انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات موردی در Mac OS X

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: مشکلات موردی در Mac OS X

پستتوسط Pooria Azimi » 28 مارس 2014, 02:41

OCSP یعنی Online Certificate Status Protocol و d آخر هم یعنی daemon (برنامه ای که در پس زمینه اجرا میشه و سرویس میده). این برنامه کارش اینه که certificate های جدید (مثلاً برای HTTPS) رو دانلود کنه و ببینه کدومها شون منقضی شده ان. از این نظر کار این سرویس خیلی مفیده. اما از نظر این که دائم داره کار میکنه خیلی آزاردهنده ست و من هم ماهها باهاش مشکل داشتم.

یکی از روشها حذف فایلهای کش سرتیفیکت هاست:
/var/db/crls/crlcache.db
/var/db/crls/ocspcache.db
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Behnam » 28 مارس 2014, 02:49

اصلاً در دامنهٔ دانش من نیست ولی ظاهراً مشکلی هست که دیگران هم دارند و یکی از آنها این راه حل را پیدا کرده است:
"So it turns out the problem is Apple is having problems with their online OCSP & CRL servers for their certificates.
Turning off CRL & OCSP checking in the Certificates Preferences in Keychain Access solved the problem."
It seems to be working for me! (until the next update)

لینک مباحث هم اینجاست:
https://discussions.apple.com/message/23733308#23733308
خلاصه می‌گوید اگر در Keychain Access (در Applications<Utilities) در بخش گزینهٔ Certificates آن ocsp (یا ocspd) را «خاموش» کنی مشکل حل می‌شود. راستش من درست متوجه نشدم منظورش از «خاموش» کردن چه بود. اگر منظور delete کردن باشد بهتر است محتاطانه عمل کرد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Behnam » 28 مارس 2014, 02:50

مرسی پوریا پست تو را ندیده بودم!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط the end » 28 مارس 2014, 10:01

از آقا پوریا و آقا بهنام تشکر میکنم پاکش کردم ظاهرا دیگه چیزی نمیگیره این آقای ocspd، ازتون ممنونم
نماد کاربر
the end

پست‌ها : 65

پستتوسط Arzhang » 27 آوریل 2014, 13:17

من قبلاً مشکلی در ظاهر شدن پیام در موقع روشن کردن کامپیوتر داشتم که این‌جا مطرح کرده‌ بودم:
viewtopic.php?f=3&t=1832&p=38155&hilit=printer+agent#p38155
در آن زمان با نصب فایروال مشکلم حل شده بود اما حالا به دلیل ناهم‌خوانی لیتل اسنیچ با موریکس، نتوانسته‌ بودم آن را دوباره نصب کنم بنابراین بدون فایروال ماندم و با آپدیت درایور پرینترم، پیامی به نام PrinterAgent در هر بار روشن کردن ظاهر می‌شد. با جست‌وجویی در اینترنت متوجه شدم که با نصب برخی پرینترهای اچ‌پی این پیام ظاهر می‌شود و راه حلش را این‌جا یافتم:
https://discussions.apple.com/thread/3546424
به زبان ساده می‌گوید باید به لایبرری یوزر بروید و در آن‌جا در فولدر LaunchAgents فایل com.hp.printeragent.plist را پاک کنید و از شر این عامل مزاحم راحت شوید! نوشتم که اگر دیگران هم به کارشان آمد استفاده کنند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Mehdizadeh » 28 آوریل 2014, 00:15

سلام
بعضی مواقع که هاردِ اکسترنال رو اجکت میکنم ، سیستمم ری استارت میشه
علتش چیه ؟

ممنون
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط alireza3335 » 28 آوریل 2014, 20:20

وقتی داشتم این پست را می‌خواندم گفتم چه اتفاقات عجیب و غریبی بعضی وقت‌ها برای افراد رخ می‌ده که دقیقا چند دقیقه بعد این اتفاق برای خودمن نیز رخ داد!
بنده همزمان بدون وصل بودن مک بوک به برق داشتم از دو پورت USB خروجی می‌گرفتم که با eject هارد اکسترنال به یکباره سیستم ری استارت کرد و یک پیغام نیز مبنی بر وجود یک مشکل به خاطر خاموش دادن نشان داد که مطرح نکرده بود چه مشکلیه.

