انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

پستتوسط Mehdi.y » 17 ژوئن 2013, 00:58

البته دوستان من این نرم افزار را فقط برای اینکه دوستمون نخواست را بهنام را بره پیشنهاد دادم و گرنه خودم برای همچین فایلهایی از برنامه Espionage استفاده میکنم که ترکیبی از نرم افزاری که معرفی کردم و روش بهنام است اما روش بهنام مجانیست.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پاسخ: لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

پستتوسط Behnam » 17 ژوئن 2013, 03:11

یک کار دیگری هم که بد نیست بکنی اینه که فایل Vault.sparsebundle رو Lock کنی. اول فکر می‌کردم این مانع از این می‌شه که بتونی فایل رو به trash منتقل کنی (فکر می‌کنم قبلاً اینطوری بود!) ولی حالا مانع از این کار نمی‌شه ولی ازت می‌پرسه که می‌خوای این کار رو بکنی یا نه. بعد هم که بخوای trash رو خالی کنی باز ازت می‌پرسه این فایل قفل شده رو می‌خوای برای همیشه پاک کنی یا نه. خب این خودش بهتر از هیچی هست و دست‌کم بطور تصادفی فایل ایمیج رو دیلیت نخواهی کرد!
برای این کار در فایندر فایل ایمیجی رو که درست کردی پیدا کن و روش راست-کلیک کن و Get Info را باز کن. بعد روی آیکان قفل کلیک کن و با پسورد کامپیوترت اون رو باز کن. بعد دسترسی بقیهٔ یوزرها رو به این فایل منع کن و چک باکس Locked رو هم تیک کن و دوباره روی آیکان قفل کلیک کن که قفل بشه. به این ترتیب هم گاوصندوقت از دسترسی دیگران در امان هست و هم خود گاوصندوق رو کسی نمی‌تونه بلند کنه و از پنجره بندازه بیرون!
تصویر
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان