انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Mac OS X 10.6 Snow Leopard

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مولتی تاچ تر

پستتوسط damon_021 » 08 سپتامبر 2009, 11:38

یه راه میمونه : کسی اینجا هست که روی مکبوک سفید لینوکس داشته باشه ؟؟؟ 
iMac 2.5 i5 Sandy Bridge
8GB 1333Mhz RAM
500GB HDD + 128GB SSD
10.7.3

پست‌ها : 118

Re: پاسخ: مولتی تاچ ترک پد

پستتوسط MasoudGhadiri » 08 سپتامبر 2009, 13:06

[نمایش]
آپگرید حالتی است که Snow Leopard رو از توی Leopard نصب کنین.
Clean Install یعنی دستگاهتو با دی وی دی Snow Leopard بوت کنید و اونجا هاردی که لپارد روش نصب هست رو erase کنید.

ممنون دوست عزیز ...این رو میدونم.
دی وی دی من بوت هم میشه ...اما هیچ انتخابی برای آرشیو کردن و یا آپدیت و کلین اینستال نداره!

سوال من این هست که از کجا میشه فهمید ورژن من از آخرین ورژن اپل هست؟
مسعود قدیری
www.photocity.ir
www.doorbindigital.ir
IMac 419 / Mac book Pro 991
MasoudGhadiri

پست‌ها : 22

پاسخ: Re: پاسخ: مولتی تاچ ترک پد

پستتوسط damon_021 » 08 سپتامبر 2009, 13:34

توی About this mac اگه روی Version 10.6 کلیک کنید باید بنویسه Build 10A432 .
iMac 2.5 i5 Sandy Bridge
8GB 1333Mhz RAM
500GB HDD + 128GB SSD
10.7.3

پست‌ها : 118

پستتوسط MasoudGhadiri » 08 سپتامبر 2009, 13:50

پس درسته.
ممنون دوست عزیز.
مسعود قدیری
www.photocity.ir
www.doorbindigital.ir
IMac 419 / Mac book Pro 991
MasoudGhadiri

پست‌ها : 22

پستتوسط ai_ai » 08 سپتامبر 2009, 15:56

دوستان بدبخت شدم :-(
snow leopard رو نصب کردم رفتم mail اکانت yahoo رو زدم get mail فقط ۳۴ میل داشتم! رفتم yahoo دیدم همه میل ها پاک شده فقط ۳۴ اخر هست! تو رو خدا کمک همه زندگیم اونجا بود ;-(
تو leopard همه میل ها رو گرفته بودم من اپدیت نکردم leopard رو پاک کردم snow رو نصب کردم
راستی account type میلم yahoo! POP بود ;-(
ai_ai

پست‌ها : 10

زنگ تفریح

پستتوسط mani3552 » 08 سپتامبر 2009, 16:34

زنگ تفریح : بچه ها راستی ما تو ایران mac داریم ولی از نوع mak (ماکارونی Mak)
نماد کاربر
mani3552

پست‌ها : 93

Re: پاسخ: Re: پاسخ: مولتی تاچ ترک پد

پستتوسط Ilia » 08 سپتامبر 2009, 19:41

ai_ai نوشته است:[نمایش]
دوستان بدبخت شدم :-(
snow leopard رو نصب کردم رفتم mail اکانت yahoo رو زدم get mail فقط ۳۴ میل داشتم! رفتم yahoo دیدم همه میل ها پاک شده فقط ۳۴ اخر هست! تو رو خدا کمک همه زندگیم اونجا بود ;-(
تو leopard همه میل ها رو گرفته بودم من اپدیت نکردم leopard رو پاک کردم snow رو نصب کردم
راستی account type میلم yahoo! POP بود ;-(

اگر بنوعی Archive & Install کرده بودی، امیدی بود اما اونطور که از ایمیلت بر می‌آید، حدس میزنم که اینکار را نکرده باشی. در این صورت اگر بک‌آپی هم نداشته باشه متاسفانه ایمیل‌هایت از بین رفته است.

کاری که من کرده‌ام این است که از GMail خواسته‌ام که یک نسخه از نامه‌ها را روی سایت نگه دارد. و البته بک‌آپ هم برای چنین مواقعیست.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط goldingname » 09 سپتامبر 2009, 11:22

من هم امروز SL به لطف محمد جان گیرم اومد.
من با برچسب های اپل که توی محصولاتش هست بیشتر از همه چیش حال میکنم:D

من SDK پچ شده از iPhone نصب کردم. بعد وقتی SL بریزم باید xCode هم آپگرید کنم. حالا سوالم اینه که کسی احیانا میدونه که لازمه SDK آیفون هم دوباره نصب شه یا نه؟
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پست‌ها : 122

پستتوسط Moha » 09 سپتامبر 2009, 11:55

آیا برای شما هم در SL قسمت زبان ها برای برنامه ها(در Get Info) حذف شده؟ یعنی این که میشه زبان پیش فرض هر برنامه را تغییر داد؟
Isfahan/Tehran
MacBook pro 2.4 Intel Core 2 Duo(early 2008)
Mac OSX 10.6.6
Moha

پست‌ها : 87

پستتوسط javadkh65 » 09 سپتامبر 2009, 12:12

بله براي من هم نيست و اپل ديگه داره حال منو با اين از بين بردن تنظيمات بهم مي زنه!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مولتی تاچ

پستتوسط goldingname » 09 سپتامبر 2009, 12:43

همین الان منم برفی شدم.
دوستان میدونم کسی اهمیت نمیده ولی من الان آپگرید کردم و xCode قبلی هنوز کار میکنه. فعلا تا اذیتم نکنه با همین کار میکنم چون SDK آیفونش را میخوام!

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
بله براي من هم نيست و اپل ديگه داره حال منو با اين از بين بردن تنظيمات بهم مي زنه!

من تازه دارم باش حال میکنم :-D
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مولت

پستتوسط Pooria Azimi » 09 سپتامبر 2009, 13:13

goldingname نوشته است:[نمایش]
همین الان منم برفی شدم.
دوستان میدونم کسی اهمیت نمیده ولی من الان آپگرید کردم و xCode قبلی هنوز کار میکنه. فعلا تا اذیتم نکنه با همین کار میکنم چون SDK آیفونش را میخوام!
:-D

اتفاقاً برای من یکی که خیلی مهمه. آیفون اس‌دی‌کی قبلی رو به زور و بدبختی از تورنت داشتم دانلود می‌کردم (چون آی‌پی های ایران از طرف اپل بسته شده‌ن) که شنیدم اون SDK روی پلنگ برفی کار نمی‌کنه و باید SDK جدید رو از سایت اپل دریافت کنیم. هر چند من همچین چیزی رو روی سایت اپل پیدا نکردم و فقط اون ۱٫۸ گیگ دانلودم رو از دست دادم .... ( چون حذفش کرده‌ بودم و uTorrent ابله وقتی فایل از Trash بر می‌گرده نمی‌تونه ادامهٔ همونو دانلود کنه و از اول دوباره دانلود می‌کنه) .

حالا من Xcode 3.1.2 دارم و پلنگ برفی. که البته می‌تونم آپگریدشم بکنم به ۳.۲ (از روی دی‌وی‌دی نصب - فقط محض اطمینان این نسخه رو هنوز نگه داشته‌م). می‌شه دقیقاً بگید چه SDK ـی رو باید دانلود کنم؟ انقدر حرفهای گوناگون شنیده‌م که دیگه کاملاً قاطی کرده‌م! الآن شما چی و از کجا دانلود کرده بودی که روی پلنگ برفی و ۳.۱ کار می‌کنه؟؟
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مو

پستتوسط goldingname » 09 سپتامبر 2009, 14:08

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
goldingname نوشته است:[نمایش]
همین الان منم برفی شدم.
:-D

اتفاقاً برای من یکی که خیلی مهمه. آیفون اس‌دی‌کی قبلی رو به زور و بدبختی از تورنت داشتم دانلود می‌کردم (چون آی‌پی های ایران از طرف اپل بسته شده‌ن) که شنیدم اون SDK روی پلنگ برفی کار نمی‌کنه و باید SDK جدید رو از سایت اپل دریافت کنیم. هر چند من همچین چیزی رو روی سایت اپل پیدا نکردم و فقط اون ۱٫۸ گیگ دانلودم رو از دست دادم .... ( چون حذفش کرده‌ بودم و uTorrent ابله وقتی فایل از Trash بر می‌گرده نمی‌تونه ادامهٔ همونو دانلود کنه و از اول دوباره دانلود می‌کنه) .

حالا من Xcode 3.1.2 دارم و پلنگ برفی. که البته می‌تونم آپگریدشم بکنم به ۳.۲ (از روی دی‌وی‌دی نصب - فقط محض اطمینان این نسخه رو هنوز نگه داشته‌م). می‌شه دقیقاً بگید چه SDK ـی رو باید دانلود کنم؟ انقدر حرفهای گوناگون شنیده‌م که دیگه کاملاً قاطی کرده‌م! الآن شما چی و از کجا دانلود کرده بودی که روی پلنگ برفی و ۳.۱ کار می‌کنه؟؟

من iPhone SDK 3 Final که برای Leopard اومده بود را دانلود و نصب کردم(۲ گیگابایت)
که البته داخلش xCode آخرین نسخه تا اون لحظه بود.
برای دانلود SDK آیفون باید در قسمت iPhone Developers ثبت نام کنید (مجانیه ) تا لینکهاش را براتون نشون بده.
برای دانلودش هم یک برنامه مثل Speed Download نصب کنید. بعد با اون دانلود کنید. برای شروع دانلود لازمه که با قند شکن دانلود را شروع کنید. بعد از اون Pause اش کنید. قند شکن را بردارید و با کانکشن عادیتون دانلودش را ادامه بدید.

اگر این شکلی حال میکنید میتونید این کار را بکنید. ولی یک راه بهتر هم هست.
xCode 3.2 که روی DVD بود را نصب کنید و از سایت اپل SDK 3 Snow Leopard را دانلود کنید که حجمش ۴۰۰ مگابایت بیشتر نیست. بعد اونو هم نصبش کنید. تمام!

دلیل اینکه من انقدر پافشاری میکنم برای داشتن همین نسخه SDK اینه که برای Sign کردن برنامه های آیفون Certificate اپل لازمه. (البته میشه با ldid هم Sign کرد. ولی Build نمیکنه)
بعد با پچ کردن چند بایت از SDK میشه Certificate تقلبی ساخت و با اون عین Developer ها کار کرد. (نمیدونم که این نسخه اش هم مثل قبل پچ میشه یا نه)
البته تنها دلیلم هم این نیست. من روی SDK فعلیم کلی Library از Toolchain سوار کردم و کلی Template برای Compile کردن Dylib و غیره راه انداختم که تصور اینکه دوباره تمام این مسیرهارو طی کنم کمی برام مشکله! :-D

البته نکته ی دیگه ای هم هست. امشب به احتمال زیاد همراه با ریلیز FW 3.1 اون وقت SDK 3.1 آیفون هم ریلیز میشه!
برای همین پیشنهاد میکنم که یک روز دیگه صبر کن و SDK 3.1 را دانلود کن.
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پستتوسط pooriya.kh » 09 سپتامبر 2009, 14:09

دوستان ببخشید شاید اینجا جای طرح این سوال نباسه ولی فرق زبان برنامه نویسی apple script با زبان دیگر که فکر کنم cocoa باشه چیه؟
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Moha » 09 سپتامبر 2009, 18:32

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
دوستان ببخشید شاید اینجا جای طرح این سوال نباسه ولی فرق زبان برنامه نویسی apple script با زبان دیگر که فکر کنم cocoa باشه چیه؟
در حقیقت هیچ کدام از این ها زبان برنامه نویسی محسوب نمی شوند. apple script همون جور که اسمش میگه برای اسکریپت نویسی به کار می ره. مثل bash که با اون هم میشه اسکریپت نوشت و زبان برنامه نویسی هم حساب نمیشه.
Cocoa هم باز زبان برنامه نویسی حساب نمیشه بلکه بیشتر یک محیط برنامه نویسی هست. یک برنامه در محیط اپل میتونه پنج حالت برای محیطش داشته باشه Carbon, Cocoa, Java, X,POSIX که هیچ کدام زبان محسوب نمی شن. البته java حسابش جداست چون هم زبان هست و هم محیط و نباید این ها را با هم اشتباه کرد.
Isfahan/Tehran
MacBook pro 2.4 Intel Core 2 Duo(early 2008)
Mac OSX 10.6.6
Moha

پست‌ها : 87

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 49 مهمان