روی ۱۰،۹،۲ هستم.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Mehdizadeh » 29 آوریل 2014, 15:46

ظاهرا از برنامه ی tuxera ntfs هستش
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط Arzhang » 30 ژوئن 2014, 15:35

مشکل درباره‌ی Reopen windows when logging back in
من از وقتی به موریکس آمده‌ام، هر چند وقت یک بار که سیستم را شات داون می‌کنم، پس از روشن کردن دوباره پنجره‌های برنامه‌ها را برایم باز می‌کند. طبیعی‌ست که تیک Reopen windows when logging back in را برمی‌دارم اما مشکل هر از گاهی برمی‌گردد. کاملاً بی‌حساب و کتاب. حتی یک برنامک در Automator درست کرده‌ام که کل برنامه‌ها را Quit می‌کند و پیش از شات داون اجرا می‌کنم. دستور ساخت این برنامک را از این‌جا http://osxdaily.com/2013/06/02/quit-all-applications-mac-os-x/ گرفتم و آن را ساختم. این برنامک هم بگیر نگیر دارد. گاهی همه‌ی برنامه‌ها را خارج نمی‌کند و گاهی یکی دو بار که اجرا می‌کنم، کارش را می‌کند. اما از موضوع این برنامک که بگذریم، آیا واقعاً مشکل در چه می‌تواند باشد؟ من مستقیماً از اسنولئوپارد به موریکس آمدم و در آن‌جا چنین مشکلی را نداشتم (گو این که اصلاً یادم نیست این آپشن توی لئوپارد اصلاً‌ بود یا نه)
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط ehs.ehsan » 01 ژوئیه 2014, 04:50

این بگیر و نگیرها مختص موریکس نیست. لاین را یادم نیست اما مطمئن هستم که از مانتن لاین به این طرف مشکلاتی مثل بازگشت تنظیمات را داشته‌ام و پیگیرش هم نشده‌ام تا حالا.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط rezag5 » 16 ژوئیه 2014, 19:06

دوستان کسی هست که با "میل اپ" خود مک مشکل سِند یا ریسیو داشته باشه ؟
با بروزر به صورت معمولی میشه میل هارو چک کرد ولی با میل خود سیستم عامل گاهی سند یا ریسیو کار نمیکنن
یعنی ایمیل میاد توی بروزر هم دیده میشه ولی توی "میل اپ" دیده نمیشه یا از توی "میل اپ" چیزی سند نمیشه
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط the end » 20 ژوئیه 2014, 11:59

سلام بر همه جدیدا مشکلی برام پیش اومده در رابطه با بالا رفتن مصرف بی دلیل cpu , و به دنبال اون کار کردن فن دستگاه، مثلا برنامه previwe میزان مصرف رو تا 50% بالا میبره یا plugin proccesor در سافاری که تو بعضی از سایت ها تا ۳۰% مصرف می کنه ، در حالت عادی و بیکاری هم اصلا خنک نمیشه ، رو موریکس هستم
مشکل از کجاست به نظرتون؟

macbook pro- mid 2010
نماد کاربر
the end

پستتوسط the end » 01 اوت 2014, 18:26

اساتید عزیز به نظر شما این میتونه worm یا ویروس باشه؟؟
در شاخه root هست و هرچی میبندمش دوباره میاد غافل بشم cpu رو تا 50% یوز میکنه...

تصویر
نماد کاربر
the end

پستتوسط Ilia » 01 اوت 2014, 19:36

بنظر میاد که شما این برنامهٔ Rubbernet را از شرکت Conceited Software نصب کرده‌اید:
http://rubbernetapp.com

و آن داره کارش را که مانیتور کردن نتورک است انجام میده:
http://www.macworld.com/article/1159454 ... usage.html

بنظر من نصب این برنامه‌ها فقط برای رفع کنجکاوی موردی نداره. همان اکتیویتی مانیتور میتونه به شما نشون بده که وضع نتورکتون چطوره. اگر نمیخواهیدش، دقت کنید و از راه درستش uninstall اش کنید. احتمالا همان اینستالرش، پاکش هم میکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط apple » 03 اوت 2014, 22:54

سلام
آیا راهی برای خاموش کردن گرافیک nvidia در ویندوز ۷ بر روی مک بوک ‍پرو مدل ۲۰۱۰(۱۵ اینچی)واستفاده ویندوز فقط از گرافیک مجتمع اینتل وجود دارد؟
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر
apple

پست‌ها : 31

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان