انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش‌های یک تازه وارد در مورد مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: چند تا سئوال کوچک از یک اپلی تازه وارد

پستتوسط alireza3335 » 30 ژوئیه 2011, 11:20

سلام سوالی دارم.
دوستان، این آیکون های در نوار بالا را مثل ساعت و غیره، چگونه می توان جابجاشان کرد؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Amir_S » 30 ژوئیه 2011, 14:14

اونایی رو که مال خود اپل هستند، اگه command رو نگه داری، میشه با drag جابجا کرد... ولی بقیه رو ظاهرا نمیشه!؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

Re: مشکلات یک مبتدی

پستتوسط T-Motso » 04 اوت 2011, 21:47

خود اسنو لئوپارد رو میشه ریکاور کرد؟ نه اینکه از ماشین تایم استفاده کرده باشیم. همینطوری اگه حس کرده باشیم سیستم عامل آسیب دیده بخوایم ریکاور بشه؟ از کجاش؟!
T-Motso

پست‌ها : 42

Re: مشکلات یک مبتدی

پستتوسط Ilia » 05 اوت 2011, 05:39

شما برای استفاده از تایم ماشین احتیاج دارید که اول اسنولپرد را نصب کنید و بعد فایل‌هایتان را برگردانید. تایم ماشین برای نصب یا تعمیر سیستم طراحی نشده است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط hamid reza » 08 اوت 2011, 12:39

سلام
ميخواستم بدونم كه اگه با bootcamp ويندوز سون نصب كنم مخصوصا توي lion
چه امكاناتي از مكبوك در ان قابل استفاده نيستن و چه مشكلاتي در ويدوز به وجود مياد؟
ايا راه حلي براي اون هست؟
hamid reza

پست‌ها : 12

پستتوسط damon_021 » 09 اوت 2011, 20:06

بیشتر Multitouch Gestures غیرِ فعال هستن، تا جایی‌ که من میدونم فقط scroll با ۲ انگشت قابل استفادست.
iMac 2.5 i5 Sandy Bridge
8GB 1333Mhz RAM
500GB HDD + 128GB SSD
10.7.3

پست‌ها : 118

Re: پاسخ: فروش مک بوک پرو

پستتوسط amir.pro » 24 اوت 2011, 16:41

AmirArsalaan نوشته است:[نمایش]
درست می فرمایید پوریای عزیز این رو می دونم اما اگر دوستان فارسی زبان ما زحمت نکشند من تا ابد هم نمی توانم لذت کاربرد فونت های فارسی در محیط مک رو داشته باشم
مثالش همین امروز با چه مصیبتی کورل ۱۱ مخصوص مک رو تهیه کردم و وقتی خواستم با xmari یه متن رو بیاورم توی کورل دیدم اصلن کورل نتونست حتی با فونت های x فارسی اونهارو بشناسه و ضد حال عمیقی خوردم
فردایی پس فردایی اگه بخواهم از نرم افزار خوشنویسی فارسی ( مثل چلیپا یا میرعماد استفاده کنم ) باید دست به دامن windows بشم . من مک رو میخواهم که اعم کارهام رو توش انجام بدهم
دیروز رفتم توی ف . ی . س بوک اصلن نتونستم لاگین بشم
یاهو مسنجر اینجا بدون دور زدن نمیشه رفت توش اما تو ویندوز سه سوت
بابیلون فقط به صورت آن لاین ترجمه می کنه در حالی که تو ویندوز تنها کنترل راست کلیک رو کلمه این کار رو انجام می دهد
google toolbar اصلن برای سافاری نداریم
حالا همه اینها رو میشه نادیده گرفت اما برای کارهای گرافیکی که دیگه نمیتونم هی برم تو ویندوز ، اصلن حال نمیده تو اپل داشته باشی و با ویندوز کار کنی، تازه ویندوز رو هم که دوستان بارها قبل از من گفته اند باعث داغ شدن لپ تاپ میشود
ببین همه اش میانبر همه اش میانبر اونوقت من حق ندارم خسته بشم؟؟؟

یعنی با مک نتونستی بری ف.ی.س بوک؟ یاهو مسنجر نمی تونی بری؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آقا یکی کمک کنه این یعنی چه؟ من تادو هفته می خوام مک بوک پرو بگیرم! اگه این دوتارو نداشته باشه که باید قیدشو بزنم! این دقیقا یعنی چی؟؟؟
Apple Mac Book Pro MC 700
Apple Ipad 16GB
نماد کاربر
amir.pro

پست‌ها : 28

پستتوسط AliGhz » 24 اوت 2011, 17:37

amir.pro نوشته است:[نمایش]
یعنی با مک نتونستی بری ف.ی.س بوک؟ یاهو مسنجر نمی تونی بری؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آقا یکی کمک کنه این یعنی چه؟ من تادو هفته می خوام مک بوک پرو بگیرم! اگه این دوتارو نداشته باشه که باید قیدشو بزنم! این دقیقا یعنی چی؟؟؟

آقا چرا تشویش اذهان عمومی می‌کنی؟ :joy: کی گفته نمی‌شه از این کارا با مک کرد؟ :-D
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط amir.pro » 24 اوت 2011, 23:59

AliGhz نوشته است:[نمایش]
amir.pro نوشته است:[نمایش]

آقا چرا تشویش اذهان عمومی می‌کنی؟ :joy: کی گفته نمی‌شه از این کارا با مک کرد؟ :-D

خواب خودش داره میگه!
Apple Ipad 16GB
نماد کاربر
amir.pro

Re: اشکالاتی که یک کاربر تازه وارد مک می تواند داشته باشد

پستتوسط amir.pro » 25 اوت 2011, 00:00

خط 7 و 8 رو بخون!
Apple Ipad 16GB
نماد کاربر
amir.pro

پستتوسط Mehdi.y » 25 اوت 2011, 00:09

نخیر دوست عزیز اینجوری نیست شما ۹۰٪ این کارها را می‌توانید بهتر از ویندوز انجام بدهی و برای بقیه اش هم راه حل هایی است. من که به غیر از یکی دوتا نرم افزار اختصاصی مکانیک اصلا گذرم به ویندوز نمی‌افتد.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط AmiN.D » 25 اوت 2011, 00:23

بنده یه پست داده بودم که آقای امیر عزیز شما احتمالا مک رو با یه چی دیگه که اصلا وجود حارجی نداره اشتباه گرفتی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!با مهدی هم کاملا موافقم و میگم۱۰۰٪
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط AliGhz » 25 اوت 2011, 00:28

البته اون پست من با رگه هايى از طنز همراه بود. قطعا خود استيو جابز هم نمى تونه تضمين كنه كه مك هيچ وقت به هيچ مشكلى برنمى خوره؛ اما همان طور كه دوستان هم گفتند، همه اين كارها و بيشتر از اينها را خيلى بهتر و لذت بخش تر از ويندوز مى شود در مك انجام داد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط amir.pro » 25 اوت 2011, 00:31

ولی خود amirarsalaan اینو تو خط 7 و 8 گفته!
باعث تعجب خودمم شد!
Apple Ipad 16GB
نماد کاربر
amir.pro

پستتوسط Pooria Azimi » 25 اوت 2011, 00:42

مشکلی که انجمن ما داره اینه که خیلی وقت‌ها این تصور رو به‌وجود می‌آره که مک پر از مشکله... چون همه‌ش در تاپیک‌ها از مشکلات مک صحبت شده! این ایرادیه که نمی دونم چجوری می‌شه برطرفش کرد.

مشکلاتی که امیرارسلان یک سال و نیم پیش مطرح کرده (اگر اشتباه نکنم، اوایلی که مک خریده بود)، واقعاً درست نیستند و از دست مشکلاتی هستند که در اوایل کار با یک سیستم‌عامل جدید پیش می‌آن و بعدش برطرف می‌شن. من به‌شخصه نه فیس‌بوک می‌رم نه از یاهومسنجر استفاده می‌کنم، اما می‌دونم که یاهومسنجر در مک بسته نیست (و اگر هم بسته بشه، اختصاصاً برای مک نمی‌بندنش و در ویندوز هم بسته می‌شه) و فیس‌بوک هم با فیلترشکن یا VPN به‌راحتی در دسترسه.
یا مثلاً من (و اگر اشتباه نکنم، خیلی دیگه از کاربران این‌جا) به‌جای دیکشنری عتیقهٔ بابیلون (که مهاجران ویندوزی در اوائل کار نیاز حس می‌کنند به نصبش، درست مثل Adobe Reader)، از دیکشنری خود مک استفاده می‌کنیم که در «تقریباً» تمام برنامه‌ها، با زدن کلیدهای Command+Control+D ترجمهٔ کلمه رو نشون می‌ده (و به‌جز ویکی‌پدیا، برای بقیهٔ دیکشنری‌هاش نیازی به اینترنت نداره). تصاویر این دیکشنری در viewtopic.php?p=25704#p25704 هست (چهارمین عکسی که گذاشته‌م کمی ایراد داره که مربوط به نسخهٔ بتای دوم لاین بود، و در حالت عادی همچین ایرادی دیده نمی‌شه).

قصدم این بود که بهتون هشدار بدم وحشت‌زده نشید و فکر کنید مک پر از مشکله. این‌جا یک انجمنه برای برطرف کردن مشکلاتی که کاربران با مک دارند و طبیعیه که تعداد مشکلاتی که مطرح شده زیاده. اما این به‌اون‌معنا نیست که «مک» پر از مشکله. امیدوارم منظورم رو خوب تونسته باشم برسونم...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان