انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: Mac OS X 10.7 Lion

پستتوسط m_16 » 22 ژوئیه 2011, 21:47

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
alireza3335 نوشته است:[نمایش]
سلام. با اینکه تازه خریدم مک رو اما نتونستم از امکان آپدیت مجانی استفاده کنم. بالاخره اینجا ایرانه از یه طرف که تحریمی و از طرف دیگه به فاکتور فروش رسمی دسترسی نداریم. باز هم خدا رو شکر.

یک بار دیگه امتحان کنید. انگار دیروز سرورش مشکلاتی داشته که الآن رفع شده...

http://www.apple.com/macosx/uptodate/

http://www.macrumors.com/2011/07/21/os- ... or-recentlرy-purchased-macs/

----

نکتهٔ جالب در مورد جهت جدید اسکرول‌بارها اینه که اگر به کامپیوتر یک ورودیِ touch-enabled (مثل ترک‌پد، مجیک ماوس یا مجیک‌ترکپد) وصل شده باشه، جهت اسکرول مثل آی‌فون می‌شه (یعنی برعکسِ چیزی که در اسنولپرد بوده)، اما اگر ماوس عادی وصل بشه، جهت مثل سابق می‌مونه.

دوست عزیز دقت کنید وقتی شما لپ تاپی رو الان از ایران خریدین این لپ تاپ قبلا شاید چند ماه قبل از فروشگاه رسمی اپل خریداره شده و به صورت چمدانی وارد شده پس تاریخ عرضه اش به مشتری برای اپل چند ماه قبله نه ۶ جون.
m_16

پست‌ها : 40

پستتوسط reza.m85 » 23 ژوئیه 2011, 00:26

Ilia نوشته است:[نمایش]
در ضمن TUAW یک سری مقالهٔ مفید در بارهٔ لاین دارد مینویسد که اینجا جمعشان کرده است:
http://www.tuaw.com/2011/07/20/links-to ... ent-place/

ایلیا

مقالات بسیار مفیدیست. به همه دوستان پیشنهاد میکنم. ممنون ایلیا.
اهورا
نماد کاربر
reza.m85

پست‌ها : 27

پستتوسط Shahed » 23 ژوئیه 2011, 23:25

این رو چطوری میشه clean install کرد؟ با disk utility فایل dmg رو ریختم روی فلش و با نگه داشتن option مک بوک پرو رو از روی فلش بوت میکنم ولی یه چیزای بی ربطی در مورد ریستور از تایم ماشین و ری-اینستال و اینها تحویل میده. چه میشه کرد؟
Shahed

پست‌ها : 5

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 ژوئیه 2011, 23:34

برای Clean Install باید اول با Disk Utility آن پارتیشنی که می‌خواهید روی آن نصب کنید را فرمت(یا به قول اپل erase) کنید.(طبیعتاً می‌دانید که با فرمت تمام اطلاعات آن پاک می‌شود.)
در همان صفحه‌ای که گزینهٔ ریستور از تایم ماشین قرار دارد باید Disk Utility هم باشد. بعد از فرمت کردن اگر درست خاطرم باشد با انتخاب Reinstall می‌توانید مراحل نصب جدید را انجام دهید.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar در 23 ژوئیه 2011, 23:36.
دلیل: اضافه کردن کلمهٔ جدید به جملهٔ پایانی!
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Shahed » 23 ژوئیه 2011, 23:51

یعنی با همین dmg میشه Clean Install کرد؟ ناقص نیست؟ درایور ها و اینهارو کامل داره؟ یکم به نظرم حجمش باید بیشتر باشه.
Shahed

پست‌ها : 5

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 ژوئیه 2011, 00:23

منظورتان از حجم DMG تقریباً ۳/۷ گیگابایت است؟(یا ۳/۵ گیگابایت در مبنای۲)
اگر همین حجم است بله از روی همین نصب کنید. فراموش نکنید که XCode و Java را باید جداگانه گرفت. و Front Row و Rosetta حذف شده‌اند.(در ظاهر Rosetta حجمی نمی‌گرفت اما هر library سیستمی باید علاوه برای x86 و x86-64 برای ppc هم کامپایل می‌شد!)
---
توضیح: در حال حاضر این تنها نسخه است، آنچه که از Mac App store می‌خرید هم همین حجم را دارد. فقط یک اینستالر و چند فایل کم حجم دیگر اضافه دارد. اصل عملیات نصب را از روی همین InstallESD.dmg انجام می‌دهد.
توضیح ۲: طبیعتاً در مورد پرینتر و... بهتر است وقتی به دستگاهتان وصل هستند Software Update را باز کنید تا اگر درایوری لازم است دریافت کند و همیشه جدیدترین درایور باشد. همچنین می‌توانید سایت سازندهٔ دستگاه و این قسمت از سایت اپل را به دنبال درایور مورد نظر بگردید:
http://support.apple.com/downloads/
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 24 ژوئیه 2011, 00:30, ویرایش شده در 3.
دلیل: اضافه کردن توضیح ۲
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط nasim98 » 24 ژوئیه 2011, 00:39

دوستان اگه من نسخه ی copy رو از torrent دانلود کنم واقعا چه تفاوت هایی با اینکه از app store بخرم داره. لطفا راهنمایی کنید
nasim98

پست‌ها : 12

پستتوسط sadeghi » 24 ژوئیه 2011, 12:32

دانلود من بعد از دوبار قطع شدن و کلی استرس بالاخره تمام شد. بعد از بک آپ گرفتن از سیستم شیر را نصب کردم. فعلا مشکل خاصی نیست.
من فونت دمشق و دوتای دیگر را که می گفتند برای عربی و فارسی اضافه شده نمی بینم. شاید بعدا سروکله شان پیداشود.
در پاسخ نسیم: اگر بتوانی نسخه‌ی مطمئنی پیداکنی قاعدتا نباید مشکلی باشد و حتی بهتر هم هست چون واقعا دانلود از اپ استور مصیبتی بود برای من.
در تورنت از طریق قیدبک ها می توان تا حدودی اصالت نسخه را متوجه شد. اما شاید بهتر باشد چندروزی صبر کنید تا ملت آزمایش هایشان را بکنند و خبر دهند. بیشتر از این اگر بگویم معدوم می شود!

محسن
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 ژوئیه 2011, 13:27

[نمایش]
من فونت دمشق و دوتای دیگر را که می گفتند برای عربی و فارسی اضافه شده نمی بینم. شاید بعدا سروکله شان پیداشود.

دمشق یا Damascus در لیست قلم‌ها نیست؟ تا جایی که به خاطرم هست این تنها قلم عربی/فارسی جدید است که در واقع همان جیزهٔ سابق(قبل از iOS 3 و Snow Leopard) است.
[نمایش]
حتی بهتر هم هست چون واقعا دانلود از اپ استور مصیبتی بود برای من.

راستش من هم فکر می‌کردم مصیبت باشد اما بعد از دانلود بخش کمی از آن، proxy را غیر فعال کردم و فقط برای https گذاشتم، بعد بدون مشکل و نیاز به واسطه دانلود شد. البته من قبل از ارائهٔ رسمی و پس از انتشار نسخهٔ GM در اول ژوئیه آن را گرفتم و شاید آن موقع اوضاع فرق می‌کرد.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط eysun » 24 ژوئیه 2011, 14:27

بعد از ۱ روز و ۱۹ ساعت دانلود مداوم با اینترنت فکستنی ۲۵۶kb/s من لاین را از اپ استور گرفتم و نصب کردم. گوش شیطون کر، تا الان که هیچ مشکلی نداشتم. سرعت در عموم کارهایم حتی بیشتر هم شده. محیط سیستم عامل به طور کلی زیبا تر و دلنشین تر شده ، هر چند تغییرات بسیار جرئی است.

احسان
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط sadeghi » 25 ژوئیه 2011, 19:19

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
[نمایش]

دمشق یا Damascus در لیست قلم‌ها نیست؟ تا جایی که به خاطرم هست این تنها قلم عربی/فارسی جدید است که در واقع همان جیزهٔ سابق(قبل از iOS 3 و Snow Leopard) است.

دوباره چک کردم دمشق در قلم ها هست اما در منوی جدید فونت که بالای تکست ادیت است نشان داده نمی شود. مثل اینکه مثلا فقط فونت سیستمی باشد. با cmnd T می توان به آن دسترسی پیداکرد. البته چون ظاهرش همان جیزه است چندان مساله‌ی مهمی نیست. من فکر می کردم یک قلم جدید است.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Mehdi.y » 25 ژوئیه 2011, 20:27

با سلام
بعد از دانلود لاین و نصب آن مشکلی که با آن مواجه شدم نشناختن Super drive خود مک و بوتکمپ و هاردی که با فرمت NTFS بود که بعد از ۳ روز سروکله زدن و امتحان روش های مختلف و به نتیجه نرسیدن صورت مسئله را پاک کردم و پلنگ برفی مجددا نصب کردم و به امید آپدیت‌های بعدی موندم فقط جالبی آن این است که انگار فقط من با این مشکل روبرو شده‌ام.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط nmx » 25 ژوئیه 2011, 23:35

دو بار تا ۱.۵ گیگ از اپل استور دانلود شد بعد هم گیر کرد و وقتی restore کردم رفت از صفر. واقعا نمی‌دانم چکار کنم. دیگر حال و حوصله از صفر شروع کردن را ندارم.
کسی با این مشکل برخورد کرده است؟
nmx

پست‌ها : 6

پستتوسط MacShadow » 25 ژوئیه 2011, 23:55

سلام به تمامه دوستان ببخشید که این یوال رو می کنم اما می خوام بدونم نسخه نهایی لاین اومد یا هنوز نسخه آزمایشی اونه.؟
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط Ilia » 26 ژوئیه 2011, 01:24

چهارشنبهٔ هفتهٔ قبل لاین منتشر شد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 54 مهمان