انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نکته امنیتی Mac

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

نکته امنیتی Mac

پستتوسط humanity » 29 ژوئن 2010, 16:39

در آخرين ارتقايي که اسنولئوپارد، آخرين نگارش سيستم‌عامل اپل، داشت، اپل نرم‌افزاري را به اين سيستم‌عامل افزود که کامپيوترهاي مک را در مقابل اسب‌هاي تروجان مقاوم مي‌کند. اين حملات که نرم‌افزار iPhoto را هدف گرفته‌اند، از طريق اين نرم‌افزار به سيستم‌عامل کاربر نفوذ کرده و کنترل سيستم را به‌‌دست مي‌گيرند.
به‌گزارش CNE، جمعه گذشته اين ارتقاي سيستم‌عامل مک را به نگارش 10/6/4 رسانيد. اين شرکت اعلام کرد که در اين ارتقا همچنين مشکلاتي که با اتصالات VPN وجود داشت برطرف شده است اما در مورد اين نرم‌افزار محافظ چيزي نگفت. در بلاگ شرکت امنيتي Sophos آمده که اين تروجان که HellRTS نام دارد، چند ماهي است کاربران را با مشکل مواجه کرده است. راه‌حل موقتي آن تغييري کد تنظيمات نرم‌افزار iPhoto است که با اين ارتقا ديگر نيازي به آن نيست.

متاسفانه بسياري از کاربران مک از خطراتي که سيستم‌شان را تهديد مي‌کنند بي‌خبرند و به‌نظر مي‌رسد كه بهتر بود اپل وجود چنين نرم‌افزاري را اعلام مي‌کرد. عده زيادي معتقدند اپل به‌‌دليل اين‌که معتقد است سيستم‌عاملي بدون ويروس و تروجان دارد، اين مساله را اعلام عمومي نکرده، اما با بيشتر شدن سهم بازار سيستم‌عامل مک و تسخير بازار موبايل توسط آيفون، تعداد هکرها و مهاجم‌هاي سيستـــم‌هاي مـــک روزافزون شده است.

منبع : کلیک
humanity

پست‌ها : 6

Re: نکته امنیتی Mac

پستتوسط javadkh65 » 29 ژوئن 2010, 20:45

والا ما که چند ساله این چیزها رو می شنویم اما تهدید خاصی ندیدیم!
یادمه توی ویندوز ایکس پی اگر یه بار بدون آنتی ویروس بعد از نصب ویندوز می رفتیم اینترنت کارمون تموم بود!
اصولا این جور خبرها بیشتر از یه مساله امنیتی یه نوع جنگ روانی هستن!!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Pooria Azimi » 29 ژوئن 2010, 22:25

با یک لحنی از یک تروجان که فقط وجود داره و کسی رو آلوده نکرده صحبت کرده که از ترس، خواستم مکینتاشم رو بفروشم :-)

این‌ها همه‌ش پروپاگاندای رقبای اپله. سیستم‌های اپل، به مراتب امن‌تر از ویندوز و لینوکس هستند و این مسأله، اصلاً و ابداً هم ربطی به «سهم بازار» نداره؛ یکی از دلایل مهمش هم اینه که اپل سخت‌افزار، سیستم‌عامل و نرم‌افزار رو خودش درست میکنه و به همه چیز اشراف کامل داره. بر خلاف ویندوز و لینوکس که طراحان سیستم‌عامل، با چشمان تقریباً بسته اون رو طراحی کرده‌ن...

هر موقع این‌جور هشدارهای دروغین رو می‌شنوم، ناخودآگاه یاد شارلاتان‌بازیِ چند سالِ پیششون می‌افتم...

http://blog.washingtonpost.com/security ... _seco.html

ویدئوی لجن‌پراکنانهٔ بالا رو ببینید...

اگر از ترسِ ناامنی‌ها و حفره‌های مکینتاشتون، هنوز اون رو خاموش نکرده‌اید، شاید بدتون نیاد که حقیقت رو بدونید...

http://daringfireball.net/2006/08/curious_case

http://www.roughlydrafted.com/2007/08/2 ... shill-zoon

نمی‌گم مکینتاش از هر آسیبی ایمنه، اما در حال حاضر، امن‌ترین سیستمِ دنیاست که عملاً قابل استفاده برای کارهای روزمره‌ست.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Microsoft24 » 30 ژوئن 2010, 00:26

دوستان ، من مدتیه که دنبالشم ،

اگر کسی لینکی چیزی داره ، برای من PM کنید!

میخوام روش کار کنم!

با تشکر ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط humanity » 30 ژوئن 2010, 12:42

منم مک یا اپل نداشتم
ولی اینا روخوندم گفتم شاید مفیدباشه
فعلا درحال تحقیقاتم شایدیه مدت بعدبگیرم
humanity

پست‌ها : 6

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان