انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

پستتوسط AmirT » 20 ژوئن 2012, 16:23

راستش من پست شما رو که خوندم دوباره خودم زدم و هیچ اتفاقی نیفتاد! :shock:
ولی یه بار ریستارت کردم و الان دوباره همین ماجرا تکرار شد:
Screen Shot 2012-06-20 at 4.20.46 PM.png
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط iSam » 03 ژوئیه 2012, 11:38

سلام به همگی. بچه ها من یک مک بوک ایر 969 دارم که از آمریکا خریدم و تا الآن هم چند ماهی هست که باهاش کار میکنم و خیلی هم عالیه و روش هم لاین نصبه. الآن خواستم با یو اس بی که داخل جعبه هست سیستم رو ریست کنم و او اس رو دوباره نصب کنم و ... که یهو دیدم تو جعبه اصلا مثل مدلهای قبلی اصلا یو اس بی نیست!!!؟ تو اینترنت سرچ کردم و با ساپورت هم تماس گرفتم و متوجه شدم اصلا داخل باکس 969 یو اس بی نمیذارن!؟ پس من چطوری میتونم ریست تو فکتوری کنم؟ آیا محتویات یو اس بی داخل خود هارد هست؟ خلاصه راهنماییم کنید ببینم چطوری این کار رو انجام بدم. ممنون و موفق باشید.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 03 ژوئیه 2012, 18:25

سامان جان،

بحثش اینجاست:
viewtopic.php?f=3&t=2939

اما آن بحث را که میخوانی حواست باشد که اول آن بحث ما خیلی حدس و گمان میکردیم و تازه هم این ماجرای حذف USB و غیره را اپل شروع کرده بود و هنوز جزییاتش دقیق معلوم نبود که چی به چیست. اما آن لینک‌ها که آنجا هست مفید است.

من هم یکی از این مکبوک‌ایرها دارم و USB ای در کار نیست. راهی که اپل دارد این است که موقع روشن کردن کامپیوتر Command+r را فشار بدهید و کامپیوتر را از روی پارتیشن ریکاوری (که لاین آنرا در کامپیوترت ساخته است) راه بیندازی و بعد اگر خواستی سیستمت را دوباره نصب کنی، میتوانی این کار را یا با استفاده از تایم ماشین، یا داونلود لاین از سایت اپل انجام بدهی. البته اپل اصلا این که ۴ گیگ را داونلود کردن در ایران چه مصیبتیست را در محاسباتش نیاورده.
http://www.apple.com/osx/recovery/

حالا یا میتوانی از ایمیج لاینی که به دستگاهت بخورد (که در همان بحث بالا کلی صحبت همین هست که کدام نسخه کار خواهد کرد و غیره)، استفاده کنی، یا اینکه اگر بخواهی که مطمئن باشی که نسخهٔ درست و قانونی آنرا داری، یکبار با هر مصیبتی که شده آنرا از سایت اپل داونلود کنی و قبل از نصب آنرا روی جای دیگری کپی کنی و برای آینده نگه داری. این مهم است که این کپی کردن را حتما قبل از نصب انجام بدهی، چون بعد از نصب، اپل آنرا اتوماتیک دیلیتش میکند.

یک راه راحت این کار هم این است که موقع نصب لاین، عوض انتخاب هارد داخلی کامپیوترت، یک هارد خارجی را برای نصب لاین انتخاب کنی. یعنی مثلا میخواهی کامپیوترت را از روی یک هارد خارجی راه بیندازی. سپس بعد از آنکه اینستالر لاین (با هر بدبختی) دانلود شد و قبل از نصب آن، وقتی که هیچ چیزی روی آن هارد نوشته یا خوانده نمیشود، آن هارد را از کامپیوترت جدا کن. و نصب را کنسل کن. حالا نسخهٔ درست اینسالر را روی آن هارد خواهی داشت. این لینک توضیحات کاملش است:
http://www.macworld.com/article/1165337 ... _macs.html

بعد که کامپیوتر را ری‌استارت کردی، هارد را که وصل کنی، در آن یک فولدر خواهد بود بنام Mac OS X Install Data که یک فایل در آن پیدا خواهی کرد بنام InstallESD.dmg که میتوانی با دیسک یوتیلیتی از این فایل یک DVD بوت کننده و نصب کننده لاین درست کنی که شرح کاملش در همان لینکیست که بالا دادم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 05 ژوئیه 2012, 20:11

ممنون ایلیا جان. راستش مشکل با نصب از روی یو اس بی اصلی اپل حل شد. من یک پست در بخش سخت افزارهای مک داشتم به نام مک بوک ایر، الآن نیست و به جوابم نرسیدم و مشکلم حل نشده. ممنون میشم کمکم کنید.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 05 ژوئیه 2012, 20:27

سامان جان، من اون رو جابجا کردم و به بحث مربوطه‌اش بردم:
viewtopic.php?f=4&t=2182&p=35347#p35347

شما که خودت از ریش سفیدهای سایت هستی. من فکر کردم که برای شما توضیحی لازم نباشه و شما یا از روی عنوان تاپیک که بالا اومده متوجه میشی که پستت جابجا شده، یا با جستجو از طریق آن ابزار جستجوی بالای صفحه پیدایش میکنی، یا میزنی روی اسم خودت و از قسمت "جستجو در پست‌های کاربر" پست‌های خودت و این پست رو پیدا میکنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 05 ژوئیه 2012, 20:35

مخلصیم ایلیا جون. راستش با موبایل اومدم و دیگه گشت و گذار نکردم. البته لینکی که دادی هم همین لینک تاپیک جاریست. ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 05 ژوئیه 2012, 21:24

راستش یکی دوتا مشکل بیربت هم تو این سیستم جدید دارم. همه سایتهای فارسیم درست نشون داده میشه جز بی بی سی که بهم ریخته نشون میده!؟ فونت ها نصبه و مثل همیشه همه کارایی که لازمه کردم. دوم اینکه راستش اومدم با mail کار کنم و بدنامه thunderbird رو بگذارم کنار. راستش من بکاپ از فایلهای تاندربرد داشتم ولی نتونستم بیارمشون تو میل!؟ اگر ممکنه کمک کنید تا میلهای تو تاندربردم رو بتونم داشته باشم. ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 06 ژوئیه 2012, 18:53

بچه ها لطفا به من هم یک کمککی بکنید. ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 06 ژوئیه 2012, 21:13

سامان جان، BBC فانت خودش رو لود میکنه. نگفتی که اشکال در کدوم براوزره. اگر اسکرین شات هم میگذاشتی بد نبود. اما یکی از دوستان خوبمون که کلا از این فانت خوششون نمیاد یک اکستنشن برای سفاری درست کرده‌اند که لینکش در این پست بهنام هست:
viewtopic.php?f=3&t=1634&p=26678&hilit=Bbc#p26678

آنرا و فانت زر را که نصب کنی، سایت بیبیسی با زر نشان داده خواهد شد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 06 ژوئیه 2012, 21:21

در مورد سوال شما برای وارد کردن نامه‌های تاندربرد به Mail اپل، من یک جستجو در گوگل کردم که به این صفحه رسید:
http://kb.mozillazine.org/Export_to_Mail.app
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 06 ژوئیه 2012, 22:59

ممنون ایلیا جان. راستش من بعد از تعویض او اس، وقتی تاندربرد نصب کردم دیدم که اصلا محل بکاپ میل قبلی رو که میدم هیچ فرقی نمیکنه! بعد اومدم تو میل مک که ایمپورت کنم که نشد و فرمت mfs نمیگیر!؟ در مورد فونت هم ممنون، من هم همین کار رو کرده بودم که مشکل تو سافاری حل شد ولی روی کروم که من کار میکنم هنوز مشکل هست.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Pooria Azimi » 06 ژوئیه 2012, 23:29

سامان جان خبر ندارم شما الآن ایران هستی یا نه، اما اگر هستی و از پروکسی HTTP (و نه SOCKS یا HTTPS یا VPN) استفاده می‌کنی، ممکنه یک اتفاق دیگه‌ای افتاده باشه. الآن امکان تستش رو ندارم و البته بعید هم می‌دونم که این‌جوری باشه، اما ممکنه شما از پروکسی HTTP استفاده می‌کنی، و سایت بی‌بی‌سی هم روی HTTP ـه. اما فایل قلمش در آدرسی در HTTPS قرار داشته باشه و اون آدرس فیلتره و شما نمی‌تونی بهش دسترسی پیدا بکنی...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط iSam » 07 ژوئیه 2012, 14:12

من ایرانم الآن و با VPN رفتم و این مشکل در کروم بود.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 08 ژوئیه 2012, 21:33

کسی نبود کمکم کنه؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 08 ژوئیه 2012, 22:18

اگر هنوز منظورت وارد کردن نامه‌هایت از تاندربرد (که راستی مازولا اعلام کرد که توسعه‌اش را خاتمه داده) هست، همان لینک بالا که من دادم را اگر نگاه کنی به شما میگوید که چکار بایستی بکنی. از قرار بایستی از Eudora Mail Box Cleaner استفاده کنی:
http://andreasamann.com/MacOSX/Eudora_Mailbox_Cleaner

که آنهم برنامهٔ پاورپیسی است و به رزتا برای اجرا احتیاج دارد و بنابر این متاسفانه روی لاین کار نخواهد کرد. پس شاید ناچار باشی که نامه‌هایت را اول روی سیستم اسنولپرد یا پایینتر وارد میل مک کنی و بعد لایببریش را از آن کامپیوتر به کامپیوتر لاین دارت وارد کنی و غیره!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان