
حتي شات داون هم ٤ دقيقه طول ميكشه
يه بارم بالا نميومد كه آدابتور زدم و منتءر موندم، كش عارو پاك كردم، اصن نميدونم چي ممكنه باشه، پريميشن هم ريپير كردم
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Amir_S » 08 سپتامبر 2014, 19:49

من باز به یه مشکل عجیب و غریب برخوردم، تصویر زیر رو از قسمت wifiی System Information گرفتم:
Screen Shot ۱۳۹۳-۰۶-۱۷ at ۱۹.۱۵.۴۵.png

خوب طبیعی‌ه که پروتکل های a/b/g/n رو میشناسه و یه سری کانال رو هم ساپورت میکنه از جمله ۱ تا ۱۳ که کانال های رایج هستند.
اما مشکل من از اینجا شروع میشه که استاد راهنمای من دو تا روتر جدید برای آزمایشگاه گرفته که هردو روی n (یکی دو و نیم و یکی پنج گیگاهرتز) تنظیم شدن و فقط برای دانشجو های خودش با گرفتن آدرس مک اجازه دسترسی میده… بقیه مشکلی باهاش ندارن، ولی من وقتی میخوام به هرکدوم از این دو تا وصل بشم، بلافاصله (یعنی کمتر از یک ثانیه تلاش میکنه) بعد از زدن پسورد خطای time out میده و بعد هم کلا هیچ شبکه ای رو نمیبینه!!!
اما بعد که میام خونه و یا میرم سر کار و یه ری استارت می کنم درست میشه… با ایرپورت خودم توی خونه و با همه حالات (a/b/g/n و n 2.4Ghz و n5Ghz) امتحان کردم و مشکلی نداره!
امروز که اونجا بودم همین صفحه بالا رو چک کردم، دیدم علاوه بر کشور که از مالزی (به خاطر تنظیم ایرپورت خونه) به ایران تغییر کرده بود، کلا ساپورت پروتکل n رو نداشتم و فقط a/b/g بود! کانال ها هم فقط۱۴۹, ۱۵۳, ۱۵۷, ۱۶۱ بودن!
این رو هم بگم که وقتی اونجا هستم، بعد از بار اول تلاش برای کانکت شدن، دیگه حتی با ری استارت کردن یا ریست کردن P-RAM (تو چند تا سایت خارجی برای مواقعی که شبکه ها دیده نمیشه پیشنهاد شده بود) هم دیگه هیچ جایی رو نشون نمیده، ولی روز بعد که دوباره میرم (وقبلش یه جای دیگه به شبکه وصل شدم) دوباره همه شبکه های موجود رو میبینم!!!
دوستان اگه نظری یا پیشنهادی برای تست کردن دارن، لطفا تا فردا عصر که دوباره میرم مطرح کنند.
پ.ن: دو این دو روزی که تست کردم، اول تو موریکس بودم و بعد از اینکه ری استارت جواب نداد، به یوسمیتی هم رفتم و اونجا هم از همون اول نشون نمیداد و system information هم به همین شرح بالا (بدون n و کانال های ۱-۱۳) بود!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Amir_S » 09 سپتامبر 2014, 15:09

الان مجددا دانشگاه هستم و همچنان همون مشکل وجود داره… با این تفاوت که این بار از همون اول هیچ شبکه ای رو نشون نمیده!
پ.ن: کانال هایی که الان فعال هستند رو در پست قبلی ویرایش کردم.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 09 سپتامبر 2014, 21:06

خیلی وقتها داخل diagnostic report ساخته شده (برای وقتی ایرپورت درست کار نمیکنه) اطلاعات مفیدی هست. اون رو چک کرده ای؟
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Amir_S » 09 سپتامبر 2014, 21:27

حتما دفعه بعدی که برم چک می کنم (نمیدنم چی شد که دفعه قبلی وسط‌ش ولش کردم)
اما چیزی که امروز متوجه شدم اینه که کلا این مشکل رو تو دانشگاه دارم! حتی تو کتابخونه مرکزی که تو یه ساختمون دیگه ست به محض اینکه بعد از ری استارت ایر پورت رو روشن کردم و روی یکی از شبکه ها (که اون مال آزمایشگاه توشون نبود)کلیک کردم بازم این اتفاق افتاد! فکر کنم یه روز کلا برم برای کشف این مشکل :)
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 12 سپتامبر 2014, 15:58

صب مك و اسليپ كردم و الان كه اوكدم همش همگ ميكنه و دور فن بالا ميره، سه بار هارد ريست كردم بازم لاگين ميكنم همينه وضع، اكتيويتي هم همه چيز نرماله، اما حتي safari هم باز نميشه :|
حتي شات داون هم ٤ دقيقه طول ميكشه
يه بارم بالا نميومد كه آدابتور زدم و منتءر موندم، كش عارو پاك كردم، اصن نميدونم چي ممكنه باشه، پريميشن هم ريپير كردم

سیستم عامل رو اپدیت کردم . هیچی روش نصب نیست اولا بوتش ۴۰ ثانیه طول میشکید. با شارژر خودم که اوضاعش جالب نیست شارژش کردم و بعدن دوباره روشن کردم. الان حدود ۲ دقیقه طول میشکه تا بوت شه! هیچ چیزم نصب نیست.. چه باید کرد؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ilia » 12 سپتامبر 2014, 16:52

آیا منظورت از اینکه آپدیت کردی اینه که هارد رو به کل فرمت کرده و سیستم جدیدتری رویش نصب کرده‌ای؟ یا فقط سیستم قبلی که بود را آپدیت کردی؟

بهر صورت، عکس از علل که بوت شدن ممکنه طول بکشه اینه که شاید سیستم ممکنه که سعی در چک کردن و تعمیر هاردت داشته باشه که در این حالت خوبه که به حال خودش بگذاری تا کارش رو که ممکنه خیلی هم طول بکشه تموم کنه.

من اگر جای شما بودم، برای اطمینان از اینکه مشکل از کجاست، سیستم رو روی یک هارد خارجی نصب میکردم و کامپیوتر رو از روی اون راه می‌انداختم تا علت مشکل رو بهتر بتونم حدس بزنم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 48 مهمان