انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Mac OS X 10.6 Snow Leopard

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پستتوسط amirazizi » 22 فوریه 2010, 00:39

اگر می خواهید خودتون و سیستم تون راحت باشید سراغ این file vault نروید فایل هایی که درونش قرار می گیرند رو encrypt می کنه و چند جای هارد می ریزه به همین دلیل موقع کار سیستم و مخصوصا هارد رو خیلی کند می کنه

عوارض جانبی زیاد داره و اگر pass word یادتون بره تمام اطلاعات تون بدون شک می پره و هیچ روش recovery هم نداره , حتی ممکنه مجبور بشید هارد داخلی رو عوض کنید و دور بندازید چون کاملا قفل می شه

فقط سازمان یا افرادی که اطلاعات فوق محرمانه دارند از این استفاده می کنند و برای افراد عادی کاربرد خاصی نداره

من تجربه خوبی ندارم و اصلا پیشنهاد نمی کنم

البته امتحانش رو به ماجراجویان راه مک پیشنهاد می کنم ولی ۱۰۰٪ با مسوولیت خودشون
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط pooriya.kh » 24 فوریه 2010, 20:51

ممنون از راهنماییتون .
دوستان مدتیه که بعد از روشن کردن کامپیوترم در مک یک فایل با عنوان recoverd file توی سطل آشغال هستش که باید پاکش کنم!!!
این برای چیه ( من شنیدم در ویندوز نشونه ی ویروسه )
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Pooria Azimi » 24 فوریه 2010, 21:00

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
ممنون از راهنماییتون .
دوستان مدتیه که بعد از روشن کردن کامپیوترم در مک یک فایل با عنوان recoverd file توی سطل آشغال هستش که باید پاکش کنم!!!
این برای چیه ( من شنیدم در ویندوز نشونه ی ویروسه )

http://www.mac-forums.com/forums/os-x-o ... h-bin.html
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط pooriya.kh » 24 فوریه 2010, 21:13

ممنون ، همه لینک های مربوط به این مسئله رو در اینترنت خوندم ولی بخاطر همون مسئله ویروس که گفتم نگران شدم وپرسیدم ( وگرنه بخاطر مسئله ای که جوابش در اینترنت هست پست جدید نمیگذاشم )
ممنون از همه ی شما
pooriya.kh

پستتوسط A.XP » 01 مارس 2010, 01:44

سلام
من تازہ وارد این انجمن شدم
حدود ۱ سال مک بوک آلومینیوم دارم (پرو نیست)... دسامبر ۲۰۰۸ خریدم با لئوپارد
چند وقت پیش برای یکی از دوستام یک مک بوک یونی بادی خریدم (سفید) با اسنو .... یک کپی از دی وی دی اصلی توی جعبہ گرفتم.... اما وقتی می خوام روی مک خودم نصب کنم میگہ :
OS X can't install on this computer
فکر می کنم چون دی وی دی مالہ یونی بادی بودہ اینجوریہ و باید از روی دی وی دی مک پرو آلومینیوم نصب کنم.
کسی نظری ندارہ؟
"MacBook Aluminum 13
intel 2.4 C2D 3MB 1066
2GB DDR3,250GB
GeForce 9400M 256
(Mac OS X 10.5.6 (9G55
نماد کاربر
A.XP

پست‌ها : 6

پستتوسط aamir » 01 مارس 2010, 11:28

اصولا نباید ربطی به این قضیه داشته باشه. . .چون من نسل‌های مختلفی از مک رو با سی دی ها ی مختلف نصب کردم.
من چندی پیش همین مشکل رو با مک بوک سفید داشتم. . . با تعویض سی دی درایو حل شد
ظاهرا نمیتونست به خوبی سی دی رو بخونه
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط javadkh65 » 01 مارس 2010, 14:56

DVDهايي که همراه با يک مک مي آيد بر روه همان سري نصب مي شود و بر روي مک شما اون DVD هرگز نصب نميشه

بايد DVD اسنو لوپرد که تو بازار هست (retail) رو تهيه و نصب کنيد
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

RE

پستتوسط Microsoft24 » 01 مارس 2010, 17:42

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
DVDهايي که همراه با يک مک مي آيد بر روه همان سري نصب مي شود و بر روي مک شما اون DVD هرگز نصب نميشه

بايد DVD اسنو لوپرد که تو بازار هست (retail) رو تهيه و نصب کنيد

جواد جون مطمئنی ؟؟؟

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Microsoft24 در 09 سپتامبر 2010, 02:47.
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پاسخ: RE

پستتوسط A.XP » 01 مارس 2010, 21:35

من اسنو رو از روی دی وی دی یک مک بوک آلومینیم نصب میکنم ،نتیجشو می گم
اما مطمئنم درایوم سالمہ ، عینہ مرد کار می کنہ ، در ضمن مگہ یدکی درایو مکشی مک بوک هم پیدا می شہ تو بازار؟
"MacBook Aluminum 13
intel 2.4 C2D 3MB 1066
2GB DDR3,250GB
GeForce 9400M 256
(Mac OS X 10.5.6 (9G55
نماد کاربر
A.XP

پست‌ها : 6

Re: Mac OS X 10.6 Snow Leopard

پستتوسط aamir » 06 مه 2010, 13:11

من دیروز خودمو قانع کردم که روی همه سیستم هام به ۱۰.۶ آپگرید بشم!
هنوز مک بوک رو نتونستم به ورژن آخر آپدیت کنم . . . و مشکلات خیلی عجیبی باهاش دارم
wifi هر از گاهی قطع و وصل میشه . . .یه آپدیت مخصوص AIRPORT داشت که اونو نصب کردم اما بازم اتفاق میافته . . . اما نکته جالب تر اینه که من همیشه با time مک خیلی حال میکردم چون همیشه به روز میشد و نیازی به تغییر دستی نداشت . . . اما این سری این اتفاق نیافتاد و من مجبور شدم برم دستی عوضش کنم

ولی چیز که دیدم خیلی خنده دار بود
پیوست‌ها
Screen shot 2010-05-06 at 3.32.38 AM.jpg
Screen shot 2010-05-06 at 3.32.38 AM.jpg (20.08 KiB) - بازدید 12290 بار
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط elsid » 20 اوت 2010, 01:53

سلام
من مک بوک پرو با سیستم عامل ۱۰.۵ دارم چطور می تونم ویندوزم رو از XP به ۷ تغییر بدم؟
حتما باید ۱۰.۶ نصب کنم؟
راستی اینجوری که متوجه شدم دوستانی که ۱۰.۶ رو نداشتن و بعد نصب کردن مثل اینکه خیلی مشکل برخوردند؟ این درسته؟
elsid

پست‌ها : 14

پستتوسط mamadreza7 » 20 اوت 2010, 16:09

من روی سیستمم لئوپارد بود می‌خواستم ۱۰.۶.۳ رو نصب کنم از یکی‌ از دوستام گرفتم اما میگفت روی مک شما نصب نمشیه، من با javadkh65 موافقم هر dvd مال همون سیستم
mamadreza7

پست‌ها : 138

پستتوسط pooriya.kh » 08 سپتامبر 2010, 21:35

سلام خدمت دوستان
ممکنه از ایجاد تاپیک mac os x 10.7 تعجب کرده باشید که حالا تو بازار داغ ios چی شده من به یاد این مسئله افتادم!!!
راستشو بخواهید من جدیدا احساس میکنم که snow leopard خوب کار نمیکنه ( هنگ ، کرش ، ...) . برادرم هم که mac book pro داره چنین نظری داره . در ضمن مواقعی هم که دمای دستگاه بالاست این مسئله بیشتره !!!
۱-آیا کسی مشکل مشابهی داره؟
۲-mac os x رو آیا نیاز هست مثل windows هر چند وقت یکبار عوض شه ؟
۳-من macbook aluminium دارم ، میخواستم بپرسم هنوزم نمیشه macbook هارو به حالت ۶۴ بیت برد؟ ( در نت گشتم ولی مطالب قدیمی بود)

از شما متشکرم
pooriya.kh

پستتوسط Pooria Azimi » 08 سپتامبر 2010, 21:45

۱. من هم مشکل هنگ ندارم، اما سرعتم خیلی وقته کم‌تر شده. طبیعی هم هست البته؛ هر دستگاهی بعد از مدتی سرعتش کم می‌شه. مخصوصاً من که واقعاً از لپتاپم کار می‌کشم (برای پروژهٔ آخر دانشگاهم، هفته‌ها سی‌پی‌یوی من عملاً بالای ۷۰٪ داشت کار می‌کرد!). البته هنگ یا کرش به‌هیچ‌وجه ندارم، اما سرعت به طرزی که کمی احساس می‌شه، از روز اول کمتر شده.

۲. بزرگان می‌گن نیازی نیست، من هم تا بحال این کار رو نکرده‌م چون اصلاً دوست ندارم تنظیماتی که در این مدت داشته‌م به هم بریزه، اما منطقاً یک سیستم‌عاملِ نو و تازه، خیلی باید سریع‌تر از سیستم‌عاملی باشه که کلی کار کرده... اما دوستانی که باتجربه‌تر هستند باید جواب بدن. من هم دوست دارم پاسخ رو بدونم.

۳. همیشه این‌کار امکان‌پذیر بوده! فقط به‌صورت پیش‌فرض این عمل انجام نمی‌شده.
می‌تونید از افزونهٔ زیر (برای Preferences) استفاده کنید:
http://www.thrull.com/corner/mac/SystemModeConfigurator
اما واقعاً تغییر محسوسی در سرعت ایجاد نمی‌شه. در ضمن، اگر از برنامه‌های جانبی که امکان نوشتن بر روی NTFS رو در اختیار می‌دن استفاده می‌کنید، متأسفانه اون برنامه‌ها در اسنولپرد ۶۴ بیتی از کار می‌افتن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 08 سپتامبر 2010, 22:12

من هیچ مشکلی با آن نداشته‌ام و راستش حتی یکبار هم از ژانویه تا به‌حال که خریدمش یادم نمی‌آید که کرش کرده باشد.

اشکال معمولا وقتی پیش می‌آید که سیستمتان را انگولک زیادی بکنید.

مثلا بیشتر کسانی که اخیرا در این فوروم مک میخرند، اولین پستی که میزنند این است که چطور بوت‌کمپ را اینستال کنند. دومیش این است که غلط اینستالش کرده‌اند و دنبال درایورهایش میگردند. سومین پستشان این است که حالا درایورهایم درست شده، میخواهم کاری کنم که پارتیشن‌های NTFS ام را در مکم باز کنم. چهارمیش این است که چرا کیبورد من در ویندوز ۷ چراغش روشن نمیشود، همینطور الی آخر.

تازه آنهایی که لطف میکنند و از مکشان بعنوان مک میخواهند استفاده کنند، هر چی برنامهٔ کرک شده که در بازار هست را سوار سیستمشان میکنند و غیره. بطور مثال، نمیدانم که چرا همه باید دایم سرعت فن سیستم و دمای cpu شان را هر دقیقه بدانند. دانستنش به کنار دستی هم هی باید سرعتش را کم و زیاد کنند. حیف که عقل مهندسان اپل نرسید که یک پدال هم برای مکبوک نصب کنند که وقتی گاز میدهی فنش تندتر بچرخد! همین آشغال‌ها که روی سیستم نصب بشود خودش منشا کلی مشکل میشود.

به تجربه میگویم که این را به شخصه دیده‌ام که حتی یک فانت ناقابل خراب کل یک سیستم را دچار مشکل شدید میکند. حالا این بلاهایی که با مخصوصا به علت استفاده از ویندوز و مسائل جانبی آن و برنامه‌های متفرقه و غیره که روی سیستمتان می‌آید که جای خود دارد. سیستم 10.7 که هیچی، سیستم ۱۴ هم از پسش بر نمی‌آید.

این ۶۴ بیتی سیستم هم چندان شامل حال مکبوک نمیشود. در ۹۰٪ موارد در یک مکبوک اثر چندانی در بهبود کارش نخواهد داشت. بیخود ذهنت را به آن خسته و مشغول نکن.

نه پوریا جان، اگر از سیستمت درست استفاده کنی اصلا لازم نیست که هی سیستم عاملت را دوباره اینستال کنی. من مک سر کارم را ۳ سال است که پنج روز هفته از آن استفاده میکنم، یکبار هم بازی در نیاورده و احتیاج به هیچ تعمیری چه نرم‌افزاری و چه سخت‌افزاری نداشته است. کار سنگین هم میکند. اما روی پتو هم نمیگذارمش و صیغهٔ هر برنامه‌ای که از آسمان افتاده هم نمیشود. :-) ویندوزش هم با پاراللز است و بوتکمپ هم رویش نیست.

در آخر من منکر آن نیستم که سیستم عامل مک ممکن است مشکلاتی داشته باشد که حتما هم دارد، اما بیشتر اشکالاتی که ما مبینیم از مسایل دیگری ناشی میشود که قابل جلوگیریست.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 37 مهمان