انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Mac OS X 10.6 Snow Leopard

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: Mac OS X 10.6 Snow Leopard

پستتوسط javadkh65 » 08 سپتامبر 2010, 22:13

۱. من هم هنگ ندارم خیلی کم بعضی نرم افزارها هنگ می کنند ولی در کل سیستم کاملا stable هستش

۲. فکر نمی کنم نیاز باشه، من معمولا این کار رو نمی کنم مگر اینکه عمدا بخوام برای خودم یا کسی تمام تنظیمات رو از بین ببرم اما در کل طبیعیه که سیستم عامل بعد از مدتی زیاد، کندتر از روز اول بشه یه خورده Repair Permisson هم انجام بده گاهی سرعت رو بالاتر می بره و سیستم هم بهتر کار می کنه
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 سپتامبر 2010, 00:02

۱. به گمان من بخشی به سیستم عامل و بخشی به سخت‌افزار بستگی داره. من الان بیشتر از ۲ ساله که از MacBook به جای Desktop استفاده می‌کنم و شده بیشتر از یک ماه restart هم نکنم و فقط از sleep استفاده کنم. اما با وجود کم صدایی و سرعت بسیار بالا نسبت به قبل چه با Leopard چه با Snow Leopard پایداری iMac G5 را که قبلا استفاده می‌کردم نداشته.(هرچند همچنان از معادل‌های ویندوز برای من پایدارتر بوده)
شاید اگر اینقدر گمرک iMac در ایران غیر منطقی نبود و اوضاع ناپایداری برق در ایران به بدی این اواخر نبود گرایش به MacBook به عنوان Desktop پیدا نمی‌کردم و دوباره iMac می‌گرفتم و در کل راضی‌تر می‌بودم.
۲. تا قبل از Snow Leopard سه حالت وجود داشت برای نصب مجدد:
- Archive & Install: این شیوه فایل‌های سیستم عامل قبلی را در جایی آرشیو می‌کرد و سیستم عامل تمیز جدید نصب می‌کرد اما بسته به میل شما برنامه‌ها، تنظیمات شما و .... را حفظ می‌کرد و حتی iconهای Dock و desktop background مانند سابق در جای خود بودند. فقط بعضی برنامه‌ها که فایل‌هایشان را در مسیرهای سیستمی نصب می‌کردند ممکن بود بعد از نصب جدید کار نکنند که با انتقال فایل‌های مربوطه از مسیری که سیستم قبلی را آرشیو می‌کرد یا نصب مجدد آن برنامهٔ خاص مشکل حل می‌شد.
همچنین اگر درایوری(kext) خارج از آنچه خود اپل فراهم می‌کند نصب کرده بودی باید دوباره نصبش می‌کردی.
- Erase & Install: این شیوه پارتیشنی که نسخهٔ قبلی سیستم عامل روی آن نصب بود را فرمت می‌کرد و معادل Clean Install در ویندوز XP.
- Upgrade: این شیوه بعضی فایل‌های سیستم قبلی را از جمله درایورها را حفظ می‌کرد و اگرچه از این طریق از یک نظر کم دردسرترین شیوه بود از طرف دیگر در صورت ناسازگاری درایور و... باعث دردسر می‌شد.

حالا در Snow Leopard
اپل Installer را بسیار ساده و به ادعای خودش ۵۰درصد سریعتر کرده و چند نکتهٔ مثبت به آن اضافه کرده. مثلا اینکه install هرکجا به دلیل قطع برق و... قطع شود با شروع مجدد از همانجا ادامه پیدا می‌کند و خراب نمی‌شود. لیستی از نرم‌افزارهای ناسازگار داردکه در صورت upgrade مشکلاتی که در مورد upgrade در نسخه‌های قبلی بود تکرار نشود.
اما به نظر من در ساده سازی به نفع کاربران تازه‌کار، دیگران را قربانی کرده. دیگر خبری از گزینه‌های بالا نیست!
- اگر پارتیشنی خالی را انتخاب کنید نصب جدید و تمیز است.
- اگر پارتیشنی دارای سیستم عامل را انتخاب کنید خودش Upgrade را تحمیل می‌کند.
- اگر می‌خواهید مشابه Erase & Install عمل کنید باید Disk Utility را خودتان (از منوی Utilities) اجرا کنید و پارتیشن مربوطه را فرمت کنید.
حالا اگر مثل آن روزهای من اعصاب و وقت اضافه داشتید می‌توانید از کل پارتیشن دارای Mac OS X در هارد اکسترنال یا جایی دیگر پشتیبان بگیرید(مثلا با SuperDuper یا Carbon Copy Cloner) بعد پارتیشن را فرمت کنید، Snow Leopard جدید نصب کنید و پس از نصب وقتی Migration Assistant باز شد آن پارتیشن پشتیبان از اطلاعات قبلیتان را بهش بدهید. در این حالت تقریبا خودتان Archive & Install را شبیه‌سازی کرده‌اید و با این شیوه عملا دیسکتان را defrag هم کرده‌اید! اما قطعا این کار زمان‌بر است و اگر پشتیبان شما خراب باشد ریسک دارد.
موفق باشید
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط pooriya.kh » 09 سپتامبر 2010, 00:48

در رابطه با پایداری desktop نسبت به لپتاپ باهاتون موافقم !!!
ممنون از توضیحات دقیقتون
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط eysun » 09 سپتامبر 2010, 02:42

پوریا برای استفاده از Migration Assistant ظاهرا باید هارد Backup ی که استفاده میکنیم با ساختار Master boot نباشه ! درسته؟
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط elsid » 20 اکتبر 2010, 11:36

من تازه 10.5 خودم رو به 10.6 اپدیت کردم اما یکسری مشکل برخوردم
هر کاری کردم به اینترنت وصل نمیشه یعنی به وایرلس وصل میشه اما اینترنت نداره (همه کار کردم حتی وایرلسم رو ریست کردم اما نشد)
برنامه wifisync برای ایفونم اصلا کار نمی کنه و پشت سرهم ارور میده و ترمینیت نمیشه نمی دونم چطور متوقفش کنم!!!!
لطفا کمک
elsid

پست‌ها : 14

پستتوسط Ilia » 24 مارس 2011, 18:05

تصویر

امروز دهمین سالگرد ارائهٔ سیستم ده یا OS X است!
http://www.tuaw.com/2011/03/24/happy-10 ... hday-os-x/

این لینک را هم TUAW در مقالهٔ بالا گذاشته که دیدنش خاطره بر انگیز است:
http://www.youtube.com/watch?v=Ko4V3G4N ... r_embedded

مخصوصا برای کسانی مثل ما که با همهٔ بتاهای آن به هیجان آمدیم و با باگهایش ساختیم تا به چنین سیستم عالی‌ای تبدیل شد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط behnood » 26 مارس 2011, 12:19

سلام
سال نو همگی مبارک
من ۴ روز پیش تو مسافرت مکم رو روشن کردم موقع بالا آمدن زیر آرم اپل یک نوار شروع کرد به پر شدن و حدود ۱۵ دقیقه طول کشید و بعد بالا آمد هر بار دیگری که امتحان کردن این اتفاق افتاد باید چی کار کنم.
Mac BookPro 373
iPhone 5s 32GB
iPad (therdG) 16gb 3g+wifi
Mac OS 10.8
ADSL 2048
نماد کاربر
behnood

پست‌ها : 187

پستتوسط Behnam » 26 مارس 2011, 21:05

به عنوان نقطهٔ شروع، بد نیست بری به Applications>Utilities>Disk Utility و هارد درایوی که روش سیستم نصب هست انتخاب کنی و بعد دکمهٔ Verify Disk Permissions و سپس Verify Disk رو بزنی و اگر لازم داشت Repair کنی.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط hnamdari » 11 آوریل 2011, 21:32

سلام
من از وقتی به ۱۰.۶.۶ و بعدش به ۱۰.۶.۷ اپدیت کردم سرعت صفحه باز کردنم تو نت خیلی کند یا و بعضی سایتهای معمولی رو اصلا باز نمیکنه...
این مشکل با ایفون ندارم و فقط با مک بوک پروم اینجوریه!!!
خواهشن راهنمایی کنید،دیگه داره عذاب اور میشه!:(
mac book pro 15inch 10.6.7osx
iMac 27inch
iPhone 4 16GB BLACK
iPad 3d Gen-32GB 4G BLACK,Smart Cover NAVY
hnamdari

پست‌ها : 24

پستتوسط Microsoft24 » 11 آوریل 2011, 23:30

hnamdari نوشته است:[نمایش]
سلام
من از وقتی به ۱۰.۶.۶ و بعدش به ۱۰.۶.۷ اپدیت کردم سرعت صفحه باز کردنم تو نت خیلی کند یا و بعضی سایتهای معمولی رو اصلا باز نمیکنه...
این مشکل با ایفون ندارم و فقط با مک بوک پروم اینجوریه!!!
خواهشن راهنمایی کنید،دیگه داره عذاب اور میشه!:(

بر عکس شما ، نت من بعد از آپدیت بهتر شده!

شما یکبار با Onyx سیستم رو تمیز کن ،

سافاری رو هم ریست کن ، کشش رو خالی کن ،

اگر هم فایروال مک روشن ه ، خاموشش کن! (و از Little Snitch استفاده کن!)

حل میشه!

با تشکر ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط javadkh65 » 12 آوریل 2011, 00:28

فایروال مک ارتباطش به little snitch چیه؟ فایروال مک incoming connectionها رو می بنده اما LS فقط outgoing connection ها رو می بنده. این دوتا نرم افزار هیچکدوم جایگزین دیگری نیستند. فایروال من ۳ ساله روشنه و با سرعت اینترنت هیچ مشکلی ندارم. باید درست و دقیق تنظیم بشه هر چند settings چندان پیچیده ای هم نداره. متاسفانه نظرهای رو هوا میدید دوستان...
javadkh65

پستتوسط Microsoft24 » 12 آوریل 2011, 03:57

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
فایروال مک ارتباطش به little snitch چیه؟ فایروال مک incoming connectionها رو می بنده اما LS فقط outgoing connection ها رو می بنده. این دوتا نرم افزار هیچکدوم جایگزین دیگری نیستند. فایروال من ۳ ساله روشنه و با سرعت اینترنت هیچ مشکلی ندارم. باید درست و دقیق تنظیم بشه هر چند settings چندان پیچیده ای هم نداره. متاسفانه نظرهای رو هوا میدید دوستان...

خب دیگه!

شما به incoming ها نیازی نداری ! : دی

در حال حاضر outgoning ها بسته باشه ، کافیه! :joy:

البته این نظر من ه!

فایروال مک رو سرعت نت من شدیدا تاثیر می زاره!‌ :-(
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط javadkh65 » 12 آوریل 2011, 12:22

امید جان اگه بجای ایران توی جای دیگه ای از دنیا بودم باهات موافق بودم اما با توجه به ارتش های مختلفی که توسط برادرها داره توی اینترنت روز به روز بوجود میاد الان incomingها خیلی مهم شدند!!
javadkh65

پستتوسط mani_34 » 16 آوریل 2011, 15:29

دوستان سلام ... من مطالب بالا رو خوندم مشكل من هم عجيبه يك هفته اي هست كه از اينترنت روي مك استفاده نكرده بودم ديشب كه امدم استفاده كنم ديدم كه بعضي سايتها داخلي به راحتي باز ميشد اما مثلاً خود سايت اپل باز نميشد يك بار اواسط كار باز شد ديگه باز نشد يا سايت گوگل اصلا باز نشداما گوگل مپ يكي دوباري باز شد و ديگه باز نشد ! يعني سافاري با صفحه سفيد منتظر مي مونه كه بازش كنه ياهو مسنجر كنكت نمي شد اما اسكايپ كنكت شد همان لحظه با مودم را بردم به پي سي وصل كردم هيچ مشكلي نداشتم و از انجا كه كنكشن قوي هم دارم سايت سپيد تست سرعت 1.4 مگ را نشان داد . دانلود هاي من عموما روي 190 كيلو بايت در ثانيه هستش با مك هم مشكلي نداشتم اما الان اين مشكل عجيب پيدا شده سيستمم هم imac intel2cure proses 3.06 4gig ram هستش 10.6.6 رو هم دارم خيلي اذيت مي كنه گاهي اصلا سافاري ميگه به اينترنت وصل نيستي در حالي كه وصلم ولي وقتي يه سايت ديگه رو كليك مي كني بسرعت بازش مي كنه حالا رو همون سايت اگه دوباره كليك كني بازش نمي كنه حتي چك كردم ببينم اپديت سافت وار كار ميكنه اونم زد كه شما به اينترنت كنكت نيستي سافاري رو ريست كردم كشش رو خالي كردم اما هيچ اتفاقي نيفتاد اميدوارم كامل تونسته باشم مشكل رو توضيح بدم با پي سي هيچ مشكلي ندارم اما اين مشكل يه 24 ساعته كه برام ايجاد شده 10.6.6 رو هم يك دو ماهيه كه دارم و قبلش مشكلي نداشتم اين مشكل از ديشب شروع شد... كلا حالش بد شده ارتباطم با اينترنت با مك ، كاملاً لحظه اي و بي ثبات و عموماً غير قابل استفاده ... پيشاپيش تشكر مي كنم از راهنماييهاتون دوستان
mani_34

پست‌ها : 61

پستتوسط mani_34 » 16 آوریل 2011, 15:30

اين سوال رو هم داشتم مي تونم برگردم به 10.6.4 ايا امكان داره؟ من فايل اپديت 10.6.4 رو دارم
mani_34

پست‌ها : 61

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان