انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Hibernate در مکینتاش

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: Hibernate در مکینتاش

پستتوسط AliGhz » 11 نوامبر 2010, 22:03

arzhang نوشته است:[نمایش]
من داشتم روی یک فایل فوتوشاپم کار می‌کردم و حواسم نبود که باتری به حالت sleep رفته. باتری تمام و مک من خاموش شد. پس از روشن کردن مجدد آن دیدم که فایل فوتوشاپم و کارهایی که کرده بودم نابود شده اما فایر فاکس که هم‌زمان باز بود به حالت قبلی برگشت. علت در چه بوده؟ آیا علت در این بوده که من فایل فوتوشاپ را save نکرده بودم؟ اگر این‌طور است پس باید نتیجه گرفت مکینتاش نمی‌تواند در این حالت خاصی که برای من پیش آمده وضعیت کامپیوتر را در همان حالت موجود نگه دارد و خاموش شود؟

وقتی شارژ باتری به مرز هشدار می‌رسد، اگر به پیام هشدار توجه کنید، نوشته که کارهایتان را Save کنید*. کارکرد نرمال مک همین است و اشکالی در کار نیست.

* یا اگر هم در آن پیام ننوشته باشد، در مبحث کالیبره کردن باتری نوشته بود که وقتی باتری نزدیک به تمام شدن کامل است، کارهایتان را Save کنید:
[نمایش]
...وقتی شارژ باتری کم شود، هشداری روی صفحه ظاهر خواهد شد.
۴. حالا وقت آن است که کارهایتان را ذخیره کنید. اما همچنان به کار با لپ‌تاپ ادامه بدهید. وقتی شارژ باتری خیلی کم شود، لپ‌تاپ به‌طور خودکار وارد حالت sleep می‌شود...
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Arzhang » 13 نوامبر 2010, 18:02

Amir_S نوشته است:[نمایش]
تا حالا همچین چیزی برای من پیش نیومده بود... داشتید روی فایل سنگینی کار می کردید؟ اگه اینطوره شاید قبل از اینکه سیستم بتون همه اطلاعات لازم رو روی هارد کپی کنه باتری کاملا خالی شده و در نتیجه اطلاعات شما از بین رفته!!!؟

خیر... بله!!! یعنی خیر چون سیستم مدت زمان زیادی وقت داشت که فایل رو برام نگه داره. حدود یکی دو ساعتی فایل رو رها کرده بودم که فکر می‌کنم کافی بوده.... و بله چون فایل خیلی سنگین بود حدود یک و چهار دهم گیگ. در حقیقت فایل نیمه کاره بود و رها شده بود (بدون این که ذخیره بشه) و یک باره باتری رفت و فایل هم فنا شد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط AliGhz » 13 نوامبر 2010, 18:09

...در حقیقت فایل نیمه کاره بود و رها شده بود (بدون این که ذخیره بشه)...

هیچ‌وقت، هیچ‌وقت، هیچ‌وقت یک فایل را ذخیره‌نشده رها نکنید، همیشه ممکن است اتفاقی بیفتد که ساعت‌ها کار شما را بی‌حاصل کند (شاید یک‌دفعه نرم‌افزار مربوطه crash کند!). لازم نیست هر دقیقه ذخیره کنید؛ هر بار که فایل به یک نقطۀ مهم رسید، ذخیره‌اش کنید. یک Command+S ناقابل که زحمتی ندارد، دارد؟ :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 13 نوامبر 2010, 20:49

Amir_S نوشته است:[نمایش]
تا حالا همچین چیزی برای من پیش نیومده بود... داشتید روی فایل سنگینی کار می کردید؟ اگه اینطوره شاید قبل از اینکه سیستم بتون همه اطلاعات لازم رو روی هارد کپی کنه باتری کاملا خالی شده و در نتیجه اطلاعات شما از بین رفته!!!؟

خیر... بله!!! یعنی خیر چون سیستم مدت زمان زیادی وقت داشت که فایل رو برام نگه داره. حدود یکی دو ساعتی فایل رو رها کرده بودم که فکر می‌کنم کافی بوده.... و بله چون فایل خیلی سنگین بود حدود یک و چهار دهم گیگ. در حقیقت فایل نیمه کاره بود و رها شده بود (بدون این که ذخیره بشه) و یک باره باتری رفت و فایل هم فنا شد.

مساله اینه که تا وقتی باتری کامل (تقریبا) خالی نشده باشه، سیستم فایل ها رو ذخیره نمی کنه...
روش کار اینه که وقتی سیستم به انتهای ظرفیت باتری نزدیک شد و قبل از اینکه باتری کاملا خالی بشه (درست در آخرین لحظات) شروع به کپی کردن اطلاعات برنامه های فعال روی هارد می کنه و بعد هم وارد وضعیتی شبیه هایبرنیت در ویندوز میشه... پس اینکه قبلش چند ساعت بیکار بوده مهم نیست...
ضمن اینکه گاهی فایل های موقتی یه برنامه هارد رو پر می کنن (برای من چند بار اتفاق افتاده)...تو این حالت هم ممکنه سیستم نتونه کار ذخیره رو درست انجام بده.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Michael » 26 دسامبر 2010, 16:16

من فکر می کنم تمام این مشکل ها با آمدن نسخه Mac OS X Lion بر طرف شود. چون اون خودش برای هر برنامه Auto Save دارد و شما می تونید در حال کار کردن با یک برنامه اون رو Quit کنید و سیستم رو خاموش کنید و وقتی برگشتید دوباره سیستم رو روشن کنید و برنامه های خود را باز کنید و با آخرین وضعیت روبه رو شوید.
Good Luck
MacBook Pro 3,1
CPU: 2.4 GHz Intel Core 2 Duo
RAM: 2 GB 667 MHz DDR2 SDRAM
GPU: NVIDIA GeForce 8600M GT
HDD: FUJITSU 160 GB
نماد کاربر
Michael

پست‌ها : 5

پستتوسط MacShadow » 14 مارس 2011, 23:26

دوستان الان یه دو هفته ای است که وقتی باتری لپ تابم خالی می شه سیستمم رو Sleep نمیره و کاملاْ خاموش می شه باید چکارش کنم؟
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط Ilia » 14 مارس 2011, 23:53

همیشه باتری یک مقداری از شارژش را بایستی حفظ کند که این اتفاق نیفتد. احتمالا باتری یا مکانیزم شارژ شدن آن در کامپیوتر شما دچار مشکل شده است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط MacShadow » 15 مارس 2011, 00:50

حدسی که می زنم مال همین سوکتشه که همش قطع و وصل می شه و احتمالاْ باتری رو خراب کرده ؟
MacShadow

پست‌ها : 234

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 23 مهمان