انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با نمایش تقویم

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: مشکل با نمایش تقویم

پستتوسط hamedafra » 10 دسامبر 2010, 02:36

فکر کنم اگه یکبار log out کنید خراب بشه
این مشکل خیلی اعصاب من رو خورد کرده بود کلی لاگ ها رو هم نگاه کردم اما نفهمیدم مشکل از چیه. چندین بار هم سیستم رو از نو نصب کردم. تا اینکه اتفاقی فهمیدم از تقویم جلالیه
MacBook Pro 2.4 GHz Intel Core i5
MacBook Air 1.4 GHz Intel Core 2 Duo 64GB
Tehran
hamedafra

پست‌ها : 15

پستتوسط hamedafra » 10 دسامبر 2010, 02:44

ببخشید مثل اینکه من اشتباه کردم این باگ ربطی به تقویم نداشت و مربوط به زبان‌ها بود در واقع اگه چیدمان زبان به شکل زیر باشه این مشکل به وجود میاد
تصویر 
Tehran
hamedafra

پستتوسط sadeghi » 10 دسامبر 2010, 03:10

در مورد مشکل Delicious Library با تقویم جلالی من مدتی پیش این باگ رو بهشون اطلاع دادم و در آپدیت جدیدشون درست کردن. توی لیست اصلاحات هم نوشتن که مشکل با persian calendar حل شده.

محسن
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط AliGhz » 11 دسامبر 2010, 13:51

hamedafra نوشته است:[نمایش]
ببخشید مثل اینکه من اشتباه کردم این باگ ربطی به تقویم نداشت و مربوط به زبان‌ها بود در واقع اگه چیدمان زبان به شکل زیر باشه این مشکل به وجود میاد

این گیر و واگیر Quick Time را من هم داشته‌ام و فکر می‌کردم مشکل از خود perian است! چیدمان زبان‌ها باید به چه شکلی باشد که این مشکل پیش نیاید؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط hamedafra » 11 دسامبر 2010, 16:43

AliGhz نوشته است:[نمایش]
hamedafra نوشته است:[نمایش]

این گیر و واگیر Quick Time را من هم داشته‌ام و فکر می‌کردم مشکل از خود perian است! چیدمان زبان‌ها باید به چه شکلی باشد که این مشکل پیش نیاید؟

نمی‌دونم چرا تصویر خوب نمایش داده نمی‌شه.
http://cl.ly/3ZPz/a.png

اگه زبان فارسی اول نباشه این مشکل پیش نمی‌یاد. خوب از آن جایی هم که اپل انتخاب دستی زبان رو از اسنولپرد حذف کرده امکان انتخاب زبان فارسی در برنامه‌هایی مثل وی‌ال‌سی که فارسی دارند، وجود نداره جز از طریق تنظیمات خود برنامه اگر وجود داشته باشه. از طرف دیگه اگه زبان فارسی اول باشه خیلی از امکانات مثل thumbnail برای فایل‌های ویدئویی کار نمی‌کنه
متاسفانه من اشتباه کردم و این باگ ربطی به تقویم نداشت.
Tehran
hamedafra

پستتوسط saeidk » 11 دسامبر 2010, 17:57

این مشکل برای من که ربطی به اول بودن فارسی در لیست یا انتخاب فارسی در order list ندارد
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط hamedafra » 11 دسامبر 2010, 18:26

saeidk نوشته است:[نمایش]
این مشکل برای من که ربطی به اول بودن فارسی در لیست یا انتخاب فارسی در order list ندارد

ولی متاسفانه در مک‌بوک پرو جدید من با سیستم عامل ۱۰.۶.۵ هنوز هم این مشکل وجود داره :-(
کافیه تنظیمات رو به اون شکل دربیارم و یک بار log out کنم بعد یک فایل ویدئویی رو اجرا کنم احتمال دارد بار اول آن را درست اجرا بکنه اما اگر باز دوباره log out بکنم، آن وقت کوئیک تایم به این شکل که می‌بینید در میاد:
تصویر
و وقتی تنظیمات زبان رو دوباره به حالت اول بر می‌گردانم درست می‌شود
Tehran
hamedafra

پستتوسط Ahmad » 01 دسامبر 2011, 22:38

AliGhz نوشته است:[نمایش]
برای نمایش تاریخ (در نوار بالا) هر بار Show Date را در پنجره Date & Time Preferences قسمت Clock تیک می‌زنم، دفعه بعد که لپ‌تاپ را روشن می‌کنم یا حتی یک بار دیگر پنجره Date & Time Preferences را (بدون خاموش و روشن کردن دستگاه) باز می‌کنم، این تیک برداشته شده است و نمایش تاریخ به حالت قبل برمی‌گردد (۹ چهارشنبه به‌جای چهارشنبه ۹ تیر). و حتی با وجود قفل کردن تنظیمات، این قفل اصلا عمل نمی‌کند و در حالتی هم که قفل است می‌توانم تیک‌ها را بزنم یا بردارم.
از ورژن ۱۰.۶.۲ تا الان که ۱۰.۶.۴ است، این مشکل به قوت خود باقی مانده.
آیا مشکل مربوط به تقویم شمسی است؟ راه حلی دارد؟

علی آقای قزوینی با سلام،

من این باگ اعصاب خراب کن را در در تاریخ ۲۵ سپتامبر همین سال بہ بخش باگ حساب مجانی ADC وارد کردم(باگ شمارهٔ ۱۰۱۸۲۹۴۲). دیروز بہ من جواب دادند کہ این باگ شناختہ شده است و قبلا کسی دیگر آنرا تحت شمارهٔ ۹۲۷۰۵۹۷ گزارش کرده است و اینکہ مہندسین اپل در حال بررسی آن هستند، لذا گزارش مرا بایگانی کرده‌اند. این (بایگانی کردن)البتہ برای من مسئلہ‌ای نیست مہمترین مسئلہ آن است کہ اپل از این مشکل خبر دارد و در صدد حل آن است. من متن پاسخ اپل را اینجا قرار می‌دهم با این هدف کہ بہ اطلاع دوستان برسانم کہ مسئولین قسمت باگ اپل هر باگی کہ وارد سیستم نر‌م‌افزاری آنہا موسوم بہ Radar شود موظفند کہ پیگیری کنند. البتہ اشکالات سیستم عامل متناسب با اهمیت آن طبقہ‌بندی می‌شود و حل سریع اشکال در گرو این است کہ این مشکل از دید مہندسین اپل از چہ درجۂ اهمیتی برخوردار باشد.
من همیشہ دوستان را تشویق کرده‌ام کہ اگر مشکلی در نرم‌افزارهای اپل مشاهده کردند حتما گزارش کنند و فکر نکنند کہ مثلا «ای بابا کی بہ حرف ما گوش می‌کنہ.....» زیرا سیستم کار در اینگونہ شرکتہا و اصولا بطور عام در غرب کاملا با آنچہ ما در کشورمان دیده‌ایم فرق می‌کند. نظر کاربران، مشتریان بسیار مہم است و با لابی کردن بعضی از کارها می‌تواند بسرعت بیشتری پیش رود. یکی از اهداف ایرماگ نیز همین لابی‌گردن برای پشتیبانی از زبان فارسی و بہبود و ارتقای آن در نرم‌‌افزارهای تہیہ شده توسط اپل و نیز شرکتہای نرم‌افزاری دیگر کہ برای این پلاتفرم برنامہ تولید می‌کنند است. من و دیگر دوستان بکرات برای اپل نامہ نوشتہ و از آنہا بدلیل پشتیبانی بد آنہا از زبانہای راست - بہ- چپ انتقاد کرده‌ و استدلال نموده‌ایم کہ پشتیبانی از زبانہای خاورمیانہ بہ نفع این شرکت است یا آنکہ اشکالات موجود در سیستم را بہ آنہا گزارش نموده‌ایم.

احمد
Hello Ahmad,

This is a follow up to Bug ID# 10182942.  After further investigation it has been determined that this is a known issue, which is currently being investigated by engineering.  This issue has been filed in our bug database under the original Bug ID# 9270597. The original bug number being used to track this duplicate issue can be found in the Related Problem section of your bug report's Problem Detail view.

Thank you for submitting this bug report. We truly appreciate your assistance in helping us discover and isolate bugs.

Best Regards,

Developer Bug Reporting Team
Apple Worldwide Developer Relations

01-Dec-2011 01:08 AM Apple Developer Bug Reporting Team :
This bug has been closed as Duplicate. We are aware of this issue and are tracking it under the Bug ID listed below in the Related Problem section of your bug report. To check the status of the original bug report, please update your report directly <http://bugreport.apple.com> and we will provide you with any available information.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان