انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش‌های یک تازه وارد در مورد مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: پرسش‌های کسی که تازه به مک مهاجرت کرده

پستتوسط Ilia » 27 ژانویه 2012, 22:54

شاید بتوانی از آن هارد خارجی‌ات ریکاورشان کنی. اما شرطش این است که تا آخر ریکاوری، دیگر روی آن هارد هیچ چیز ننویسی. اگر بگردی قبلا در ایرماگ در مورد ریکاوری زیاد بحث شده.

بهر حال حواست باشد که الان از بقیهٔ فایل‌هایت بک‌آپ نداری و سیستمت هم چندان دیگر قابل اطمینان نیست! وقتی ریکاوریت تمام شد، از همهٔ فایل‌هایت یک بک‌آپ بگیر.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط arna » 29 ژانویه 2012, 12:41

ایول Adobe Acrobat خیلی بهتر از Foxitهستش. چقد خوب ادیت می کنه، نمی دونستم مرسی.
فقط این دانلود منیجره رو به نتیجه ی مطلوب نرسیدم. می خوام مثل IDM هم resume عالی داشته باشه هم این که ویدئو های استریم رو دانلود کنه.
بازم ممنونم ایلیا جان
نماد کاربر
arna

پست‌ها : 13

پستتوسط AmiN.D » 29 ژانویه 2012, 17:25

Ama عزیز idm برای مک پورت شده و موجود هست اما مصرف زیاد سی پی یو و استاندارد نبودنش ارزش نصبش رو میاره پایین ..انتخاب با توست
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط arna » 31 ژانویه 2012, 14:19

یه سوال دیگه از خدمتتون داشتم. توی ویندوز وقتی Shift+J رو فشار میدی کلامت فارسی رو می کشه که نمی دونم به این قابلیت چی میگن اصطلاحا. برای انجام چنین کاری تو مک باید چی کار کرد. مرسی
نماد کاربر
arna

پستتوسط AliGhz » 31 ژانویه 2012, 14:22

باید Shift+- را بزنیــــــــــــــــــــد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط arna » 31 ژانویه 2012, 14:53

مرسی خیــــــــــــــــــلی لطف کردین.
نماد کاربر
arna

پستتوسط .SorousH. » 01 فوریه 2012, 01:24

hiva_obs نوشته است:[نمایش]
ببخشید که وقتتون رو گرفتم من یک اشتباهی کردم بعد از زیر نظر گرفتن زمان ایجاد این فایل متوجه شدم که زمان روشن شدن دوباره سیستم ایجاد نمیشه و چون نرم افزار کرک شده ندارم رو سیستم شروع کردم همه نرم افزارها رو اجرا کردن تا اینکه متوجه شدن این فایل بعد از اجرای نرم‌افزار shSubtitleFixer ایجاد میشه حالا به چه دلیلش رو نمیدونم

دقیقا زیر سر همین برنامه هست، من اینو پاک کردم و بعد از اون نیومد ، چند روز پیش دوباره احتیاج پیدا کردم و نصب کردم و باز سروکلش پیدا شد.
درود بر تو!
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط .SorousH. » 01 فوریه 2012, 01:43

arna نوشته است:[نمایش]
ایول Adobe Acrobat خیلی بهتر از Foxitهستش. چقد خوب ادیت می کنه، نمی دونستم مرسی.
فقط این دانلود منیجره رو به نتیجه ی مطلوب نرسیدم. می خوام مثل IDM هم resume عالی داشته باشه هم این که ویدئو های استریم رو دانلود کنه.
بازم ممنونم ایلیا جان

Folx برنامه خیلی خوبیه ، اگه سرعتت کمه باید این کارا رو بکنی البته در نسخه پرو جوابگو هست.
وقتی فایلی رو که میخوای دانلود کنی توی قسمت Edit Task که این پنجره موقع اضافه کردن فایل میاد و یا با کلیک راست روی فایل اضافه شده توی لیست، قسمت Edit Task رو بزن تا پنجره باز بشه بعد قسمت Split Into رو که پیشفرض ۳ هست رو به ۱۰ تغییر بده .
این کار فایل رو به ۱۰ پارت تبدیل میکنه دقیقا کاری که IDM توی ویندوز میکنه تا سرعت بیشتر دانلود بیشتر بشه.

برای دانلود از یوتوب هم میتونی از Extensionه fastest tube در سافاری و یا Add on هایی مشابه این در فایرفاکس.
و همچنین میتونین در سافاری در قسمت Activity<Window همین کار رو بکنین که این علاوه یوتوب شامل بقیه سایت هایی که پخش ویدئو دارن رو میشه.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط arna » 06 فوریه 2012, 17:15

می خوام با زدن دکمه ی F6 روی کیبورد برنامه ی Dictionary باز بشه. چنین چیزی امکان پذیر هست که برای اجرای نرم افزار Shortcut اختصاص داد، چون من توی Keyboard shortcut دیدم که برای menu commandهای نرم افزار می شه میانبر تعریف کرد.
با تشکر
نماد کاربر
arna

پستتوسط Ilia » 07 فوریه 2012, 04:19

این برنامهٔ Hotapp بایستی این کار که که شما میخواهی بکنی انجام بدهد، اما اولا من خودم از آن هیچوقت استفاده نکرده‌ام، دوما اختصاص کلید F تنها که در خیلی از برنامه‌ها کاربرد دارد برای اینکار چندان فکر خوبی نیست.
http://www.macupdate.com/app/mac/6466/hotapp

برای اینکار بهتر است که از لانچر‌هایی مثل آلفرد یا کوئیک سیلور یا مشابهاتشان که زیاد هم هستند استفاده کنید.
viewtopic.php?f=27&t=1767&start=30#p24428

لیست لانچرهای مک را در پایین این صفحه ببین:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... _launchers
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط میم مثل مهدی » 23 فوریه 2012, 16:03

سلام
ببخشید من دوتا سوال داشتم

یکی این که قبلا هم پرسیدم ولی به جواب نرسیدم که: من هر چند روز یه بار تنظیمات ترک پدم به هم میریزه و راست کلیک و چند تا تیک بالاش خود به خود حذف میشه میخواستم بدونم دلیلش چیه؟؟

دوم هم این که یکی دو روزه oovoo من خود به خود از کار افتاده میخواستم بدونم چطور میتونم مشکلش چی میتونه باشه؟

یه سوال دیگه هم این که من چطور میتونم به فضایی که برای ویندوزم تو هاردم در نظر گرفته شده از داخل مک دسترسی داشته باشم؟

ممنونم
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پست‌ها : 209

پستتوسط Ilia » 24 فوریه 2012, 01:46

برای مشکل Trackpad این رو ببین:
https://discussions.apple.com/thread/27 ... 0&tstart=0

یکی گفته که ممکن است فایل تنظیماتش (GlobalPreferences.plist) خراب شده باشه. آنرا به سطل آشغال منتقل کن و کامپیوترت را restart کن که یکی جدیدش را بسازد. آدرسش اینجاست:
Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist

Oovoo را نمیدانم. اگر در ایران درست کار کند جای تعجب دارد. اگر شک داری، پاک و دوباره نصبش کن. اما اول ببین که اینستالر خودش، پاکش هم میکند یا نه.

در مورد دسترسی از پارتیشن ویندوز و مکت وقتی که در آن یکی هستی، من فکر میکنم که بهتر است این کار را نکنید. برای همین هم دنبالش نبوده‌ام که ببینم که چطور میشود این کار را کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط fovi » 17 مارس 2012, 15:31

سلام
نمی دونم چی شد که ساید بار finder رفت!قابل ذکره که در preferences هم در قسمت ساید بار اون قسمتهای لازم که میخوام نشون داده بشن تیک خوردن اما همچنان ساید باری وجود نداره
ممنون میشم کمک کنین
نماد کاربر
fovi

پست‌ها : 84

پستتوسط arna » 17 مارس 2012, 15:44

فک کنم روی اون استوانه ی بالا سمت راست توی فایندر کلیک کردی! روی اون دوباره کلیک کن درست میشه.
نماد کاربر
arna

پستتوسط fovi » 17 مارس 2012, 18:04

ممنون
تو سایت های دیگه هم که گوگل رو سرچ کردم همین رو نوشته بود اما نمی دونم چرا فایندر من اون بیضی بالا سمت راست رو نداره!!
نماد کاربر
fovi

پست‌ها : 84

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 27 مهمان