انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Mac OS X 10.6 Snow Leopard

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پستتوسط R_Behnood » 28 اوت 2009, 19:35

ایلیا جان،
من از بروز رسانی روی سیستم قبلی استفاده کردم، آیا در این شرایط هم spotlight دوباره محتویات را ایندکس میکند؟
اول که فکر کردم ایراد از این است که نسخه دانلود شده است ولی با رسیدن نسخه اصلی هم نصب دوباره تغییری در وضعیت نداد.
ممنون از راهنماییت
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط Moha » 28 اوت 2009, 20:08

یک مشکل اساسی که این پلنگ برفی داره که فکر کنم یه باگه اینه که نه Xcode ، نه macport که هر دو نیاز به رمز کاربر اصلی دارن نصب نمی شن. یعنی این که وقتی که دگمه نصب را کلیک می کنه آدم به جای صفحه مربوط به گرفتن کلمه عبور سر جاش می مونه. توی کنسول هم یک استثنا (exception) برای securityagent نشون میده.
Isfahan/Tehran
MacBook pro 2.4 Intel Core 2 Duo(early 2008)
Mac OSX 10.6.6
Moha

پست‌ها : 87

پستتوسط Ilia » 28 اوت 2009, 20:13

من این بلا یکبار خودم سر اینستال لئوپارد سرم آمده بود. برای همین این حدس را زدم. من فعلا امکان آزمایشش را ندارم چون مکبوک‌پرو‌ام را فروخته‌ام و اسنولپرد هم روی G4 قدیمی‌ام نصب نمیشود.

اگر خواستی اینستالش کنی، ولش کن کارش را بکند و نگران کار کردن شدیدش نباش. اگر خیلی کنجکاو بودی، Activity Monitor را راه بینداز، انتخاب کن که All Processes را نشان بدهد و در ستون CPU ببین چی از همه بیشتر کار میکند. آن را گوگلش کن، احتمالا میرسی به اسپاتلایت. این روشی بود که من فهمیدم کار آن است.

اگر مثل من کلی PDF یا فایل‌های پر از نوشته مثل کتاب داشته باشی، عمل ایندکس کردن خیلی میتواند طولانی بشود. چون اسپاتلایت کل نوشته‌ها را میخواند و ایندکس میکند. ممکن است این کار چند روز هم طول بکشد (بسته به مقدار نوشته‌ها و سرعت کامپیوتر). خودش کارش تمام شد، وضع به حالت عادی بر میگردد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط R_Behnood » 28 اوت 2009, 20:28

یک خبر تازه.
پلنگ برفی بطور پیش فرض در حالت ۶۴ بیت راه اندازی نمیشود! برای اینکار باید زمان راه اندازی کلیدهای ۶ و ۴ را بگیرید.
تازه این درصورتی هست که شما از مدلهای جدید مک که EFI آنها ۶۴ بیتی است استفاده کنید و در مدلهای قدیمتر (مثل مال من!) این حق انتخاب را هم ندارید.
البته گویا هکرهای عزیز زحمت تغییرش را کشیدند ولی بطور رسمی همان است که عرض شد.
شرح مفصلش را اینجا میتوانید ببینید:
http://www.9to5mac.com/snow-leopard-64- ... rmware-efi

ایلیا جان ممنون از راهنمایی. یک امتحان دوباره ای میکنم. تا صبح هم میگذارم پلنگ برفی جان برای خودش غرش کند ببینیم چی میشود.

پ.ن.
مطلب تنها در خصوص هسته سیستم صدق میکند.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط R_Behnood در 29 اوت 2009, 16:21.
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط نیما » 28 اوت 2009, 21:35

این 10A432 به طور قانونی قابل دریافت ؟ قابلیت نصب updade های جدید روش هست ؟
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط moini.ali » 29 اوت 2009, 15:15

سلام دوستان
دو سوال
یکی اینکه من پلنگ برفی رو دانلود کردم همین 10A432می خواستم ببینم که این همون ورسیون ی هست که دیروز منتشر شد؟
و دیگه اینکه آیا برای نصب کردن پلنگ برفی فایلهایی که روی نوت بوک دارم از بین خواهند رفت؟ لازمه که بک آپ بگیرم؟
moini.ali

پست‌ها : 33

پستتوسط ai_ai » 29 اوت 2009, 16:08

دوستان منم سوالهای moini.ali دارم لطفا جواب بدین
سوال دیگم این ۲ تا لینک با هم فرقی دارن؟ به نظر شما کدوم رو بگیرم؟ اگه لینک دیگه هم دارین ممنون میشم
راستی من leopard نصب دارم باید اینارو بگیرم یا نسخه ای که بعد از اپدیت اطلاعاتم نپره گیج گیج شدم!
(لینک‌ها رو حذف کردم به خاطر پایبندی سایت به کپی‌رایت. علی رستگار)
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط ai_ai در 29 اوت 2009, 18:27.
ai_ai

پست‌ها : 10

پستتوسط R_Behnood » 29 اوت 2009, 16:18

Build نسخه نهایی 10A432 است. پشتیبانگیری از اطلاعات قبل از هر ارتقایی توصیه شده است. انجام دادن یا ندادنش انتخاب شماست.

در مورد لینکها ولی:
لینکهای اینچنینی را در انجمن پست نکنید. بارها و بارها مدیران ایرماگ در اینمورد توضیح داده اند.
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط moini.ali » 29 اوت 2009, 17:46

ممنون بهنود جان
moini.ali

پستتوسط pooriya.kh » 29 اوت 2009, 18:00

جناب moha عزیز لطفا یک نسخه هم برای من بیارید(نسخه ی اپدیت از لئوپارد) 
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Ali.Rastegar » 29 اوت 2009, 19:37

R_Behnood نوشته است:[نمایش]
نه علی جان ندیده بودم. جالب است که مشترک خبرخوان انجمنها هستم و از صفحه اخبار غافل!(-:
البته مهمانی پلنگ برفی روی مکب بوک من به یک روز هم نرسید و برگشتم به همان پلنگ قبلی.
نفهمیدم چرا ولی با تشریف فرمایی پلنگ برفی فن مک بوک دایم مشغول کار بود و درجه حرارت از ۷۰ پایینتر نمیامد.
در حاشیه خیلی خوشحال شدم که پستی از تو دیدم. یادت باشد این یکی پلنگ را هم از لطف و محبت تو دارم.
ارادتمندم.

خیلی ممنون از لطفت رضا جان. من هم حدس spotlight رو دارم. اگر اون پروسه‌ای که مصرف CPU-ش بالاست نامهایی مثل mds و mdworker داره همونه.
Moha نوشته است:[نمایش]
چه کسانی از دوستان تا به حال می خوان:
۲ تا andalibi
ali rastegar
Pedram Pourhosein
dete
نیما
giti

من خواستن خودم را دوباره تایید می‌کنم :-) (همان نسخه‌ی ۳۹ فرانکی)
Moha نوشته است:[نمایش]
یک مشکل اساسی که این پلنگ برفی داره که فکر کنم یه باگه اینه که نه Xcode ، نه macport که هر دو نیاز به رمز کاربر اصلی دارن نصب نمی شن. یعنی این که وقتی که دگمه نصب را کلیک می کنه آدم به جای صفحه مربوط به گرفتن کلمه عبور سر جاش می مونه. توی کنسول هم یک استثنا (exception) برای securityagent نشون میده.

بعد از نصب repair permissions رو در Disk Utility انجام دادید؟
نیما نوشته است:[نمایش]
این 10A432 به طور قانونی قابل دریافت ؟ قابلیت نصب updade های جدید روش هست ؟

به صورت قانونی برای دریافت نیست اما غیر قانونی طبق معمول همیشه زیاده. قابلیت نصب updateهای جدید طبیعتا در نسخه‌های غیر قانونی هم هست چون اپل مثل سابق از سیستم‌های نظارتی مثل شماره سریال و Activation استفاده نکرده.
moini.ali نوشته است:[نمایش]
و دیگه اینکه آیا برای نصب کردن پلنگ برفی فایلهایی که روی نوت بوک دارم از بین خواهند رفت؟ لازمه که بک آپ بگیرم؟

همونطور که رضا گفت داشتن backup همیشه به شدت توصیه میشه. همچنین توصیه میشه Flash و External Hard Disk رو اگر موقع نصب احتیاج ندارید موقتا از دستگاه جدا کنید.
اینطور که من شنیدم Mac OS X Snow Leopard به صورت پیشفرض شیوه‌ی Archive & Install رو انجام میده که به معنی حفظ برنامه‌ها و فایل‌های شماست. برای اطمینان بیشتر موقع نصب ببینید هشداری درمورد از بین رفتن اطلاعات میده یا نه.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط moini.ali » 29 اوت 2009, 19:42

من نصب کردم و فایل ها و برنامه ها هیچ از بین نرفتن، ضمن اینکه هشداری هم در این مورد نداد.
moini.ali

پستتوسط moini.ali » 29 اوت 2009, 19:42

تقویم شمسی رو از کجا باید فعال کنم دوستان؟
moini.ali

پستتوسط Moha » 29 اوت 2009, 20:14

چه کسانی از دوستان تا به حال می خوان:
۲ تا andalibi
ali rastegar
Pedram Pourhosein
dete
نیما
giti
pooriya.kh
من فردا با همه این دوستان تماس می گیرم و نهایی می کنم.

و اما در مورد مشکل خودم با Snow Leopard
مشکل توی قسمت authentication بود. یعنی هر چیزی که به root نیاز داشت کار نمی کرد. با disk utilityهم حل نشد. راه حلی که پیدا کردم این بود که تمامی پرونده های Library/preferences را پاک کردم. احتمالاَ یک نرم افزاری مشکل داشته.
Isfahan/Tehran
MacBook pro 2.4 Intel Core 2 Duo(early 2008)
Mac OSX 10.6.6
Moha

پست‌ها : 87

پستتوسط R_Behnood » 29 اوت 2009, 20:25

علی جان از گزینه Archive & Install دیگر خبری نیست. گویا این گزینه بطور کامل حذف شده.
برای من فرایند نصب ارتقا بود و گزینه دیگری اصلا ندیدم. (البته شاید طبق معمول کم دقتی کرده باشم)
در مورد فعالیت شدید فن حق با ایلیا و توست. ماجرا همان Spotlight بود. الان جناب پلنگ سفید دیگر غرشش افتاده!(ـ:

یک نکته جالب (البته شاید فقط برای خودم) قبلتر آفیس روی می اینقدر کند اجرا میشد که من عطایش را به لقایش بخشیدم و روی vmware و windows آفیس نصب کرده بودم و با این وجود سریعتر بود!
از زمان نصب پلنگ برفی خیلی خیلی سریعتر شده و مثل سابق آزار دهنده نیست.
جز این یک برنامه تفاوت سرعتی در بقیه برنامه ها حس نکردم.

معینی جان، برای تغییر تقویم به شمسی کافیست در System prefrences/Language & Text وارد قسمت Formats بشوید و از بین بقویمها Persian را انتخاب کنید.
OS X 10.6
R_Behnood

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 33 مهمان