انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

osx & wwdc

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: پاسخ: osx & wwdc

پستتوسط Behnam » 23 ژوئن 2008, 05:48

Ilia نوشته است:[نمایش]
حالا بیا شایعه راه بندازیم... شاید میخاند OS X رو برا پیسی هم بفروشن؟ :-)

تا حالا که اپل از کلون سازی علنی این شرکت فلوریدایی صداش در نیامده. شاید خبرهایی هست! حالا این شرکت رک (قفسه؟) کامپیوتر با Mac OS X Server عرضه کرده است!
http://www.informationweek.com/news/har ... =208800039
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پاسخ: Re: پاسخ: osx & wwdc

پستتوسط R_Behnood » 23 ژوئن 2008, 06:19

گویا اپل شرط نصب نسخه سرور Mac OS روی سخت افزار اپل را از لایسنسش حذف کرده.
تولیدکننده های نرم افزارهای مجازی سازی هم اتفاقا قابلیت نصب mac os را اضافه کردند.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

Re: پاسخ: Re: پاسخ: osx & wwdc

پستتوسط Nine » 23 ژوئن 2008, 19:55

R_Behnood نوشته است:[نمایش]
گویا اپل شرط نصب نسخه سرور Mac OS روی سخت افزار اپل را از لایسنسش حذف کرده.
تولیدکننده های نرم افزارهای مجازی سازی هم اتفاقا قابلیت نصب mac os را اضافه کردند.

با سلام
یعنی بهود جان الان می شه با داشتن یه نسخه سرور ( دستکاری نشده و به اصطلاح هک نشده) و یه نرم افزار شبیه سازی این نسخه رو روی پی سی شبیه سازی کرد؟
نسخه سرور چه فرقی از نظر ظاهر و امکانات با نسخه خانگی داره که این کار رو برای این نسخه انجام دادن؟
MacBook MB402LL/A- iran-Dialup, OS X 10.5
Nine

پست‌ها : 48

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: osx & wwdc

پستتوسط R_Behnood » 24 ژوئن 2008, 07:19

نه! گویا من چندتایی کلاغ بهش اضافه کردم!(-:
در واقع لایسنس رو تغییر دادند به این شکل که میشه تعداد نسخه های بیشتری از این سیستم عامل رو روی یک سخت افزار اپل اجرا کرد.

http://www.appleinsider.com/articles/08 ... erver.html

به این ترتیب شبیه سازی ممکن شده ولی روی اپل برای جواب به تقاضای زیاد بازار برای سرورهای مجازی.

گرچه جدا از این مطلب چند وقتی هست که یک شرکت (psystar) خیلی راحت داره مک رو روی پی سی های ساخت خودش نصب میکنه و با وجود اینکه هزاران نسخه هم فروخته هنوز خبری از یقه گیری اپل نیست!
http://news.cnet.com/8301-13579_3-99741 ... 47-1_3-0-5

بنظرم وقتی برنامه ای برای شبیه سازی مک روی مک بیاد (که vmware نسخه ۲ داره) خیلی دور از دسترس نیست که برای ویندوز هم بیاد.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط Behnam » 24 ژوئن 2008, 08:19

من که فکر می‌کنم کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است که مثل خود این مثل، وارونه است. کاسه را زیر نیم‌کاسه می‌توان دید. نیم‌کاسه را زیر کاسه شاید نتوان!
کل این قضیه بو می‌دهد. بقول آن فیلم معروف (که نامش یادم نیست!) "Show me the money" و من در این ماجرا پولی برای اپل نمی‌بینم.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ilia » 25 ژوئن 2008, 08:11

من فکر میکنم که یک روزی بالاخره اپل مجبور خواهد شد که شمشیر رو از رو ببنده و اجازه نصب سیستمش رو به شرکتهای دیگر هم بده. اما این چند تا مسئله بزرگ داره که اول باید حل بشوند. مهمترین آنها این دو تاست:
- شاخ به شاخ شدن با مایکروسافت
- سر و کله زدن با هزاران نوع دایور متفرقه قطعات پیسی

از این دو تا دومی از لحاظ تکنیکی مشکله اما بنظر من بسیار شدنیست. راه حلش هم زیاد سخت نیست. اپل میتونه که مشخصات سیستمش رو به شرکتهای دیگه تحمیل کنه.

اما سر شاخ شدن با مایکروسافت یعنی جنگ. من مطمئنم که اپل و مایکروسافت با هم توافق همکاری دارند. چند سال پیش که وضع اپل بر عکس الانش هیچ تعریفی نداشت و جابز تازه سر کار اومده بود صحبت این بود که مایکروسافت میخواست که تولید آفیس رو برای مک متوقف کنه، اما با هم قراردادهایی بستند که نتیجه‌اش ادامه تولید آفیس و حتی سرمایه گذاری مایکروسافت هر چند ناچیز و نمایشی روی مک بود.

حالا در نظر بگیرید که یک سری شرکت بیایند چپ و راست سیستم عامل مک رو روی کامپیوترهای غیر مک بفروشند. نتیجه‌اش چی میشه؟ شاید اپل مجبور بشه که هر آتش‌بستی که با مایکروسافت داره رو بشکنه. پس خیلی هم برای اپل بد نمیشه! اما این جنگیست که هنوز مجبور نیست بکنه. وضع اپل هر روز داره بهتر میشه. فروشش هم بیشتر میشه. مایکروسافت هم داره کلی برنامه برای مک میفروشه. تا موقعی که تا چند وقت دیگه شرایط تغییر کنه دلیلی برای سرشاخ شدن نیست.

از شواهد اینطور بنظر میاد که اپل خودش رو بتدریج داره برای چنین روزهایی آماده میکنه. مثلا اعلام اینکه در اسنولئوپارد قراره که رسما Exchange رو پشتیبانی کنند. یا ارائه و بهبود برنامه‌های مشابه آفیس توسط اپل یا پشتیبانی شدید اپل از برنامه‌هایی مثل پارالل یا crossover و بوت‌کمپ و اینکه احتمالا اسنولئوپارد فقط روی اینتل خواهد بود و توجه به بازار بزرگ اداری (که هیچوقت اپل به آن علاقه‌ای نشان نمیداد) و و... اینها همه نشانگر امادگی تدریجی اپل بری روزیست که روابط اپل با مایکروسافت بخوبی الان نباشه.

اما اینها همه‌اش حدس و گمان بیشتر نیست.

راستی اسم فیلمش جری مگ گوایر بود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Behnam » 26 ژوئن 2008, 04:08

iSam نوشته است:[نمایش]
حالا بلوتوث و فیلم برداری و نصب نرم افزار و ... هم روی آیفون کار افتاده ؟

این را در مشخصات فنی آیفون جی۳ دیدم که تا یادم نرفته اینجا بیاورم. فیلم‌برداری گمان نکنم داشته باشد.
Cellular and wireless
UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz)
GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
Wi-Fi (802.11b/g)
Bluetooth 2.0 + EDR
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 26 ژوئن 2008, 08:56

حالا پس من مشتریشم . اگر هم تا ظهر کسی یک مک برای فروش داره ( تا سقف 1 میلیون تومان ) بگه که اگر نه برم پایتخت و یک پیسی بخرم ( پیل ندارم مک نو و گرون بخرم و در ضمن احتیاج مبرم به کامپیوتر دارم ) !؟
Phone : 09364707063
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Behnam » 20 ژوئیه 2008, 00:48

خب ظاهراً اپل به اندازهٔ کافی این ماجرای کلون‌های مک را سبک و سنگین کرده است و نوبت بستن در دکان رسیده است!
http://www.macworld.com/article/134524/ ... wsuit.html
نماد کاربر
Behnam

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان