انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نصب ویندوز روی مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: نصب ویندوز روی مک

پستتوسط eysun » 16 ژوئیه 2015, 00:12

123ali نوشته است:[نمایش]
دوستان میخواستم بدونم که من وقتی حافظه رو رو در پاراللر دسکتاپ مسلا4انتخاب میکنم ...این این 4گيگ فقط هنگام اجرا بودن سیستم عامل ویندوز در حال کار است ؟ یا وقتی اینکه من دارم فقط با os xکار میکنم هم آن 4گيگ درگیر ويندوزي که در حال اجرا نیست ،است ؟

اگز منظورت از حافظه همون ram هست، فقط زمانی که ویندوز در حال اجراست از اون حافظه استفاده می‌شه!
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Ahmad1359 » 04 اوت 2015, 08:26

سلام دوستان
مطالبتون خوندم و استفاده كردم
يه ايراد هست كه نتونستم جوابشو پيدا كنم
الان 10.10 رو آيمك نصبه و ميخوام از طريق بوتكمپ ويتدوز ١٠ نصب كنم :
درايورها رو جدا دانلود كردم .
بوت كمپ رو اجرا ميكنم :
اگر بخوام فقط گزينه نصب انتخاب كنم كه قبول نميكنه !( گزينه سوم )
تيك دو گزينه آخر كه ميزنم يعني دانلود درايور و نصب ويندوز ، اينترنت قطع ميكنم كه درايور دانلود نشه چون قبلا دانلود كردم كه فقط ويندوز كپي بشه رو فلش ، وقته كپي شد و install ميزنم پيغام windows support software not detected ميده !
چطور ميونم اين ارور رو رفع كنم ؟!
خود پوشه بوت كمپ كه دانلود كردم رو تو روت فلش ريختم نشد .
فقط پوشه درايور بوت كمپ رو تو روت ريختم نشد.
خود درايورها رو تو روت فلش رويختم نشد !
متشكرم
نماد کاربر
Ahmad1359

پست‌ها : 2

پستتوسط vahidebr » 16 اکتبر 2017, 22:19

سلام دوستان کار من با آفیسه و خیلی با فایلهای تهیه شده در ویندوز سر و کار دارم
از MS Project و visio هم استفاده زیادی دارم و تصمیم گرفتم روی سیستم جدیدم ویندوز 10 بریزم و از طرفی مک من حافظه 128 دارد
واقعا نیاز دارم کمکم کنید که آیا ویندوز رو با بوت کمپ نصب کنم؟ مجازی کار کنم؟ یا مشکلی با فونت و نرم افزار نخواهم داشت و نیازی به نصب ویندوز نیست ممنون میشم پاسخ بدید
vahidebr

پستتوسط Arzhang » 18 اکتبر 2017, 02:17

آفیس فارسی روی مک وجود دارد اما همیشه هم‌خوانی صد در صد بین مک و ویندوز بگیر نگیر دارد. همیشه من به شخصه بر حسب تجربیاتی که دارم هیچ‌وقت سفارش نمی‌کنم بین مک و ویندوز کار کنید. اما اگر لاتین باشد هم‌خوانی‌اش خیلی بهتر است گرچه بین آن‌ها هم من گاهی اختلاف دیده‌ام.
من قبل‌ها ویندوز را روی مک با پاراللز داشتم و کارم را راه می‌انداخت اما بوت کمپ نداشته‌ام و نمی‌دانم بهتر از پاراللز کار می‌کند یا نه؟
حافظه‌ی شما هم خب زیاد نیست دیگر چه برای پاراللز چه برای بوت کمپ. شاید بهتر باشد روی یک هارد اکسترنال نصب کنید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Nyaiesh » 18 اکتبر 2017, 11:35

vahidebr نوشته است:[نمایش]
از MS Project و visio هم استفاده زیادی دارم و تصمیم گرفتم روی سیستم جدیدم ویندوز 10 بریزم و از طرفی مک من حافظه 128 دارد
واقعا نیاز دارم کمکم کنید که آیا ویندوز رو با بوت کمپ نصب کنم؟ مجازی کار کنم؟ یا مشکلی با فونت و نرم افزار نخواهم داشت و نیازی به نصب ویندوز نیست ممنون میشم پاسخ بدید

برنامه Cross Over را هم امتحان کنید اگر کارگشا باشد نه بوت کمپ میخواهید و نه چیز دیگر دست کم یکبار نصبش کنید نتیجه را بما هم بگویید. این برنامه از پس آفیس برمیاید
https://www.codeweavers.com/products
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Ilia » 18 اکتبر 2017, 17:07

Arzhang نوشته است:[نمایش]
…حافظه‌ی شما هم خب زیاد نیست دیگر چه برای پاراللز چه برای بوت کمپ. شاید بهتر باشد روی یک هارد اکسترنال نصب کنید.

خواستم بگویم که بوت‌کمپ را نمی‌شود روی هارد خارجی نصب کرد. ولی گفتم که قبلش یک جستجو کنم تا مطمئن بشم:
https://discussions.apple.com/thread/17 ... 0&tstart=0
تاریخ این پست بالا، سال ۲۰۰۸ است. اما احتمالا فرقی نکرده.

بهر حال اگر مقدار زیادی به آن اختصاص ندهند میشود روی هارد داخلی هم داشتش که بسیار سریعتر خواهد بود. مثلا یک چیزی حدود ۳۰ گیگ برای ویندوز و ۹۰ گیگ مک. محیط‌های شبیه‌ساز مزایای خودشان را دارند. بوت‌کمپ سریعتر است اما اگر پارتیشن‌ها را انگولک کنید، میتواند دردسرساز باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط vahidebr » 19 اکتبر 2017, 16:32

m]reza نوشته است:[نمایش]
vahidebr نوشته است:[نمایش]

برنامه Cross Over را هم امتحان کنید اگر کارگشا باشد نه بوت کمپ میخواهید و نه چیز دیگر دست کم یکبار نصبش کنید نتیجه را بما هم بگویید. این برنامه از پس آفیس برمیاید
https://www.codeweavers.com/products

من کراس اور رو هم نصب کردم یا من بلد نبودم کار کنم باهاش یا کارساز نیست از طرفی عامل اصلی هماهنگی بین این فایلا فونته که کراس اور فونت رو هم نصب نکرد و کسی مثل من که با انواع فایل های آفیس طراحی شده و صفحه بندی شده کار دارن تغییر فونت و اندازه آنها ممکنه صفحات رو به هم بریزه
فکر کنم سی گیگ برای ویندوز بذارم موقع کار میتونم برم روی اون و تمام
دوستان ویندوز 10 چقدر جا اشغال میکنه؟ چقدر کنار بذارم
و این ک لازمه مثل ویندوز بک آپ بگیرم ک اگر خراب کاری کردم برگردونم به حالت اول؟ بک آپش خیلی سنگین بود باید یه اکسترنال براش بگیرم، لازمه که حتما قبل بوت کمپ یه بک آپ بگیرم؟
vahidebr

پستتوسط Ilia » 19 اکتبر 2017, 18:46

شما کار سنگین با ویندوز نمیخواهید بکنید. بنظر من نصب ویندوز مجازی بهترین کار برای شماست. هاردتان یکپارچه میماند. ویندوز در داخل مکتان بک آپ میشود. هر چند بار که خواستید، براحتی میتوانید نصب و دیلیتش کنید. سه برنامهٔ شبیه ساز مهم: Parallels و VMware Fusion و VirtualBox هستند. دوتای اول پولی هستند و معمولا بعد از هر آپدیت مهم اپل که شماره اش عوض میشود، احتیاج به آپدیت پولی خواهند داشت. ولی ویرچوال باکس که لینکش را در زیر داده ام، بخوبی نیاز شما را بر آورده خواهد کرد و هم خودش و هم آپدیت هایش مجانی خواهند بود:
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Nyaiesh » 20 اکتبر 2017, 01:26

سلام
CroosOver از قلمهای داخل دستگاه بهره میبرد و قلمی نصب نمیکند پس بهتر است جهت امتحان هم که شده همه قلمها را یکبار در Fonts مک بریزید خود Cross Over هم پوشه هایی میسازد که یکی از آنها Fonts است و جهت احتیاط قلمها را آنجا هم بریزید و دوباره امتحان کنید و نتیجه را بما هم بگویید
برنامه‌هایی چون Mellel و Nisus و TextEdit نیز دفاتر ورد را میگشایند شاید بهتر باشد کمی صبر کنید و باحوصله جلو روید بوت کمپ فقط بدرد زمانی میخورد که رم ضعیف باشد یا اهل بازی باشید اگر بتوانید با VM کار کنید از همه برنامه هابهتر است
اگر هم یکی از این سه برنامه یعنی Mellel و Nisus و TextEditبدردتان خورد و توانستید کارهایتان را سامان بخشید نتیجه را پی دی اف کنید تا تغییر نکند و بیدردسر چاپ شود
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Arzhang » 20 اکتبر 2017, 09:42

من درست یادم نیست چه مشکلی، اما یادم است کراس اور به یک مشکلی خورده بود. یادم است که آن را داشتم و مدتی استفاده کردم البته چند سال پیش بعد کلاً به یک مشکل اساسی خورد که دیگر استفاده از آن را رها کردم. شاید همین نصب فونت بود یا چیزی دیگر. بنابراین مطمئن نیستم پیشنهاد خوبی باشد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 25 مهمان