انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش‌های یک تازه وارد در مورد مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: چند تا سئوال کوچک از یک اپلی تازه وارد

پستتوسط eysun » 15 ژوئیه 2010, 11:53

باید یک کابل Mini Display Port to DVI بگیرید ، فکر میکنم قیمت اصلش ۴۵۰۰۰ تومن باشه...
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Amir_S » 15 ژوئیه 2010, 13:06

سلام،
لیست میانبر های مک رو میتونید از اینجا ببینید:
http://support.apple.com/kb/ht1343
ضمن اینکه تو help خود سیستم هم اگه shortcut رو سرچ کنید پیدا میشه:
file:///Library/Documentation/Help/MacHelp.help/Contents/Resources/English.lproj/pgs/14044.html
اون کاور های کیبورد رو هم فکر کنم یکی از دوستان از اپل ایران خریده بود... البته من هم پیشنهاد نمی کنم، مخصوصا که کلا از کاور کیبورد متنفرم! :-)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط jimbo17010 » 15 ژوئیه 2010, 16:22

salam mikhastam az doostan khahesh konam ageh kasi serial USB Over Drive 3.0.1 ro dare be man bedeh
jimbo17010

پست‌ها : 1

پستتوسط Pooria Azimi » 15 ژوئیه 2010, 17:17

اون لیبل‌های یک تیکه، باعث می‌شه که در درازمدت، اثرانگشتتون روی صفحهٔ نمایش «حک» بشه! چون چند میلیمتر بالاتر از سطح عادی قرار میگیره و با طراحی اپل سازگار نیست.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط abdol » 15 ژوئیه 2010, 21:04

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
اون لیبل‌های یک تیکه، باعث می‌شه که در درازمدت، اثرانگشتتون روی صفحهٔ نمایش «حک» بشه! چون چند میلیمتر بالاتر از سطح عادی قرار میگیره و با طراحی اپل سازگار نیست.

البته و صد البته راست می گه پوريا جان. من یک دونه از اين روکشها دارم که بسيار بسيار نازک است (وقتی مک رو خريدم روش هديه دادند) نمونه اش را هم تا حالا نديده ام ولی باز هم جای لاستيکهای اون در وسط LCD میفته.

ضمنا برای انيکه تایپ فارسی رو ياد بگيرید میتونيد با ياد گرفتن تايپ انگلیسی بعد از مدتی خود به خود می فهميد که چه جوری فارسی را با سرعت برق تايپ کنيد.
typingmaster برنامه خوبی است. ضمنا برنامههای online هم واسه تمرين خیلی زياد است. لازم نيست که خرج کنيد!
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط T-Motso » 15 ژوئیه 2010, 23:13

ممنون از همه
T-Motso

پست‌ها : 42

پستتوسط aamir » 16 ژوئیه 2010, 14:45

نمی دونستم WinRAR نسخۀ مکینتاش هم داره. من که از نسخۀ ویندوزی ش بیزارم! :-)

آره داره اما فقط به صورت command کار میکنه و GUI نداره. . . و خوب این توی دنیای گرافیکی امروز یعنی فاجعه
ولی بر خلاف حرفت من نسخه ویندوز اون رو یک نرم افزار بسیار قوی دیدم . . شاید ظاهر جالبی نداشته باشه اما واقعا قوی کار میکنه!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

درخواست کمک برای آشنایی با مکینتاش

پستتوسط mrmohsen » 17 ژوئیه 2010, 22:06

راستش من دارم درمورد سیستم عامل های موجود تحقیق می کنم(لینوکس ویندوز مک) اما نمی توانم تنها برای دیدن مک اون رو بخرم
دنبال فیلم، تور، یا مثلا مک روی اینترنت می گردم، خلاصه ی چیزی که خیلی خوب بتونم مک رو ببینم و باهاش آشنا بشم
ممنون میشم کمکم کنین تا بهترین سیستم عامل رو انتخاب کنم ;-)
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط mrmohsen در 18 ژوئیه 2010, 11:15.
mrmohsen

پست‌ها : 1

پستتوسط T-Motso » 20 ژوئیه 2010, 22:45

من یه سوال دیگه هم واسم پیش اومده :-D هیچ آنتی ویروسی لازم نیست نصب کنم؟ واسه احتیاط اگه بهتره نصب کنم، کدوم آنتی ویروس رو (که ترجیحن رایگان هم باشه( توصیه میکنید؟
یه سری ویروس هستن که وقتی فلشم رو به مک میزنم و بعد می برم روی پی سی دیده میشن.
تصویر
روی مک دیده نمیشن.اما مشخصه میتونن خودشون رو کپی کنن روی فلش.با سرچ هم پیداشون نمیکنم.یعنی نمیدونم یه فایل Hidden رو کلن چه جور میشه توی مک دید؟

یه ویروس هم هست که توی مک میبینمش.
تصویر

ممنون واسه کمکتون :roll:
T-Motso

پستتوسط Pooria Azimi » 20 ژوئیه 2010, 23:03

اینا کجاشون ویروسه؟! اینا فایلهای راهنما برای مکینتاش هستند که محتویات فلش رو بهتر نشون بده. پاکشون بکنید هم هیچ اهمیتی نداره.

