انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اشکال در ؛کمک؛

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

اشکال در ؛کمک؛

پستتوسط tgordi » 03 دسامبر 2005, 10:10

من در استفاده از "Help" اشکال دارم (سیستم ۱۰.۴). وقتی که صفحه رو باز می کنم تمام لینکها معلوم هستند و وقتی هم که موش رو روی لینک میذارم خط زیر لینک دیده میشه اما هیچ اتفاقی نمی افته. تنها لینکی که کار میکنه مال اپل هست که با باز کردن خودبخود سفری به صفحه اپل وصل میشه (با وجودی که من فایرفوکس رو ؛default" دارم!). در عمل من دسترسی به بخش کمک سیستم ندارم. کسی میدونه چه جوری این مشکل رو میشه حل کرد؟

مرسی!

توفیق
tgordi

پست‌ها : 4

پستتوسط Ali.Rastegar » 03 دسامبر 2005, 16:29

ابزار Help وقتی شما به اینترنت متصل باشید سعی می کنه اطلاعاتش رو به روز کنه و اگر اشتراک اینترنتتون کند باشه یا وسط اینکارش ازش خارج بشید اصطلاحا index-ش خراب می شه.
و اما راه حل:
ابزار OnyX امکان reset کردن index ابزار help(و خیلی ابزارهای دیگه سیستم) رو داره و از اینجا قابل دریافته:
http://www.titanium.free.fr/dl/OnyX.dmg
مراقب باشید گزینه های اضافی که لازم ندارید رو تیک نزنید، برای اطمینان از انتخاب گزینه درست تصویر برنامه رو ضمیمه این پست قرار دادم.
و اما راه پیشگیری:
سعی کنید وقتی به اینترنت متصل نیستید ازش استفاده کنید! متاسفانه راه پیشگیری بهتری نیست و هربار که خراب شد دوباره به OnyX احتیاج خواهید داشت.
موفق باشید
پیوست‌ها
onyx.jpg
تصویری از برنامه Onyx
onyx.jpg (152.98 KiB) - بازدید 6104 بار
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط tgordi » 04 دسامبر 2005, 09:04

علی جان دستت درد نکنه. از انیکس استفاده کردم و اشکال رفع شد.

مرسی!

توفیق
tgordi

پست‌ها : 4

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 دسامبر 2005, 12:56

خواهش می کنم منم چون خودم چند وقت پیش به این مشکل برخورده بودم راه حلشو فهمیده بودم :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان