انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

پستتوسط vsabouni » 25 سپتامبر 2011, 13:20

دوستان من کلافه شدم از اینکه وقتی لیون رو روشن میکنم و بالا میاد تمام برنامه هایی که موقیه خاموش کردن باز بوده اون هارو هم دوباره باز مممممیکنه آیا تنظیماتی هست که من نمیدونم کجاست و بزنم تا دیگه وقتی روشن میکنم برنامه ای رو باز نکنه.اگه کسی تونست راهنمایی کنه ممنون میشم
vsabouni

پست‌ها : 9

پستتوسط Pooria Azimi » 25 سپتامبر 2011, 14:50

من لاین ندارم، ولی حداقل در نسخهٔ دولوپرش در System Preferences، در قسمت General یک تیکی بود با عنوان Restore windows when quitting. اون رو که غیرفعال کنید فکر کنم مشکل حل بشه.

و یک نکته: به‌نظر من بهتره مک‌بوکتون رو خیلی روشن/خاموش نکنید. بر خلاف ویندوز، مک رو اگر روشن بگذارید بمونه سرعتش کم نمی‌شه. فقط دربش رو ببندید، چند ثانیه صبر کنید تا به خواب بره (چراغش شروع به چشمک‌زدن بکنه)، و بعد از اون هر جایی که خواستید مک‌بوک رو می‌تونید ببرید. الآن دیگه هاردش خاموش شده و مشکلی پیش نمی‌آد. من خودم مک‌بوکم رو ماه-به-ماه هم ریستارت نمی‌کنم و مشکلی تا به‌حال نداشته‌م.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AliGhz » 25 سپتامبر 2011, 14:51

اولا بهتر است کامپیوترتان را خاموش نکنید و بگذارید به حالت sleep برود.

دوم این‌که موقع shutdown، در پنجره‌ای که باز می‌شود برای تایید شات‌داون، تیک مربوط به resume برنامه‌ها را بردارید.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط vsabouni » 25 سپتامبر 2011, 20:21

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
من لاین ندارم، ولی حداقل در نسخهٔ دولوپرش در System Preferences، در قسمت General یک تیکی بود با عنوان Restore windows when quitting. اون رو که غیرفعال کنید فکر کنم مشکل حل بشه.

و یک نکته: به‌نظر من بهتره مک‌بوکتون رو خیلی روشن/خاموش نکنید. بر خلاف ویندوز، مک رو اگر روشن بگذارید بمونه سرعتش کم نمی‌شه. فقط دربش رو ببندید، چند ثانیه صبر کنید تا به خواب بره (چراغش شروع به چشمک‌زدن بکنه)، و بعد از اون هر جایی که خواستید مک‌بوک رو می‌تونید ببرید. الآن دیگه هاردش خاموش شده و مشکلی پیش نمی‌آد. من خودم مک‌بوکم رو ماه-به-ماه هم ریستارت نمی‌کنم و مشکلی تا به‌حال نداشته‌م.

با تشکر ولی من imac daram فکر نکنم جالب باشه اگه نخوااااااااااااااام خاموش نکنم.چون ۲ماه این کارو انجام دادم هم خیلی داغ میکرد چون vmware باید استفاده میکردم هم پول برق ۱۶۸۰۰۰ تومن اومد که نرمال نبود.ولی بعید میدونم دلیل زیادی اومدن برق صرفا بخاطر imac من بود
vsabouni

پستتوسط vsabouni » 25 سپتامبر 2011, 20:27

AliGhz نوشته است:[نمایش]
اولا بهتر است کامپیوترتان را خاموش نکنید و بگذارید به حالت sleep برود.

دوم این‌که موقع shutdown، در پنجره‌ای که باز می‌شود برای تایید شات‌داون، تیک مربوط به resume برنامه‌ها را بردارید.

سپاس از شما فکر میکنم دنباله همون گزینه بودم که شما به اون اشاره کردید و امیدوارم مشکلم حل بشه. ولی میشه یه توضیحی بدید از لحاظ فنی که چرا نباید خاموش بکنم.با توجه که imac دارم بازم sleep بکنم بهتر هستش؟
ولی وقتی sleep میکنم از وقتی لیون رو ریختم بعد که روشن میکنم اینترنتم ip address نمیشناسه و پدرم در میاد تا دو باره انترنت داشته باشم باید به به پشتیبانی isp تماس بگیرم تا منو یه بار ریستارت بکنه تا مشکلم حل بشه
vsabouni

پستتوسط Pooria Azimi » 25 سپتامبر 2011, 20:45

من همون‌جور که گفتم لاین ندارم؛ اما در مورد مشکل اینترنت، شاید با روشی که می‌گم بتونید حلش کنید:

۱) در System Preferences، وارد قسمت Network بشید و روی Airport کلیک کنید (یا اگر از کابل برای اتصال استفاده می‌کنید، Ethernet) و Advanced رو بزنید. اون‌جا وارد سربرگ TCP/IP بشید و Renew DHCP Lease رو بزنید و چند ثانیه صبر کنید و OK و Apply کنید. این شاید مشکل رو حل بکنه.

۲) وارد آدرس http://192.168.1.1. بشید. این، منطقاً باید تنظیماتِ مودم اینترنت شما باشه. اون‌جا باید یه دکمه‌ای برای ریست باشه که با زدنش، می‌تونید دستگاه رو ریست بکنید. شاید با این‌کار، نیازی به پشتیبانی ISP نداشته باشید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 26 سپتامبر 2011, 00:08

vsabouni نوشته است:[نمایش]
ولی میشه یه توضیحی بدید از لحاظ فنی که چرا نباید خاموش بکنم.با توجه که imac دارم بازم sleep بکنم بهتر هستش؟

اينجا در مورد تفاوت شات داون و اسليپ توضيح داده:
http://homepage.mac.com/geerlingguy/mac ... tdown.html
(با مسخرگىِ تمام، لينك فيلتره!)

نتيجه گيرى نهايى اش از اين قراره:
I recommend all Mac users to sleep their computers unless they won't be used for more than a day or two, and all Mac users should shut down their computers at least once a month to clean out all the gibbledygook that collects inside the components.

البته من مكبوك پرو-م رو شايد يك هفته هم در حال اسليپ رها كردم؛ و زمانهايى كه احساس كردم كُندى نامعقولى پيدا كرده، با يك ريستارت سرحالش كردم. شات داون هم معمولا فقط مواقعى كه نياز به تميز كردن دستگاه با دستمالِ كمى نمناك بوده؛ يا مسافرت (يعنى در طول مسير سفر).
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط vsabouni » 26 سپتامبر 2011, 02:37

خیلی خیلی ممنون از شما سروران گرامی
vsabouni

پستتوسط Pooria Azimi » 27 سپتامبر 2011, 02:32

با کمک برنامهٔ RestoreMeNot، می‌تونید قابلیت Restore رو برای بعضی برنامه‌های خاص غیرفعال کنید:

تصویر

توضیحات بیشتر در http://www.macstories.net/reviews/resto ... dual-apps/

سایت برنامه: http://RestoreMeNot.info/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط aamir » 27 سپتامبر 2011, 17:25

من نمیدونم قبلا کسی اطلاع داده یا نه و اینکه تاپیک مناسبی غیر از اینجا هم پیدا نکردم.
Jalali calendar ایرماگ توی لاین دو تا بخشش کار نمیکنه، یکی "تبدیل تاریخه" و اون یکی صفحه "در مورد تقویم جلالی"
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Dr.AliNavid » 27 سپتامبر 2011, 17:32

برای من هر دو بخشش کار میکنه
Think Different
نماد کاربر
Dr.AliNavid

پست‌ها : 35

پستتوسط aamir » 27 سپتامبر 2011, 22:27

یه بار پاکش کردم و دوباره ریختم و مشکل حل شد . . . الان یه سوال برام پیش اومد
توی لِپرد یه امکانی بود که زمانی که get info رو روی یک برنامه میزدیم، اگه زبان های دیگه هم پشتیبانی میکرد میتونستی تیک بزنی کنارش.
در مورد تقویم جلالی هم همینطور بود ، چون هم از انگلیسی پشتیبانی میکنه هم از فارسی . . . این برنامه من هم از اونموقع روی فارسی سِت بود و یادم میاد که دیگه از اسنولِپرد به اینور اون گزینه هم ورداشته شد.
خلاصه کلام اینکه الان تقویم جلالی من انگلیسی است و ترجیح میدم فارسی کار کنه . . کاریش نمیشه کرد؟!
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Pooria Azimi » 27 سپتامبر 2011, 22:36

باید روی JalaliCalendar.app در فایندر راست‌کلیک کنید و Show Package Contents رو بزنید. بعد برید به Contents/Resources و هر پوشه‌ای که پسوند lproj داره رو به‌جز fa.lproj حذف کنید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط aamir » 27 سپتامبر 2011, 22:55

اینجا یه کلید لایک کم داره :-D
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط hanoo » 08 اکتبر 2011, 09:49

سلام.دوستان ایا با گیفت کارت ایتونز میشه نسخه لاین راخریداری کرد؟اگرنه من چطوری میتونم نسخه رسمی و قانونی لاین را تهیه کنم؟
hanoo

پست‌ها : 77

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 32 مهمان