تا این لحظه‌ای که این پست داره زده می‌شه، مکینتاش تعداد ۰ ویروس (صفر ویروس) و ۷ تروجانِ کم‌خطر داره که اصلاً هم widespread نیستند و خود سیستم‌عامل اون ۷ تروجان رو تشخیص می‌ده.
هیچ نیازی هم به نصب آنتی‌ویروس برای مکینتاش نیست.

تبلیغاتی هم که در اینترنت یا جاهای دیگه می‌بینید در مورد ویروس‌های جدیدی که هر روز برای مک می‌آن (فقط عجیبه که چطور هر روز این ویروس‌ها ساخته می‌شن، اما کسی بهشون مبتلا نمی‌شه!!!) ، صرفاً به خاطر اینه که شرکت‌هایی که برنامه‌های آنتی‌ویروس برای مکینتاش می‌نویسند، دوست دارند با جو سازی الکی برنامهٔ خودشون رو به فروش برسونند. شما اصلاً نگران نباشید، مک ویروس ندارد (هر کی غیر از این می‌گه، یا نمی‌دونه ویروس چیه، یا نمی‌دونه مکینتاش چیه، در ۹۹٪ موارد هم هر دو گزینه در موردشون صحیحه).

اون فایل autorun.inf هم که در مکینتاش می‌بینید، صرفاً یک فایل راهنماست که به ویندوز می‌گه که وقتی فلش درون سیستم قرار گرفت، یک برنامه‌ای رو اجرا بکنه، یا اصلاً چیزی رو اجرا نکنه. لزوماً هم ویروس نیست، اگر برنامهٔ آنتی‌ویروس دارید، ممکنه اون این فایل رو ایجاد کرده باشه، یا خود ویندوز، یا یک برنامهٔ دیگه و لزوماً ویروس نیست. اما اگر هم پاکش بکنید، اتفاقی نمی افته.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط javadkh65 » 21 ژوئیه 2010, 00:02

andalibi نوشته است:[نمایش]
نمی دونستم WinRAR نسخۀ مکینتاش هم داره. من که از نسخۀ ویندوزی ش بیزارم! :-)

آره داره اما فقط به صورت command کار میکنه و GUI نداره. . . و خوب این توی دنیای گرافیکی امروز یعنی فاجعه
ولی بر خلاف حرفت من نسخه ویندوز اون رو یک نرم افزار بسیار قوی دیدم . . شاید ظاهر جالبی نداشته باشه اما واقعا قوی کار میکنه!

از نرم افزار BetterZip استفاده کنید تقریبا ظاهری مشابه WinRAR داره و البته می تونه با بسیاری از فرمت های آرشیو کار کنه

موفق باشید
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Amir_S » 21 ژوئیه 2010, 01:36

جالبه، تو صفحه دانلود Calmxav )آنتیویروس) نوشته: "تعداد ویروس های mac os9 فلان تا بود و الان در ورژن جدید به عدد صفر رسیده!!! پس چرا باید روی مک آنتی ویروس نصب کنیم!؟ برای اینکه ویروس های ویندوز پیدا بشن اگه یه ویروس ویندوزی اشتباهی روی مک‌مون کپی شد، به کسی دیگه ندیم یا وینوز بوتکمپ رو آلوده نکنیم!!!"
البته من خیلی وقت پیش اینو خونده بودم، نقل به مضمون از چیزی که یادم مونده بود کردم... :-)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط T-Motso » 21 ژوئیه 2010, 05:29

عجب.. سوتی دادم پس :P خوب خدا رو شکر که راحت شدیم از دست آپدیت آنتی ویروس و این حرفا
ممنون پوریا
T-Motso

پستتوسط Amin811 » 21 ژوئیه 2010, 05:44

می تونی KEYBPARD که LAYOUT اون PERSIAN - QWERTY هستو نصب کنی و از شر برچسبم خلاص بشی. مثلا L بزنی ل می ندازه و...
Amin811

پست‌ها : 82

پستتوسط hanoo » 21 ژوئیه 2010, 06:42

توی سیستم پریفرنس در قسمت کیبرد در قسمت اسکرین شات این علامت هشت مانند کنار فلش بسمت بالا یعنی چی؟در ضمن من فلش بالا کمند و ۳ را با هم گرفتم هیچ اسکرین شاتی از دسکتاپ نگرفت؟ممنون از جواباتون
hanoo

پست‌ها : 77

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان